Książę Harry załamanie nerwowe
Fot. getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Książę Harry przeprasza w poruszającym nagraniu!

Nagrał je z okazji rocznicy urodzin księżnej Diany

Sabina Zięba 3 lipca 2020 09:01
Książę Harry załamanie nerwowe
Fot. getty Images

Książę Harry w ostatnim czasie naprawdę rzadko udziela się publicznie. Z okazji rocznicy urodzin księżnej Diany zrobił jednak wyjątek. Wspominając swoją matkę, nagrał poruszające przemówienie, w którym podziękował za pracę i trud włożony w rozdanie wirtualnych nagród Diana Awards, a także szczerze przeprosił... Za co?

Przeprosiny księcia Harry'ego

Z początkiem tego roku księżna Meghan i książę Harry, uciekając przed zbytnim zainteresowaniem mediów, przeprowadzili się z Wielkiej Brytanii do USA. Nie chcieli dłużej żyć według protokołu królewskiego, jednocześnie będąc stale krytykowanym. Szczególnie Meghan miała sporo trudności w dopasowaniu się do nowych zasad. Zarzucano jej nieodpowiednie stroje, hipokryzję czy rozrzutność. Nawet kwestia pochodzenia i zawodu nie odpowiadała Brytyjczykom. Przenosząc się, nie spodziewali się jednak, że znajdą się w jednym z trudniejszych momentów w dziejach Stanów Zjednoczonych. Obecnie stały się bowiem największym ogniskiem koronawirusa w czasie trwającej pandemii, a ponadto zalała je fala protestów przeciwko rasizmowi. W ostatnim czasie sama Meghan nagrała wideo, odnosząc się do Black Lives Matter. Teraz dołączył do niej mąż. 

Książę Harry nagrał specjalne wideo dla laureatów tegorocznych Diana Awards, które są wręczane młodym ludziom, mającym dobry wpływ na swoje społeczności. Powiedział do nich: „Jestem niesamowicie dumny z tego, że biorę udział w tym wydarzeniu, ponieważ honoruje ono dziedzictwo mojej matki i wydobywa najlepszych spośród ludzi takich, jak wy. Wszyscy wykonujecie tak niesamowitą pracę i w czasach wielkiej niepewności znaleźliście w sobie moc i inspirację, aby wywrzeć pozytywny wpływ na świat, a ja uwielbiam to, że nagroda imienia mojej matki może wam w tym pomóc”.

Podczas wypowiedzi wielokrotnie wspominał matkę, która w tym roku skończyłaby 59 lat. Nie od dziś wiadomo, że był z nią niezwykle związany i stara się żyć tak, by była z niego dumna. Dodał: „Wiem, że moja matka była inspiracją dla wielu z was i mogę zapewnić, że walczyłaby razem z wami. Nigdy nie wybierała łatwiejszej, popularnej lub wygodnej drogi. Stawała w obronie ludzi, którzy tego potrzebowali”.

Następnie odniósł się do słów swojej małżonki dotyczących rasizmu oraz Black Lives Matter i przeprosił: „Moja żona powiedziała ostatnio, że nasze pokolenie i ci przed nami nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, by naprawić błędy przeszłości. Przepraszam za to. Przepraszam, że nie uczyniliśmy świata miejscem, w którym zasługujecie, by być. Na instytucjonalny rasizm nie ma miejsca w naszych społecznościach, a jednak wciąż jest powszechny. Nieświadome uprzedzenia trzeba uświadamiać bez szukania winnych, by stworzyć lepszy świat dla wa wszystkich”.

Zapowiedział także, że razem z Meghan chcą działać przeciwko problemowi i angażują się w wiele akcji charytatywnych: „Chcę, byście wiedzieli, że poświęcamy się byciu częścią rozwiązania i częścią zmiany, której przewodzicie. To jest ten czas i wiemy, że możecie to zrobić”.

Myślicie, że jego zaangażowanie zmieni nastawienie społeczeństwa?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Diana Award (@dianaaward)

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.