O TYM SIĘ MÓWI

Monika Olejnik wygrała w sądzie z Krystyną Pawłowicz. Wyrok jest prawomocny: „Zacznijmy się szanować wreszcie!”

Konrad Szczęsny 29 września 2017 13:45
Monika Olejnik wygrała w sądzie z Krystyną Pawłowicz
Fot. Piotr Porebsky/Metaluna/East News

Monika Olejnik wygrała w sądzie proces o ochronę dóbr osobistych, który wytoczyła jej poseł Krystyna Pawłowicz. Chodziło o felieton autorstwa dziennikarki na łamach „Gazety Wyborczej”, w którym ujawniła, w jaki sposób posłanka Prawa i Sprawiedliwości odnosiła się za czasu rządów Platformy Obywatelskiej do kolegów w Sejmie. Wyrok jest prawomocny.

Polecamy też: Tak ostro jeszcze nie było! Lech Wałęsa wulgarnie do Moniki Olejnik. Przypominamy historię ich burzliwej znajomości

Proces między Moniką Olejnik i Krystyną Pawłowicz

O wygranym procesie Monika Olejnik poinformowała na swoim profilu na Facebooku. Wszystko zaczęło się od felietonu autorstwa dziennikarki w „Gazecie Wyborczej”, w którym przytaczała słowa poseł Krystyny Pawłowicz z sali sejmowej w trakcie kilku posiedzeń. Miała się ona jeszcze w trakcie rządów Platformy Obywatelskiej zwracać do posłów per „ty chamie” (do posła Dariusza Jońskiego), „stul pysk” (do posła Andrzeja Rozenka) oraz „zamknij ryj” (do ministra i marszałka sejmu Radosława Sikorskiego). Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że posłanka Prawa i Sprawiedliwości w tym czasie... jadła sałatki i kanapki (co wzbudziło zgorszenie innych obecnych na sali sejmowej). Oczywiście Krystyna Pawłowicz zaprzeczała, że kierowała pod adresem innych posłów inwektywy i pozwała Monikę Olejnik, zarzucają jej kłamstwo. Jednak zeznania obecnych na sali posłów pogrążyły członkinię Prawa i Sprawiedliwości i to zarówno w opinii sądu pierwszej, jak i drugiej instancji.

Polecamy też: Agata Młynarska zabrała głos w sprawie konfliktu Owsiak-Pawłowicz. Po czyjej stanęła stronie?

Monika Olejnik o wygranym procesie z Krystyną Pawłowicz

O ostatecznym rezultacie całej sprawy poinformowała na swoim profilu na Facebooku gospodyni „Kropki nad i”.

„Dziś Sąd Apelacyjny oddalił apelację pani poseł Krystyny Pawłowicz, która pozwała mnie o ochronę jej dóbr osobistych za mój felieton w którym opisałam specyficzny sposób komunikowania się Pani Profesor. (...) Nie mamy obowiązku się zgadzać, ale musimy się szanować! Apeluję przede wszystkim do dziennikarzy i polityków: zacznijmy się szanować wreszcie! Odpowiedzialność i kultura!”, zaapelowała Monika Olejnik.

Posłanka Krystyna Pawłowicz nie skomentowała jeszcze decyzji sądu.

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!