Katarzyna Pakosińska, Viva! 2016
Fot. AGNIESZKA KULESZA I ŁUKASZ PIK
O TYM SIĘ MÓWI

Dramatyczne wyznanie Katarzyny Pakosińskiej: „Stałam się bezdomna”

Artystka znalazła się w trudnej sytuacji finansowej

Olga Figaszewska 24 lipca 2020 15:51
Katarzyna Pakosińska, Viva! 2016
Fot. AGNIESZKA KULESZA I ŁUKASZ PIK

To trudne chwile dla Katarzyny Pakosińskiej. Jedna z najbardziej lubianych artystek kabaretowych pożegnała się z Telewizją Polską i Radiową Trójką. W najnowszym wywiadzie opowiedziała o jej rozstaniu z mediami publicznymi. Artystka znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Co zdradziła?

Katarzyna Pakosińska o utracie pracy

Katarzyna Pakosińska nazywana jest pierwszą damą polskiego kabaretu. Przez kilkanaście lat występowała na scenie z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Potem artystka odnalazła swoje miejsce w Telewizji Polskiej i radiowej Trójce. Na świat patrzy przez różowe okulary, co pomaga jej w walce z życiowymi trudnościami. Czy teraz również odnajdzie w sobie siłę? Oczywiście!

Katarzyna Pakosińska w rozmowie dla Newseria Lifestyle wyznał, że straciła główne źródło dochodu.

„Straciłam swoje dwa medialne domy, w których się wychowywałam i dawały mi doświadczenie. Mówię o telewizyjnej Dwójce i radiowej Trójce. Można powiedzieć, że stałam się trochę bezdomna. Ale trzymanie się w grupie ludzi, którzy podobnie patrzą na życie, tworzy enklawy, więc niech to będzie dobrą wróżbą na przyszłość. Zjednoczmy się i nie ustawiajmy, że ktoś jest lepszy czy gorszy. Wszyscy jesteśmy razem”, tłumaczy.

Nie zdradziła przyczyny swojego zwolnienia. Ale do zmian podchodzi z otwartymi ramionami. To one pozwalają się jej rozwijać. 

„Bardzo tęsknię za klasą, wdziękiem, dyskusją, a przede wszystkim za uśmiechem. Może dlatego, że jestem stuprocentową kobietą, która zachęca do tego, żeby się raczej przytulić, pocałować, dogadać, niż iść na udry. Żyjąc na skraju dwóch różnych kultur – polskiej i gruzińskiej, nauczyłam się bardzo wiele. Złym słowem, podniesionym głosem niewiele się osiągnie. Uśmiech, fajna rozmowa i to wszystko posuwa się do przodu tak, jak powinno ”, dodała.

Artystka nie załamuje się. Właśnie rozpoczęła kolejny projekt. Poprowadzi wieczory kabaretowe w nowej przestrzeni kulturalnej Scena Relax!  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.