O NIM JEST GŁOŚNO

Zanim zagrał w Ślepnąc od świateł był raperem! Kim jest Kamil Nożyński?

„Bardzo pokochałem aktorstwo”

Weronika Kostyra 12 marca 2019 14:46

Choć w branży muzycznej jest znany już od lat, jako aktor zadebiutował w tym roku i to od razu w głównej roli. Serial Ślepnąc od świateł przyniósł mu popularność i rozpoczął jego aktorską karierę. Kim jest Kamil Nożyński, dzisiejszy gość Kuby Wojewódzkiego?

Kamil Nożyński: rola w Ślepnąc od świateł

Serial Ślepnąc od świateł jest nazywany jedną z lepszą polskich produkcji ostatnich lat. Adaptacja powieści Jakuba Żulczyka to historia warszawskiego dilera, Kuby, który zamierzał studiować na ASP, ale jego życie potoczyło się inaczej. Stał się perfekcjonistą i prowadzi życie, które jest zagadką dla otoczenia. Jego klientami są gwiazdy, celebryci, politycy, bogate panie domu. Kuba obraca się w towarzystwie gangsterów, a jedyną bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina. Wypalony i zmęczony życiem, postanawia od niego uciec do Argentyny. Kiedy do wylotu pozostaje mu tydzień, z więzienia wychodzi gangster Dario. Kuba musi zmierzyć się z prawdą i ze swoją przeszłością.

Reżyser Krzysztof Skonieczny postanowił w tej roli odsadzić debiutanta. „Wyobraź sobie, że któregoś dnia, to było latem 2016 roku, siedzę w domu i jem obiad. Nagle dzwoni telefon. Skonieczny. Przypomniał mi, że spotkaliśmy się już wcześniej. Wtedy skojarzyłem. No i Krzysztof zdradza, że robi teraz duży projekt dla HBO. Pomyślałem: Spoko. Masz moje zainteresowanie. Może uda mi się dostać jakiś mały epizodzik. Jem nadal ten obiad, słucham, co tam Krzysiek mówi i nagle słyszę: Chciałbym cię sprawdzić w głównej roli. Stary... ja się zakrztusiłem. Wyplułem wszystko, co miałem w buzi. Pomyśl: dzwoni do ciebie gość i mówi, że główna rola w serialu HBO”, powiedział w wywiadzie dla Polska Times.

Życie Kamila Nożyńskiego: kim jest?

Jednak zanim Kamil Nożyński wcielił się w rolę dilera narkotykowego, był raperem. Jest członkiem grupy Dixon37 i jest znany pod pseudonimem Saful. Ekipa ma na swoim koncie cztery albumy: Lot na całe życie (2008), O.Z.N.Z. (Od zawsze na zawsze) (2013), Krew za krew (2016) oraz Władcy swoich cieni (2018).

Kamil Nożyński ma 35 lat, a jego serce należy do ukochanej Moniki. „Jesteśmy z sobą siedem lat. Monika też śpiewa, nagraliśmy ­razem utwór Nasze jutro. Oboje mamy trudne charaktery, docieranie zajęło nam trochę czasu. Ale jeśli do czegoś się dochodzi dzięki kompromisom, to ma większą wartość, niż kiedy coś się narzuca. Nasz dom jest zbudowany na kompromisach”, powiedział w wywiadzie dla Elle. Aktor jest też tatą dwóch synów. Czy zwiąże się z aktorstwem na dłużej? „Mam takie odległe marzenie: ­żeby kiedyś zagrać w teatrze. Bardzo pokochałem aktorstwo”, wyznał Elle 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.