Kasia Skrzynecka, Katarzyna Skrzynecka, Viva! 22/2019
Fot. Piotr Porębski
O TYM JEST GŁOŚNO

Katarzyna Skrzynecka w trudnej sytuacji finansowej: „Szukamy szans, by nie popaść w długi”

Przez epidemię aktorka żyje na debecie

Rafał Kowalski 12 maja 2020 12:56
Kasia Skrzynecka, Katarzyna Skrzynecka, Viva! 22/2019
Fot. Piotr Porębski

Epidemia koronawirusa wiele osób pozbawiła życia, zdrowia, ale też utraty pracy. Trudna sytuacja nie ominęła osób popularnych, takich jak aktorzy, muzycy czy osobowości medialne. Odwołano spektakle, zdjęcia do filmów i serialu, a także nagrania kolejnych odcinków ulubionych programów publiczności. Sytuację tę boleśnie odczuwa Katarzyna Skrzynecka, dla której zawieszone show Twoja twarz brzmi znajomo to główne źródło dochodów.

Katarzyna Skrzynecka o problemach finansowych w czasie koronawirusa

W ostatnim wywiadzie Kasia Skrzynecka przyznała, że epidemia pozbawiła ją pracy, a co za tym idzie zarobków. W podobnej sytuacji jest mąż aktorki, który nie może prowadzić ani treningów personalnych, ani warsztatów o zdrowym trybie życia.  Pomoc otrzymana od państwa to zdecydowanie za mało, by móc spokojnie spać… „Tak jak wszyscy, staramy się szukać szans, by nie popaść w długi, ubiegamy się o zamrożenie spłaty kredytu mieszkaniowego na trzy miesiące, składamy podania o "postojowe" w ZUS-ie, na który od lat łożymy miesięcznie wysokie kwoty. Niestety ta jednorazowa pomoc nie pokrywa nawet połowy naszych stałych opłat”, wyznała Katarzyna Skrzynecka w rozmowie z Fleszem.

Jurorce Twoja twarz brzmi znajomo najbardziej przykro, że nie odwiedzi w nadchodzące wakacje swojej ukochanej Grecji. To na długie wakacje w tamtym regionie Europy aktorka zawsze odkładała oszczędności. „W tym roku pewnie nie będzie nas stać na jakikolwiek wyjazd wakacyjny. Obyśmy mogli latem pracować, żeby wyjść z debetów! Ukochaną Grecję raczej będziemy wspominać, oglądając zdjęcia i gawędząc z greckimi przyjaciółmi na wideoczatach. Takie czasy”, mówiła Kasia Skrzynecka Fleszowi. Dodała jednak, że postara się widywać z greckimi znajomymi poprzez internet. „Da się szczęśliwie żyć nawet bez przefajnych wakacji. Przecież nawet jeżdżąc na rowerze z rodziną po mieście, można spędzać pogodnie czas. Uważam, że kiedy trzeba zacisnąć pasa, należy to po prostu zrobić, bez narzekania i żyć tak, jak się da. Byle razem! Grono moich przyjaciół myśli podobnie, na razie dzwonimy do siebie na wideoczatach, co jest substytutem naszych miłych wspólnych kolacyjek”, zaznaczyła z optymizmem.

Los finansów Katarzyny Skrzyneckiej jest w rękach producentów show Polsatu. Istnieje szansa, że prowadzący, uczestnicy i jurorzy Twoja twarz brzmi znajomo wrócą do pracy! Na jakich zasadach? „Decyzja, czy będziemy kontynuować program, chociażby na razie bez udziału publiczności, powinna zapaść w najbliższych dniach. Bardzo na to czekamy! Oczywiście nasza żywo reagująca, spontaniczna widownia wiele wnosi do programu, jednak wierzę, że nowa forma show ucieszy naszych fanów, bo przecież nie będą już musieli oglądać tylko powtórek”, słusznie zauważyła we Fleszu żona Marcina Łopuckiego.

Trzymamy kciuki, by pomysł producentów programu się ziścił! 

Kasia Skrzynecka, Katarzyna Skrzynecka, Viva! 22/2019
Fot. Piotr Porębski

Katarzyna Skrzynecka, Twoja twarz brzmi znajomo
Fot. AKPA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.