Książę William
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William rozczarowany decyzją brata. Te zdjęcia tylko to potwierdzają...

To trudna sytuacja także dla niego

Gabriela Czernecka 15 stycznia 2020 13:22
Książę William
Fot. Getty Images

Decyzja Harry'ego o wycofaniu się z królewskich funkcji miała znaczący wpływ nie tylko na Brytyjczyków, ale przede wszystkim na członków jego rodziny. Królowa Elżbieta II wydała oświadczenie, w którym poparła decyzję wnuka. I choć oświadczenie wydano w imieniu najbliższych członków rodziny królewskiej, trudno nie zwrócić uwagi na to, że decyzja księcia Sussex mocno wpłynie na życie księcia Williama. Dziś fotoreporterzy uwiecznili, jak William opuszczał swoją rezydencję, by zawieść dzieci do szkoły. Nie był w najlepszym humorze...

Relacje Harry'ego z Williamem

Choć w przeszłości William i Harry tworzyli zgrany team, to jakiś czas temu wyraźnie się od siebie oddalili. Rozłam w ich relacjach nastąpił w ubiegłym roku, kiedy to Meghan i Harry oraz Kate i William zdecydowali się rozdzielić swoje biura i od teraz osobno prowadzić swoją działalność. Ta decyzja dla fanów rodziny królewskiej nie była zbyt zaskakująca. W końcu William jest drugi w kolejce do brytyjskiego tronu, z każdym dniem jego obowiązki więc rosną. Harry zajmując szóste miejsce w sukcesji może pozwolić sobie na nieco inne życie, a z pewnością mniej publiczne. Mimo to decyzja Harry'ego dotycząca rezygnacji z pełnienia królewskich obowiązków mocno odcisnęła piętno na Williamie i jego rodzinie. W końcu pary Sussex i Cambridge tworzyły tak zwaną Wielką Czwórkę, a media otwarcie mówiły, że są przyszłością monarchii.

Tymczasem Harry i Meghan postanowili zrezygnować z części królewskich przywilejów i wieść życie, dzieląc je między Kanadę a Wielką Brytanię. Nic dziwnego, że książę William jest rozczarowany decyzją brata. Co więcej panowie przez dzielącą ich odległość będą mieli teraz jeszcze trudniejszy kontakt, a nawet kwestia telefoniczna wymagać będzie zaangażowania ochrony i zapewnienia im bezpieczeństwa. Sytuacja nie jest łatwa, a z pewnością nie poprawiają jej pojawiające się w mediach doniesienia o konflikcie między braćmi. 

W końcu królewska korespondentka Daily Mail postanowiła wydać krótkie oświadczenie w imieniu braci: „Mimo wyraźnego dementowania, nieprawdziwa informacja na temat relacji księcia Sussex i księcia Cambridge przedostała się do mediów. Dla braci, dla których sprawy zdrowia psychicznego są ważne, użycie tak podburzającej narracji jest wręcz obraźliwe i szkodliwe”, cytowano. 

Choć Harry i William zapewniają, że między nimi nie ma konfliktu, to trzeba przyznać, że nie mają teraz łatwego czasu. Harry prowadzi ze specjalistami od wizerunku rozmowy na temat tego, jak dalej ma wyglądać jego życie, a William powrócił do codziennych obowiązków. Wczoraj wziął udział w ceremonii nadania państwowych odznaczeń, dzisiejszego poranka odwiózł dzieci do szkoły, ale nie da się nie zauważyć, że wciąż przeżywa wydarzenia minionych dni. Trudno mu się dziwić, z pewnością jedno z najbliższych spotkań będzie dotyczyło także jego przyszłości - w końcu ktoś musi przejąć porzucone przez Sussexów obowiązki...  

Książę William prowadzi samochód
Fot. Ben Cawthra/Sipa USA/East News

Książę William prowadzi samochód
Fot. SplashNews.com/East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.