Keanu Reeves, Alexandra Grant
Fot. Getty Images
NIEZWYKŁE HISTORIE

Keanu Reeves doświadczył najgorszego. Z czasem na nowo odnalazł miłość....

Na jego drodze stanęła Alexandra Grant. Jaka jest historia ich relacji?

Karol Sowa 7 czerwca 2022 17:30
Keanu Reeves, Alexandra Grant
Fot. Getty Images

Keanu Reeves nazywany był „Smutnym Keanu". W swoim życiu przeszedł naprawdę dużo. Jego pierwsza relacja odbiła się na jego psychice na długie lata. Nie mógł poradzić sobie z tragicznymi doświadczeniami, do czasu, gdy na jego drodze pojawiła się Alexandra Grant. To ona mu pomogła wyjść z życiowego dołka. Z czasem ich znajomość przerodziła się w miłość. Aktor na nowo uwierzył, że może być szczęśliwy. Wiele osób zaskoczyła informacja o nowej partnerce. Wśród fanów wzbudzało to wiele emocji, ponieważ aktor przez długi czas nie chciał wchodzić w stały związek. Jak widać wszystko się zmieniło. Zakochani są ze sobą już kilka lat i być może za niedługo staną na ślubnym kobiercu. Jak wyglądała historia ich związku?

Keanu Reeves i Alexandra Grant – Historia miłości 

Para poznała się w 2011 roku. Współpracowali wtedy przy książce pod tytułem „Oda do szczęścia”. Był to ironiczny przewodnik o przezwyciężaniu depresji. „Książka była moją niespodzianką dla Keanu. Miał to być osobisty prezent. Wszyscy nasi przyjaciele w pokoju zachichotali, kiedy podarowałam mu kopię. Powiedzieli: „Proszę opublikujcie to!”. Tak weszliśmy do branży wydawniczej", mówiła. Podczas tego projektu narodziła się między nimi przyjaźń. Praca przyniosła oczekiwane rezultaty. Z tego powodu w 2016 roku wydali kolejną książę, której tytuł to „Cienie”. Ich współpraca była na tyle owocna, że oboje postanowili założyć własne wydawnictwo X Artists’ Books. Wszystkie te czynniki spowodowały, że zbliżyli się do siebie. W 2019 roku Keanu oraz Grant oficjalnie ogłosili swój związek. Pokazali się wtedy razem na LACMA’s Art. Film Gala. Jego ukochana również towarzyszyła aktorowi, kiedy kręcił kolejną część „Matrixa” w Berlinie. 

Alexandra Grant pochodzi z Ohio. Studiowała w Swarthmore College. Zdobyła tam dyplom z historii sztuki. Z zawodu jest malarką oraz performerką - artystką sztuk wizualnych, która współpracuje z wieloma pisarzami. Warto dodać, że zilustrowała ona dwie książki, które powstały podczas pracy z Keanu. Miała również okazję fotografować aktora podczas kręcenia filmu „John Wick". Dodatkowo zajmuje się organizacją wystaw.  

„Mogłabym o tym opowiedzieć przy lampce wina. Miłość na wszystkich poziomach jest dla mnie bardzo ważna. Nie wierzę, że izolacja jest właściwą drogą. Są okresy samotności, których potrzebuję jako artysta, ale jednocześnie naprawdę doceniam bycie w związku”, mówiła w wywiadzie dla Vogue. Amerykańskie media informują, że za niedługo ich związek może przejść na inny etap. Aktor ma w planach poprosić swoją ukochaną o rękę. Według niektórych zdjęć, jakie opublikowały zachodnie media, możemy zauważyć, że Reeves wybierał pierścionek dla Grant. Ich znajomi mówią, że ślub to tylko kwestia czasu. Keanu jest przekonany, że już spotkał miłość swojego życia. 

ZOBACZ TEŻ: Dominika Kulczyk kupiła budynek, który należał do Marii Skłodowskiej-Curie

Keanu Reeves i Alexandra Grant, 2022 rok

Keanu Reeves, Alexandra Grant
Fot. SplashNews.com/East News

Tragiczne przeżycia Keanu Reevesa 

Jak wiadomo, w latach 90. Keanu Reeves był związany z Jennifer Syme. W 1999 roku para miała spodziewać się dziecka. Poród odbył się miesiąc wcześniej, a ówczesna partnerka aktora urodziła martwą córeczkę. To wydarzenie bardzo źle na nich wpłynęło. On nie mógł się pozbierać, a ona zachorowała na depresję. Dwa lata później, bo w 2001 roku, Syme wjechała w rząd zaparkowanych samochodów. Uderzenie było tak silne, że kobieta wyleciała z pojazdu. Niestety zginęła na miejscu. Według informacji, jakie podawał wtedy “The Sun” wynika, że nie miała ona zapiętych pasów, a dodatkowo była pod wpływem alkoholu. Na miejscu tragedii znaleziono dwa opakowania leków na receptę oraz pieniądze, na których znajdowała się biała sproszkowana substancja.  

Po tych wydarzeniach na długo wycofał się z show biznesu. Przez wiele lat z nikim nie chciał nawiązać stałej relacji. W tamtym czasie, to właśnie Alexandra Grant, miała pomagać aktorowi w ciężkich dla niego chwilach. Jak widać, odnalazł spokój oraz szczęście. Zaczął nowy etap w swoim życiu i nie ma zamiaru się poddać. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Maciej Gleba Florek wygrał 1. edycję You Can Dance. Jak dziś wygląda życie tancerza?

Mamy nadzieję, że to co najgorsze jest już za aktorem! Jemu oraz jego ukochanej życzymy dużo szczęścia!

Keanu Reeves i Alexandra Grant 

Keanu Reeves, Alexandra Grant
Fot. Getty Images

Keanu Reeves, Alexandra Grant
Fot. Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.