książę Karol i księżna Camilla
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Karol i księżna Camilla zdobyli się na piękny gest. Tak uczcili 75. rocznicę wyzwolenia Auschwitz

Tego nikt się nie spodziewał!

Gabriela Czernecka 28 stycznia 2020 12:52
książę Karol i księżna Camilla
Fot. Getty Images

Księżna Camilla pojawiła się w poniedziałek 27 stycznia w Polsce, gdzie reprezentowała brytyjską rodzinę królewską na obchodach 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Podczas uroczystości siedziała tuż za parą prezydencką i nie kryła wzruszenia. Dlaczego nie było u jej boku księcia Karola? Następca brytyjskiego tronu nie mógł towarzyszyć żonie. W środę był w Jerozolimie na V Światowym Forum Holokaustu na zaproszenie prezydenta Izraela, Reuvena Rivlina. Mimo jego nieobecności w Polsce, wraz z żoną w wyjątkowy sposób uczcił 75. rocznicę wyzwolenia Auschwitz  na swoich social mediach. Zobaczcie sami. 

Instagram Clarence House po polsku

W Oświęcimu 27 stycznia miały miejsce oficjalne uroczystości związane z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkneau. Wzięli w nich udział m.in. byli więźniowie, prezydent Andrzej Duda z małżonką, burmistrz Londynu Sadiq Khan, prezydent Izraela Reuwen Riwlin i wielu innych gości z całego świata. Wśród nich nie zabrakło także koronowanych głów. Do Polski przybyła szwedzka następczyni tronu, księżniczka Victoria, Henryk Wielki Książę Luksemburga, król Hiszpanii z żoną królową Letycją, a także brytyjska księżna Camilla. U jej boku zabrakło księcia Karola, który nie pojawił się ze względu na wcześniejsze zobowiązania. 

Mimo to wraz z żoną postanowili w wyjątkowy sposób uczcić pamięć o wydarzeniach sprzed lat. Para na swoim Instagramie Clarence House (nazwa wzięła się od oficjalnej rezydencji książęcej pary - przyp. red.), jak i na Twitterze zamieszczała wczorajszego wieczoru posty i wpisy na temat przebiegu wydarzeń, w których biorą udział. Na Instastories para zamieściła krótką informację zarówno w języku angielskim, jak i.. polskim! To jednak nie wszystko.

Twitter Clarence House
Fot. Twitter

Księżna Camilla na oficjalnym koncie na Twitterze również zamieściła posty w języku angielskim i polskim. Piękny gest, prawda?  

Instagram Clarence House
Fot. Instagram

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Clarence House (@clarencehouse)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.