Kasia Skrzynecka, Katarzyna Skrzynecka, Viva! 22/2019
Fot. Piotr Porębski
Z ŻYCIA GWIAZD

Katarzyna Skrzynecka martwi się o swoją przyszłość. "Za tę kwotę nie da się przeżyć"

Aktorka odkłada na emeryturę z własnych pensji

Dorota Falkowska 6 stycznia 2022 20:10
Kasia Skrzynecka, Katarzyna Skrzynecka, Viva! 22/2019
Fot. Piotr Porębski

Mimo że Katarzyna Skrzynecka nie może narzekać na brak propozycji w swoim życiu zawodowym, jest pełna obaw o swoją przyszłość. Spełniona aktorka telewizyjna i teatralna oraz jurorka programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo po usłyszeniu prognozowanej przez ZUS kwoty swojej emerytury, zaczęła sumiennie odkładać oszczędności na późniejsze lata. 

Katarzyna Skrzynecka odkłada na emeryturę z własnej pensji

Na premierze filmu "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4" Katarzyna Skrzynecka poruszyła temat bardzo niskich emerytur dla aktorów. Podczas rozmowy z Pudelkiem zdradziła, że ZUS wyliczył jej emeryturę na... 35 złotych. 

"Te nasze prognozy emerytalne raczej nie przedstawiają się błękitnie i szczęśliwie..." - przyznała otwarcie aktorka. Pesymistyczna wizja przyszłości skłoniła Katarzynę Skrzynecką do wdrożenia planu oszczędzania. Aktorka w wielu wywiadach nie ukrywa, że dużą część zarobionych środków odkłada z myślą o emeryturze, zamiast wydawać je na luksusowe przyjemności. 

Kasia Skrzynecka, Katarzyna Skrzynecka, Viva! 22/2019
Fot. Piotr Porębski

"Pewnie by się nie dało przeżyć za 35 zł, więc póki co dużo pracujemy, bo staramy się oszczędzać coś i nie ruszać tego zasobu, który jest dla nas i dla naszej rodziny na przyszłość. Myślę, że większość osób pewnie tak robi, bo trudno byłoby żyć tylko dniem dzisiejszym i potem, gdy nagle okaże się, że nie pomyśleliśmy o tym zawczasu, będzie tragedia" - powiedziała w rozmowie z Pudelkiem aktorka. 

Katarzyna Skrzynecka zadeklarowała, że dopóki ma energię i siłę do intensywnego trybu życia, będzie pracować jak najwięcej. Nie da się ukryć, że grafik artystki jest wypełniony po brzegi. Obecnie gra ona w dziewięciu spektaklach (!). 

"Jeżeli nasze państwowe zasoby nam tego nie zapewnią, to trzeba samemu o tym myśleć, żeby zadbać o siebie, o swoją rodzinę w przyszłości, kiedy już nie będziemy mieli tyle sił, żeby tak dużo pracować"- przyznała w wywiadzie z Michałem Dziedzicem.

Zobacz też: Kasia Skrzynecka z rodziną na premierze Kogel mogel 4. Wszyscy patrzyli na jej córki

Katarzyna Skrzynecka z rodziną, premiera filmu „Kogel mogel 4”, Warszawa, 04.01.2022 rok

Katarzyna Skrzynecka, premiera filmu „Kogel mogel 4”, kino Helios, Blue City, Warszawa, 04.01.2022 rok
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Niskie emerytury gwiazd

Kilka miesięcy temu media nagłośniły kwestię bardzo niskich kwot emerytur dla gwiazd. Do sprawy odniosła się sama prezes ZUS Gertruda Uścińska, która podsumowała, że artyści wykonujący wolne zawody sami są sobie winni. 

"To kwestia opłacania składek. W wielu wypadkach wolne zawody, artyści zawierają umowy o dzieło, które nie rodzą żadnego obowiązku ubezpieczenia społecznego. Jest tu zasada wzajemności, proporcjonalności, adekwatności. Jeśli płacimy mało do ZUS-u, to i świadczenie jest niskie" - powiedziała w programie "Money. To się liczy" (cytat za pomponik.pl).  

Czytaj także: Katarzyna Skrzynecka jest nie tylko mamą, ale i macochą. Jak czuje się w tej roli?

Kasia Skrzynecka, Katarzyna Skrzynecka, Viva! 22/2019
Fot. Piotr Porębski

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?