Jacek Kurski, Joanna Kurska, Joanna Klimek, Warszawa, 12.12.2018, Konferencja Sylwester Marzeń z Dwójką
Fot. Mateusz Jagielski/East News
O NIEJ JEST GŁOŚNO

„Nigdy nie jest za późno na miłość”. Kim jest Joanna, druga żona Jacka Kurskiego?

To przy jej boku były prezes TVP odnalazł szczęście...

Konrad Szczęsny 22 lipca 2020 13:16
Jacek Kurski, Joanna Kurska, Joanna Klimek, Warszawa, 12.12.2018, Konferencja Sylwester Marzeń z Dwójką
Fot. Mateusz Jagielski/East News

W minioną sobotę wzięli drugi ślub. Odbył się w podkrakowskich Łagiewnikach. Jacek Kurski i jego żona Joanna od czterech lat są parą. Żona byłego prezesa TVP, podobnie jak on, związana jest z mediami. Kim jest z wykształceniami? Co wiemy o jej pierwszym mężu i jedynym dziecku?

Druga żona Jacka Kurskiego: kim jest Joanna Kurska, wcześniej Klimek?

Z wykształcenia jest nauczycielką języka polskiego. Studia ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim. Kolejnym stopniem edukacji Joanny Klimek (obecnie Kurskiej) były podyplomowe studia menedżerskie w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyślu. Przyszłość związana ostatecznie z mediami: jest zarówno dziennikarką, jak i prezenterką.

Z Jackiem Kurskim poznała się w Telewizji Polskiej w 2016 roku. Piastowała wówczas stanowisko dyrektor programowej, odpowiedzialnej m.in. za wdrożenie jesiennej ramówki stacji oraz nowej strategii wizerunkowej publicznego nadawcy, związanej właśnie z ofertą programową. Wiadomo, że przed zatrudnieniem w TVP była przez kilkanaście lat związana z telewizją Polsat.

Na koncie ma m.in. stanowisko wydawcy programów publicystycznych w Polsat News (m.in. „Państwo to my”) oraz przygotowywanie takich programów, jak „Gość Wydarzeń”, „Daję słowo” w głównym paśmie stacji. Joanna Klimek, obecnie Kurska, była również związana z redakcją „Interwencji” (zarówno była jego wydawcą, jak i prowadzącą). W przeszłości zatrudniona była także w radiu Eska i Super FM.

Przygodę z Telewizją Polską zakończyła w październiku 2016. Powód? Jak wyjaśniła w rozmowie z „Super expressem”, konflikt interesów. Joanna Klimek deklarowała, że „nie może pracować w mediach, dopóki jej mąż jest prezesem TVP”. 

Pasją Joanny Klimek, obecnie Kurskiej, jest podróżowanie oraz aktywny wypoczynek. Zdjęcia z wyjazdów (zarówno w Polsce, jak i zagranicznych), zamieszczała swego czasu w mediach społecznościowych. Stąd wiadomo m.in. że lubi nurkować.

Joanna Kurska, wcześniej Klimek: pierwszy mąż i syn

O jej życiu osobistym wiadomo niewiele. Na pewno była już wcześniej w sakramentalnym związku małżeńskim. Owocem tej relacji jest 10-letni syn Filip. 

W 2017 roku głośno było o wypadku Joanny Klimek, jej latorośli oraz prezesa TVP. Kierowca samochodu Jacka Kurskiego, którym podróżowali, zderzył się z innym autem. Zdarzenie nie było jednak groźne i cała trójka wyszła z niego bez szwanku.

Jacek Kurski, Joanna Kurska, Joanna Klimek, Warszawa, 06.12.2019, gala 100-lecia PZPN
Fot. TRICOLORS/East News

Jacek Kurski z żoną Joanną, Warszawa, 06.12.2019, gala 100-lecia PZPN

Joanna Kurska i Jacek Kurski - historia miłości

Poznali się w 2016 roku, gdy oboje rozpoczęli pracę w Telewizji Polskiej. Czy była to miłość od pierwszego wejrzenia? Wiele na to wskazuje. Już po dwóch latach zdecydowali się na ślub cywilny. Odbył się on w podwarszawskim Sulejówku. Jacek i Joanna Kurscy postanowili wyprawić przyjęcie weselne w Villi Park Wesoła. Wśród gości znalazło się wielu polityków z prawej strony polskiej sceny, w tym m.in. minister Piotr Gliński, Marek Suski, Michał Adamczyk oraz – dosyć niespodziewanie – scenarzystka „M jak miłość” i „Kogla-mogla” Ilona Łepkowska.

Z kolei drugi ślub, tym razem kościelny, miał miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach w sobotę 18 lipca 2020 roku. Wziął w nim udział m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, była premier Beata Szydło, a także Mariusz Błaszczak, Michał Adamczyk i prezenterka „Wiadomości” Danuta Holecka.

Jacek Kurski, Joanna Kurska, Joanna Klimek, Zakopane, 25.01.2020
Fot. Damian Klamka/East News

Jacek Kurski z żoną Joanną, zawody pucharu świata w skokach narciarskich w Zakopanem, 25.01.2020

Joanna Kurska o ślubie z Jackiem Kurskim

„To najszczęśliwszy dzień w moim życiu. To wielkie przeżycie”, wyznała w sobotę 18 lipca Joanna Kurska. Podkreśliła również, że wiek, w którym zawarli związek małżeńskim, jest dla obojga kluczowy.

„Jesteśmy starsi, dojrzali i zupełnie inaczej przeżywa się tę przysięgę. Nigdy nie jest za późno na miłość. Obydwoje z Jackiem jesteśmy z Gdańska, poznaliśmy się w Warszawie, a ślub wzięliśmy w Krakowie”, zwierzała się w „Super expressie”.

Zadeklarowała również, że były prezes TVP jest miłością jej życia oraz że podobnym uczuciem nie darzyła wcześniej nikogo. „Miłość jest wszystkim, to miłość buduje nas każdego dnia”, podkreślała wzruszona.

Jak zdradziła w rozmowie z tabloidem Joanna Kurska, nie planują na pewno zagranicznej podróży poślubnej.

„Niestety, na razie się nie wybieramy i nie planujemy podróży poślubnej z uwagi na koronawirusa”, zwierzyła się żona Jacka Kurskiego. Na szczęście istnieje rozwiązanie – jest nim oczywiście odpoczynek w kraju. Wybór padnie prawdopodobnie na piękne i malownicze Mazury.

„Jednym z bezpiecznych rozwiązań byłaby wyprawa na Mazury. I być może tam się wkrótce wybierzemy. Jacek uwielbia żeglować”, wyznała dziennikarka w dzienniku.

Przypomnijmy, że Jacek Kurski był wcześniej przez 24 lata związany z Moniką Kurską. Owocem ich małżeństwa jest trójka dzieci: dwóch synów oraz córka.  

Jacek Kurski i Joanna Kurska, Warszawa, 10.02.2020, premierowy pokaz filmu „Zenek”:

Jacek Kurski, Joanna Kurska, Joanna Klimek, Warszawa, 10.02.2020, premierowy pokaz filmu Zenek
Fot. TRICOLORS/East News

Jacek Kurski z żoną Joanną, Warszawa, 12.12.2018, Konferencja Sylwestra Marzeń z Dwójką:

Jacek Kurski, Joanna Kurska, Joanna Klimek, Warszawa, 12.12.2018, Konferencja Sylwester Marzeń z Dwójką
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.