Elżbieta II, księżna Kate, Kate Middleton, królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA

Królowa Elżbieta II nie przepada za Kate? Coraz częściej mówi się o ich napiętej relacji

Olga Figaszewska 18 czerwca 2017 08:00
Elżbieta II, księżna Kate, Kate Middleton, królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Czy królowa Elżbieta nie przepada za Kate Middleton? Coraz częściej mówi się o ich napiętej relacji. Czy plotki są prawdziwe?

Królowa stawia „skromne” wymagania żonom książąt w monarchii brytyjskiej. Święta zasada Elżbiety II brzmi: „Never explain, never complain” – Nigdy nie tłumacz, nigdy nie narzekaj. Królowa jest wierna swoim zasadom i słynie z apodyktycznością. Na jej akceptację należy sobie zasłużyć. Brytyjczycy pokochali Kate i mówi się o tym, że  jest godna następczynią Diany. Choć podobno zdaniem królowej, daleko jej do perfekcjonizmu. Jednak ta przez lata związku z Williamem nie zaliczyła żadnej wpadki. Stoi u jego boku i godnie reprezentuje monarchię. Jest  dyskretna i lojalna. Nawet wtedy, gdy William ją rzucił. Kate przeczekała wszystkie burze. Zniosła wszystkie upokorzenia. I właśnie dzięki temu, już od dawna zyskała akceptację Elżbiety II.

Zobacz także: Księżna Kate na wizytę u prezydenta Francji zabrała torebkę… polskiej marki! Jej cena was zaskoczy!

Kate - księżna idealna?

Nikt nie jest idealny. Księżnej Kate również zdarzają się wpadki. Reputacja dla monarchii jest dla królowej waga najwyższej rangi. Od początku z należytą uwagą przyglądała się Kate. Podobno ocenia jej strój, publiczne wypowiedzi, a także angażowanie się w działalność charytatywną. Do największych nieporozumień między nimi, dochodzi z powodu ubioru, który budzi największe wątpliwości u królowej. Chodzi o zbyt krótkie sukienki i spódnice, odpowiednie obuwie czy stonowane kolory. Dlatego poradziła jej, by postawiła na stylizacje, które sięgają przynajmniej za kolano. Żona Williama postawiła na kolory pastelowe oraz te nie rzucające się w oczy. Na skutek nasilających się uwag, Kate zdecydowała się na gruntowną zmianę wizerunku. Da się to zauważyć w stylu: przycina ona częściej włosy i unika swobodnego uczesania w obecności Elżbiety II. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, królowa zarzuca Kate, że ta zbyt biernie angażuje się w życie publiczne.

Zobacz też: Torebki Diany, Kate i królowej Elżbiety to nie zwyczajne dodatki. Mają sekretne zastosowanie!

Kate o Królowej Elżbiecie


W filmie dokumentalnym, wyemitowanym z okazji 90. urodzin na który składają się wywiady z poszczególnymi członkami rodziny królewskiej, księżna Kate opowiedziała o stosunkach z królową. Zdystansowana, ale skora do pomocy, na swój sposób troskliwa. Tak widzi ją księżna Kate.

Ma najwspanialszy uśmiech i myślę, że samym tym uśmiechem może dawać ludziom mnóstwo radości. Jest pełna godności i spokoju. Spędzając z nią czas, czujesz, że przebywasz z człowiekiem, a nie z królową. (…) Bycie matką i wykonywanie wszystkich obowiązków związanych z pełnioną funkcją – nie wiem, jak królowa to połączyła mając czworo dzieci. Żeby się z tym uporać, trzeba być kimś wyjątkowym”, mówiła z podziwem księżna Kate.

„To jej miłość do prostych rzeczy. Można byłoby się spodziewać, że królowa będzie wyniosła, ale ona potrafi doceniać drobne uroki życia i nigdy nie robi wokół siebie zamieszania”, dodaje księżna.


Przełomem w ich relacji, był Diamentowy Jubileusz w Leicester. „Zacieśniłyśmy nasze stosunki, gdy pojechałyśmy na jeden dzień do Leicester. Byłam bez Williama i bardzo się obawiałam”, wyznała Kate.


Odkąd weszła do królewskiej rodziny, Elżbieta II była dla niej wzorem. Gdy William oświadczył się jej w listopadzie 2010 roku, brytyjska prasa z miejsca nazwała ich związek „najdłuższą rozmową kwalifikacyjną na posadę księżnej”. Stała się pierwszą w historii księżną z wyższym wykształceniem. Ukończyła wydział historii sztuki na prestiżowym szkockim Uniwersytecie. Ale nie ma przesadnych ambicji. Księżna Cambridge, dla której, jak sama przyznała, jej największą życiową ambicją jest stworzenie z księciem szczęśliwej rodziny, była od początku niemal ideałem.

Polecamy też: Czy Kate i Williama dopadła miłosna klątwa Windsorów? Poznaj mroczne tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.