Jak potoczyły się dalsze losy aktorów?

Weronika Kostyra 1 marca 2019 18:52

Serial Beverly Hills 90210 był prawdziwym fenomenem lat 90. Przez dziesięć lat nie schodził z anteny i był jednym z najpopularniejszych amerykańskich seriali dla młodzieży. Aktorzy odgrywający główne role byli u szczytu popularności, którego… nigdy więcej nie udało im się powtórzyć. Niestety ich kariery nie potoczyły się tak, jak można by się tego spodziewać. Dla większość z nich życie nie było łaskawe. Jakie są ich dalsze losy? Czy nad Beverly Hills 90210 ciąży klątwa?

Klątwa serialu „Beverly Hills 90210”?

Pierwszy odcinek serialu został wyemitowany 4 października 1990 roku. Głównymi bohaterami było rodzeństwo, bliźnięta Brandon i Brenda Walsh, którzy wraz z rodzicami przeprowadzili się do słonecznego Beverly Hills. Muszą odnaleźć się w świecie rozpieszczonych nastolatków, z którymi nawiązują przyjaźnie na całe życie. W kolejnych sezonach obserwowaliśmy romanse, sukcesy, porażki i problemy całej paczki znajomych. Najpierw w dotyczyły one nauki w szkole, a następnie studiów i dorosłego życia. Ostatni sezon, został wyemitowany w 2000 roku.

 

Przez dekadę serial zdobył olbrzymią popularność  zagwarantował aktorom grające główne rolę dużą popularność. Jennie Garth (Kelly Taylor), Tori Spelling (Donna Marie Martin), Jason Priestley (Brandon Walsh), Ian Ziering (Steven Sanders), Brian Austin Green (David Silver) i Gabrielle Carteris (Andrea Zuckermann) momentalnie osiągnęli status światowych gwiazd, który szybko został im odebrany.

Luke Perry

Do przystojnego Luka Perry’ego wzdychały miliony kobiet. W serialu wcielał się w Dylana McKaya, najbardziej charyzmatyczną postać ze wszystkich bohaterów. Odszedł z niego w sezonie szóstym, by powrócić podczas dziewiątego. Do zakończeniu serialu długo starał się zerwać z łatką serialowego Dylana. Przez 10 lat był mężem Rachel Sharp. Rozwiedli się w 2003 roku. Mają dwójkę dzieci. Luke w październiku skończy 53 lata. Ostatnio można było zobaczyć go w popularnym serialu dla młodzieży Riverdale. Początkowo Perry nie chciał przyjąć tej roli, jednak rola ojca głównego bohatera dobrze zrobiła jego karierze. Niestety kilka dni temu aktor przeszedł rozległ udar. Jego stan zdrowia nie jest znany, lecz mówi się, że jest w śpiączce. Obecnie znajduje się pod opieką lekarzy.

Shannen Doherty

Shannen Doherty znana z roli Brendy po zakończeniu Beverly Hills 90210 powtórzyła poniekąd sukces grając w popularnym serialu Czarodziejki. W 2010 roku spotkał ją jednak rodzinny dramat – po długiej chorobie umarł jej ukochany tata. Aktorka bardzo to przeżyła. Kilka lat później, w 2015 roku wykryto u niej nowotwór piersi. W czasie walki z chorobą wspierali ją fani na całym świecie. Gwiazda poddała się podwójnej mastektomii i wygrała drugie życie. W czasie choroby mimo złego samopoczucia, nie rezygnowała z aktywności i starała się cieszyć życiem. Niestety w mediach co pewien czas powraca informacja, że rak uderzył ponownie.

Tori Spelling

Tori Spelling, czyli serialowa Donna Marie Martin, swoją rolę w Beverly Hills 90210 zawdzięczała ojcu, który był jednym z jego producentów. Później nie zagrała żadnej znaczącej roli, ale po śmierci ojca otrzymała po nim gigantyczny spadek. Niestety przez złe gospodarowanie pieniędzmi wpadła w gigantyczne długi. W tego powodu toczy się przeciwko niej proces. Aktorka jest mamą pięciorga dzieci. Czwarta ciąża była zagrożona i gwiazda spędziła wtedy wiele tygodni w szpitalu, walcząc o powrót do zdrowia i szczęśliwe rozwiązanie. Ojcem jest jej mąż Dean McDermott. Od lat mówi się, że para ma poważne problemy małżeńskie.

Jennie Garth

Jennie Garth, znana z roli Kelly w Beverly Hills 90210, także nie zrobiła wielkiej kariery. Zagrała kilka ról i wystąpiła w amerykańskim Tańcu z gwiazdami. Była też trzykrotnie zamężna i wychowuje troje dzieci

Jason Priestley

Jason Priestley, czyli Brandon, źle znosił nagły koniec swojej sławy. Wpadł w uzależnienie od narkotyków i alkoholu. Policja kilkukrotnie zatrzymywała go za prowadzenie samochodu pod wpływem substancji odurzających.

Ian Zering

Ian Zering, który wcielił się w rolę Steve’a Sandersa, zagrał kilka epizodycznych ról, lecz jego kariera stanęła w miejscu. Kiedy pojawiły się problemy finansowe, dorabiał sobie jako striptizer.

Niedawno pojawiły się plotki, że serial ma powrócić w nowej odsłonie z niemal całą oryginalną obsadą, oprócz Luke’a Perry’ego i Shannen Doherty. Szczegóły produkcji są jeszcze tajemnicą… 

1/6
Aktorzy Beverly Hills 90210
Copyright @Materiały prasowe
1/6

Luke Perry

2/6
Aktorzy Beverly Hills 90210
Copyright @Materiały prasowe
2/6

Shannen Doherty

3/6
Aktorzy Beverly Hills 90210
Copyright @Materiały prasowe
3/6

Tori Spelling

4/6
Aktorzy Beverly Hills 90210
Copyright @Materiały prasowe
4/6

Jennie Garth

5/6
Aktorzy Beverly Hills 90210
Copyright @Materiały prasowe
5/6

Jason Priestley

6/6
Aktorzy Beverly Hills 90210
Copyright @Materiały prasowe
6/6

Ian Zering

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?