Monika Olejnik wygrała w sądzie z Krystyną Pawłowicz
Fot. Piotr Porebsky/Metaluna/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Monika Olejnik wygrała w sądzie z Krystyną Pawłowicz. Wyrok jest prawomocny: „Zacznijmy się szanować wreszcie!”

Konrad Szczęsny 29 września 2017 13:45
Monika Olejnik wygrała w sądzie z Krystyną Pawłowicz
Fot. Piotr Porebsky/Metaluna/East News

Monika Olejnik wygrała w sądzie proces o ochronę dóbr osobistych, który wytoczyła jej poseł Krystyna Pawłowicz. Chodziło o felieton autorstwa dziennikarki na łamach „Gazety Wyborczej”, w którym ujawniła, w jaki sposób posłanka Prawa i Sprawiedliwości odnosiła się za czasu rządów Platformy Obywatelskiej do kolegów w Sejmie. Wyrok jest prawomocny.

Polecamy też: Tak ostro jeszcze nie było! Lech Wałęsa wulgarnie do Moniki Olejnik. Przypominamy historię ich burzliwej znajomości

Proces między Moniką Olejnik i Krystyną Pawłowicz

O wygranym procesie Monika Olejnik poinformowała na swoim profilu na Facebooku. Wszystko zaczęło się od felietonu autorstwa dziennikarki w „Gazecie Wyborczej”, w którym przytaczała słowa poseł Krystyny Pawłowicz z sali sejmowej w trakcie kilku posiedzeń. Miała się ona jeszcze w trakcie rządów Platformy Obywatelskiej zwracać do posłów per „ty chamie” (do posła Dariusza Jońskiego), „stul pysk” (do posła Andrzeja Rozenka) oraz „zamknij ryj” (do ministra i marszałka sejmu Radosława Sikorskiego). Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że posłanka Prawa i Sprawiedliwości w tym czasie... jadła sałatki i kanapki (co wzbudziło zgorszenie innych obecnych na sali sejmowej). Oczywiście Krystyna Pawłowicz zaprzeczała, że kierowała pod adresem innych posłów inwektywy i pozwała Monikę Olejnik, zarzucają jej kłamstwo. Jednak zeznania obecnych na sali posłów pogrążyły członkinię Prawa i Sprawiedliwości i to zarówno w opinii sądu pierwszej, jak i drugiej instancji.

Polecamy też: Agata Młynarska zabrała głos w sprawie konfliktu Owsiak-Pawłowicz. Po czyjej stanęła stronie?

Monika Olejnik o wygranym procesie z Krystyną Pawłowicz

O ostatecznym rezultacie całej sprawy poinformowała na swoim profilu na Facebooku gospodyni „Kropki nad i”.

„Dziś Sąd Apelacyjny oddalił apelację pani poseł Krystyny Pawłowicz, która pozwała mnie o ochronę jej dóbr osobistych za mój felieton w którym opisałam specyficzny sposób komunikowania się Pani Profesor. (...) Nie mamy obowiązku się zgadzać, ale musimy się szanować! Apeluję przede wszystkim do dziennikarzy i polityków: zacznijmy się szanować wreszcie! Odpowiedzialność i kultura!”, zaapelowała Monika Olejnik.

Posłanka Krystyna Pawłowicz nie skomentowała jeszcze decyzji sądu.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?