Hubert Urbański poprowadzi program "Milionerzy"?
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

W Milionerach padła główna wygrana! Znasz odpowiedź na to pytanie?

Pani Katarzyna nie miała sobie równych

Konrad Szczęsny 14 marca 2019 21:30
Hubert Urbański poprowadzi program "Milionerzy"?
Fot. East News

Katarzyna Kant-Wysocka wygrała milion! Jak brzmiało finałowe pytanie w Milionerach? Kim jest niekwestionowana zwyciężczyni i zdobywczyni głównej nagrody? Sprawdź, co o niej wiemy.

Katarzyna Kant-Wysocka wygrała milion w Milionerach

To trzecia milionerka w historii programu! Katarzyna Kant-Wysocka w odcinku wyemitowanym 14 marca 2019 roku sięgnęła po główną wygraną, jak burza przechodząc przez poprzednie etapy. Jak brzmiało finałowe pytanie?

Milionerzy: Katarzyna Kant-Wysocka - pytanie za milion złotych

Oto ono! Pytanie za milion brzmiało:

Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest:

A. Wniebowzięcie Matki Bożej

B. Zmartwychwstanie Jezusa

C. śmierć Jezusa na krzyżu

D. zesłanie Ducha Świętego

Poprawna odpowiedź to C. śmierć Jezusa na krzyżu.

Pani Katarzyna po krótkim namyśle zaznaczyła prawidłową odpowiedź, dzięki czemu została trzecim zwycięzcą Milionerów w historii polskiej edycji programu.

Kim jest Katarzyna Kant-Wysocka, zwyciężczyni w Milionerach?

Pochodzi z Gdańska, jest miłośniczką kultury antycznej i absolwentką filologii klasycznej. Biegle posługuje się greką oraz łaciną – to wiemy z zapowiedzi, którą wygłosił Hubert Urbański. Katarzyna Kant-Wysocka pracuje w branży marketingowej, ponieważ o tę zgodną z jej wykształceniem jest niezwykle trudno.

Zwyciężczyni Milionerów prowadzi również bloga dobrzewychowana.pl, na którym podejmuje taką tematykę, jak savoir-vivre, moda&uroda, społeczeństwo oraz lifestyle. 

„Mam na imię Katarzyna. Moją pasją jest savoir-vivre. Uwielbiam pisać o etykiecie – zarówno towarzyskiej jak i biznesowej. Kocham także modę vintage i klasyczną elegancję. Chciałabym bardzo, by dbałość o detale i dobre maniery stała się modna”, można przeczytać na blogu.

Wszyscy zwycięzcy w Milionerach: Krzysztof Wójcik i Maria Romanek

Pierwszym zwycięzcą programu w Polsce został Krzysztof Wójcik. Miało to miejsce w odcinku wyemitowanym w marcu 2010 roku. Pytanie dotyczyło instrumentu, na którym gra Czesław Mozil, czyli akordeonu. 

Drugi raz główna wygrana padła w Milionerach w marcu zeszłego roku. Sięgnęła po nią pani Maria Romanek, emerytowana nauczycielka. Pytanie, na które musiała odpowiedzieć, brzmiało: Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121? (odpowiedzią było 1 234 321)  

Katarzyna Kant-Wysocka wygrała miliona w Milionerach
Fot. Screen/viva.pl

Katarzyna Kant-Wysocka wygrała miliona w Milionerach
Fot. Screen/viva.pl

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.