Książę Harry i książę William
Fot. Forum
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William otrzymał nowy tytuł. Królowa mści się na Harrym?

Elżbieta II w wyjątkowy sposób wyróżniła wnuka

Ksenia Krasko 27 stycznia 2020 09:45
Książę Harry i książę William
Fot. Forum

Książę Harry i Meghan Markle zrezygnowali z pełnienia funkcji królewskich, więc część ich obowiązków musiała przejąć reszta rodziny. Konsekwencje tej decyzji dotknęły nawet najmłodszych royalsów, czyli księcia George’a i księżniczki Charlotte. Ich oficjalne role nie są jeszcze znane, ale fani na pewno będą widywać ich częściej. Nowe obowiązki przejął również ich ojciec, książę William – Elżbieta II przyznała mu nowy tytuł. I nie milkną opinie, że zrobiła to na złość jego bratu...

Nowy tytuł księcia Williama

O oficjalnej decyzji królowej poinformowano w ten weekend. Książę William otrzymał tytuł Lorda i został mianowany Wysokim Komisarzem Zgromadzenia Ogólnego Kościoła w Szkocji. 37-letni książę Cambridge będzie przedstawicielem Elżbiety II na dorocznym spotkaniu Zgromadzenia, które odbędzie się w Szkocji w dniach 16–22 maja, a także będzie reprezentować ją na wszystkich oficjalnych wydarzeniach w kraju.

To wyróżnienie jest szczególnie honorowe – królowa przyznaje je za wybitne zasługi. Jednak tytuł ten przyznawany jest tylko na jeden rok, więc książę William nie pozostanie w tej roli przez długi czas. Przed nim tak istotną funkcję pełnili księżna Anna i książę Karol, a ostatnio Richard Scott, książę Queensberry.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku księcia Harry’ego. Podobno najbardziej boli go fakt, że został pozbawiony tytułów wojskowych. „Następnym razem, kiedy książę Sussex pojawi się na wydarzeniu wojskowym, powinien być w cywilnym ubraniu, a nie w mundurze wojskowym. Wynika to z faktu, że nie jest on już członkiem żadnej jednostki wojskowej”, ujawnił admirał Alan William John West.

Fani rodziny królewskiej uważają, że Elżbieta II słusznie wyróżniła księcia Williama. Inni sugerują jednak, że jest to jedynie forma zemsty na jego młodszym bracie. Jak jest naprawdę? Tego zapewne się nie dowiemy... 

Książę William, Królowa Elżbieta II
Fot. ONS

księżna Kate, księżna Meghan, Książę William, książę Harry
Fot. gettyimages

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.