Jerzy Owsiak, Kinga Rusin, WOŚP
Fot. Instagram @kingarusin
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Rusin przekazała na WOŚP bajońską sumę! Sprawdź, ile dokładnie

To niezwykle szlachetny gest ze strony dziennikarki...

Konrad Szczęsny 13 stycznia 2019 12:37
Jerzy Owsiak, Kinga Rusin, WOŚP
Fot. Instagram @kingarusin

To niezwykle szczodry gest ze strony dziennikarki Dzień Dobry TVN. Kinga Rusin za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że przekazała kwotę 10 tysięcy złotych na konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To odpowiedź na wyzwanie, które rzuciła jej jedna z internautek w kwestii podpisywania petycji, mającej na celu ratowanie dzików w Polsce przed masowym odstrzałem.

Kinga Rusin wpłaciła na WOŚP 10 tysięcy złotych

„Wiem, że te pieniądze, jak zwykle zostaną dobrze wydane na najbardziej potrzebny sprzęt medyczny, dzięki któremu będzie można leczyć chore dzieci”, podkreśliła poruszona Kinga Rusin w emocjonalnym wpisie na Facebooku.

Gest jest ukoronowaniem akcji, związanej z podpisywanie internetowej petycji przeciwko masowemu odstrzałowi dzików w polskich lasach. Kilka dni temu dziennikarka Dzień Dobry TVN zaapelowała za pośrednictwem mediów społecznościowych do internautów, by przyłączyli się do tej szlachetnej akcji i w ten sposób uratowali tysiące zwierząt przez zagładą, zleconą na polecenie Ministerstwa Środowiska.

Jedna z internautek rzuciła wówczas wyzwanie Kindze Rusin i poprosiła, by ta przekazała kilka tysięcy złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, gdy uda się zebrać pod petycją 400 tysięcy podpisów. Dziennikarka przyjęła wyzwanie. 

Kinga Rusin o Jurku Owsiaku i WOŚP

W dniu 27 finału WOŚP Kinga Rusin wykonała przelew na imponującą kwotę 10 tysięcy złotych. Co ciekawe zrobiła to, jeszcze zanim akcja z podpisywaniem petycji została ukończona i zgromadzono mniej niż deklarowane 400 tysięcy podpisów.

„Trzy dni temu @dobosz.daga rzuciła mi wyzwanie na instagramie, żeby połączyć WOŚP z dzikami dla dobra obu spraw. (...) Zgodziłam się i poprosiłam Was o jeszcze większą mobilizację w tej sprawie. W tej chwili pod petycją jest już 374 tys. (!) podpisów, brakuje raptem 26 tysięcy do osiągnięcia celu. Chociaż do końca dnia zostało jeszcze 15 godzin, ja już teraz wpłacam obiecaną kwotę, 10 tys. na konto WOŚP!Wiem, że te pieniądze, jak zwykle zostaną dobrze wydane na najbardziej potrzebny sprzęt medyczny, dzięki któremu będzie można leczyć chore dzieci. Jurek i jego Fundacja robią nieprawdopodobną robotę! Jestem dla nich pełna uznania i wspieram od samego początku”, zadeklarowała prowadząca Dzień Dobry TVN i załączyła zdjęcie z Jurkiem Owsiakiem, szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mamy nadzieję, że gest Kingi Rusin zainspiruje także inne gwiazdy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy!  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.