Diana, książę Karol
Fot. Princess Diana Archive/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Diana chciała wrócić do księcia Karola rok po rozwodzie! Wyznała to miesiąc przed śmiercią

Sensacyjne wieści miała przekazać m.in. Annie Wintour

Rafał Kowalski 28 czerwca 2021 14:48
Diana, książę Karol
Fot. Princess Diana Archive/Getty Images

Ostatniego dnia sierpnia 1997 roku doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierowca księżnej Diany uderzył w filar tunelu Alma w stolicy Francji. Na miejscu zginął zarówno prowadzący pojazd jak i towarzyszący matce Harry’ego i Williama producent filmowy Dodi Al-Fayed. Niestety chwilę później nie udało się uratować królowej ludzkich serc. Dziś na światło dzienne wychodzą nieznane wcześniej fakty związane z jej byłym mężem…

Księżna Diana o powrocie do Karola

Choć rok przed śmiercią Diana rozwiodła się z księciem Karolem i spotykała się już z kolejnym mężczyzną, to miała wyznać, że wciąż czuje coś do ojca swoich dzieci… Mama Harry’ego i Williama, która za kilka dni obchodziłaby 60. urodziny , spędzała ostatnie tygodnie życia bardzo aktywnie.  Podczas spotkań z bliskimi jej osobami miała wyjawić tylko jej znane tajemnice…

O jednej z nich po latach opowiedziała Tina Brown, ówczesna redaktorka magazynu The New Yorker, z którą księżna zjadła w lipcu 1997 roku obiad. W pogawędce w luksusowej restauracji Four Seasons uczestniczyła też redaktor naczelna magazynu Vogue, Anna Wintour. To właśnie tej dwójce królowa ludzkich serc wyznała podobno, że choć ona się z kimś spotyka, a i Karol jest już w związku z Camillą Parker Bowles, to byłaby gotowa wrócić do byłego męża.

Co dokładnie przekazała Tina Brown dziennikarzom? „Pod koniec życia Diany ona i Karol byli w najlepszych od lat stosunkach. Charles nabrał nawet zwyczaju wpadania do niej do Pałacu Kensington. To było dla niej zdecydowanie uspokajające, chłopcy byli starsi. Rozmawiali o swoich filantropiach. Diana zaakceptowała Camillę. Nareszcie zrozumiała, że Camilla jest miłością jego życia i po prostu nic nie mogła na to poradzić. Ale powiedziała mi podczas tego lunchu, że wróci do Karola w mgnieniu oka, jeśli będzie jej chciał”, czytamy w Daily Telegraph.

CZYTAJ TEŻ: Zachowane przywileje i nowe możliwości. Jak wyglądało życie księżnej Diany po rozwodzie?

Co robiłaby dziś Diana, gdyby nie tragiczny wypadek?

Brytyjscy obserwatorzy rodziny królewskiej zgodnie jednak przyznają, że Diana Spencer nie związałaby się jednak prawdopodobnie ponownie z księciem Karolem, który budował już inny związek.

W tym przypadku kronikarze są zgodni, że księżna Diana zamieszkałaby prawdopodobnie wkrótce po rozwodzie w Stanach Zjednoczonych i prowadziła tam działalność filantropijną. Pomoc innym zawsze była bliska jej sercu. Obserwatorzy są też zgodni, że mama Williama i Harry’ego nigdy nie pozwoliłaby na konflikt między braćmi.

Myślicie, że dokładnie tak by się stało? Diana obchodziłaby za kilka dni 60. urodziny. 

książę Karol, Diana chciała do niego wrócić po rozwodzie
Fot. Jayne Fincher/Princess Diana Archive/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.