ksiądz Jan Kaczkowski, "Viva!" grudzień 2015
Fot. Damian Kramski
POŻEGNANIE

Ksiądz Jan Kaczkowski nie żyje. Zmarł po długiej walce z rakiem

Miał 38 lat.

Ewelina Gołębiowska 28 marca 2016 15:11
ksiądz Jan Kaczkowski, "Viva!" grudzień 2015
Fot. Damian Kramski
Zmarł ksiądz Jan Kaczkowski. Miał 38 lat. Duchowny miał zdiagnozowany nowotwór nerki i glejaka mózgu. Na początku tego roku pojawiła się w mediach informacja o nawrocie choroby. Ksiądz trafił do szpitala 15 lutego. Rak dał o sobie znać i uderzył z wielką siłą.
 
Ksiądz zyskał wielkie uznanie słynnym wywiadem o jego życiu i chorobie, który został wydany w formie książki pt. "Życie na pełnej petardzie". Organizował warsztaty dla studentów medycyny, zajmował się angażowaniem do pracy w hospicjach młodzieży oraz był założycielem hospicjum w Pucku. W 2012 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 
Duchowny był idolem wielu osób, nie tylko tych wierzących, zdobył też uznanie kilku gwiazd show biznesu - Karoliny Korwin Piotrowskiej czy Pauliny Młynarskiej, które wspierały go w mediach społecznościowych, gdy pojawiła się informacja, że ma nawrót choroby. Składamy kondolencje bliskim Księdza. 
 
Ksiądz Jan Kaczkowski.
ksiądz Jan Kaczkowski,
Fot. Damian Kramski

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?