O NIEJ JEST GŁOŚNO

Kim jest Maria Romanek, która wygrała główną nagrodę w Milionerach?

Już raz wzięła udział w programie TVN!

Konrad Szczęsny 22 marca 2018 11:45

Od wczoraj cała Polska mówi tylko o niej. Pani Maria Romanek została drugą w historii uczestniczką Milionerów, która sięgnęła po główną wygraną. Gdy Hubert Urbański ogłosił, że udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie za milion, emerytowana polonistka nie kryła łez wzruszenia i radości. Czym urzekła widzów programu?

Maria Romanek wygrała milion w Milionerach

20 i 21 marca publiczność zgromadzona przed telewizorami podziwiała zmagania Marii Romanek w Milionerach. Od początku urzekła ich bezpretensjonalnością, pogodą ducha oraz błyskotliwością i wiedzą z różnych dziedzin. Nic dziwnego: przez pierwsze osiem pytań przebrnęła jak burza, zachowując na cztery ostatnie aż dwa koła ratunkowe! 

Koniec końców usłyszała to najważniejsze, warte milion złotych, z matematyki. Po krótkich obliczeniach i chwili zastanowienia, zaznaczyła odpowiedź, która okazała się poprawna! Zarówno Hubert Urbański, jak i telewidzowie nie kryli radości i podkreślali, że to w pełni zasłużona wygrana.

„Wspaniała gra! Udowodniłaś, że jesteś wspaniałym człowiekiem”, podkreślił rozemocjonowany prowadzący.

Kim jest Maria Romanek, o której od wczoraj mówią wszyscy?

Kim jest Maria Romanek, zwyciężczyni Milionerów?

To 60-letnia emerytowana nauczycielka języka polskiego. Prywatnie jest mamą szóstki dzieci. Pochodzi z Bieszczad a dokładniej z miejscowości Bezmiechowa Dolna. Internauci przypominają, że już na początku gry zwierzyła się prowadzącemu, że przed programem wykonała szybkie obliczenia, z których jasno wynikało, że główna wygrana w Milionerach to równowartość jej emerytury z najbliższych 50 lat!

Maria Romanek już raz wzięła udział w Milionerach

Media przypominają, że pani Maria już raz pojawiła się w programie. Cztery lata temu, w 2014 roku, udział w nim wzięła jej córka Katarzyna Romanek. Dotarła do pytania za ćwierć miliona złotych, które dotyczyło sztuki.

Tak wygląda córka Marii Romanek, Katarzyna, która wzięła udział w Milionerach w 2014 roku

Z racji tego, że nie była pewna odpowiedzi, zadzwoniła do mamy. Ta wskazała wówczas poprawną odpowiedź (c, po uderzeniach krzesłem), jednak zaznaczyła, że nie jest jej pewna. Dlatego też córka zadowoliła się wygraną w wysokości 125 000 złotych i zrezygnowała z dalszej gry.

Co ciekawe, Katarzyna Romanek miała okazję odwdzięczyć się mamie i w środę... pomogła jej przy pytaniu za kwotę, którą wcześniej sama wygrała! 

Pytanie za milion w Milionerach - to na nie odpowiedziała Maria Romanek

Maria Romanek musiała odpowiedź na pytanie związane z matematyką a dokładniej z mnożeniem. Brzmiało ono:

Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?

Proponowane odpowiedzi były wynikami:

a: 12321
b: 1 234 321 
c: 111 111 111
d: 123 454 321 

„O matko, długopis mi dajcie!”, krzyknęła rozemocjonowana. Jej prośbę szybko spełniono. Po chwili intensywnych obliczeń i napięcia, Maria Romanek zaznaczyła odpowiedź b, która okazała się poprawna!

Drugi milion w Milionerach. Kim był pierwszy zwycięzca?

Maria Romanek to druga uczestniczka programu TVN, która sięgnęła po główną wygraną. Osiem lat temu, w 2010 roku, jako pierwszy w Polsce dokonał tego Krzysztof Wójcik ze Szczecina.

W galerii zobaczysz zdjęcia z odcinka, w którym tryumfowała nowa ulubienica widzów Milionerów 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.