ksiądz Jan Kaczkowski, "Viva!" grudzień 2015
Fot. Damian Kramski
POŻEGNANIE

Ksiądz Jan Kaczkowski nie żyje. Zmarł po długiej walce z rakiem

Miał 38 lat.

Ewelina Gołębiowska 28 marca 2016 15:11
ksiądz Jan Kaczkowski, "Viva!" grudzień 2015
Fot. Damian Kramski
Zmarł ksiądz Jan Kaczkowski. Miał 38 lat. Duchowny miał zdiagnozowany nowotwór nerki i glejaka mózgu. Na początku tego roku pojawiła się w mediach informacja o nawrocie choroby. Ksiądz trafił do szpitala 15 lutego. Rak dał o sobie znać i uderzył z wielką siłą.
 
Ksiądz zyskał wielkie uznanie słynnym wywiadem o jego życiu i chorobie, który został wydany w formie książki pt. "Życie na pełnej petardzie". Organizował warsztaty dla studentów medycyny, zajmował się angażowaniem do pracy w hospicjach młodzieży oraz był założycielem hospicjum w Pucku. W 2012 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 
Duchowny był idolem wielu osób, nie tylko tych wierzących, zdobył też uznanie kilku gwiazd show biznesu - Karoliny Korwin Piotrowskiej czy Pauliny Młynarskiej, które wspierały go w mediach społecznościowych, gdy pojawiła się informacja, że ma nawrót choroby. Składamy kondolencje bliskim Księdza. 
 
Ksiądz Jan Kaczkowski.
ksiądz Jan Kaczkowski,
Fot. Damian Kramski

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.