Katarzyna Figura, VIVA! wrzesień 2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

„Ostatnie lata nauczyły mnie, że nie należy się za bardzo przywiązywać do rzeczy”. Katarzyna Figura ma problemy finansowe i wyprzedaje swój majątek?!

Olga Figaszewska 25 stycznia 2018 17:00
Katarzyna Figura, VIVA! wrzesień 2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Polski symbol seksu, jedna z najbardziej utalentowanych polskich aktorek, doceniona zarówno w kraju jak i za granicą. Kilka lat temu Katarzyna Figura znalazła się na życiowych rozdrożach... Dziś znów musi się mierzyć z poważnymi problemami? Czego dotyczą?

 

Zobacz też: Mamy oświadczenie Katarzyny Figury w sprawie wygranego procesu z Kaiem Schoenhalsem

 

Katarzyna Figura wyprzedaje swój majątek?!

Kilka lat temu zdecydowała, że konieczna jest zmiana miejsca. W wywiadzie VIVY! szczegółowo opowiedziała o przemocy fizycznej  i psychicznej, której doświadczyła od męża. Samotna, zmęczona, żyła w rozdarciu... W Warszawie zostawiła wówczas dom, wszystkie rzeczy, znajomych, dobre i złe wspomnienia, wylądowała w Gdyni z walizką w bagażniku, w dużym stresie, ale zarazem z silnym przekonaniem, że rozpoczyna nowy, radosny etap swojego życia. „Poczułam się silna, sprawcza. Ale też jestem osobą, która kiedy ma wizję - krok po kroku - zaczyna działać. Podobnie jest też w życiu zawodowym”, mówi najnowszym wywiadzie dla „PANI” Katarzyna Figura. Jak teraz wygląda jej życie? Z czym musi się zmierzyć? Czy czegoś się obawia?

 

Nad morzem czuje się spełniona. Postawiła wszystko na jedną kartę. Obecnie gra w Teatrze Wybrzeże. Nie wraca już do tego co ciągnęło ją w dół, co niepokoiło. Budowanie nowej przestrzeni życiowej dodało jej dodatkowej energii. Jednak aktorka obawiała się, że nie poradzi sobie finansowo. Postanowiła sprzedać  dom na Saskiej Kępie w Warszawie. „Niedawno sprzedałyśmy też warszawskie mieszkanie mamy. Z pełną świadomością odcięłam wszystkie korzenie”, dodała w rozmowie z Izą Komendołowicz. „Miała różne domy  na całym świecie, posiadałam je, wynajmowałam. Ostatnie lata nauczyły mnie, że nie należy się za bardzo przywiązywać do rzeczy”, mówi. Katarzyna Figura podkreśla, że niewiele przedmiotów potrzebujemy do życia. Co zrobiła z większością swoich rzeczy? Na chwilę obecną gwiazda przechowuje je w różnych magazynach. Poza kilkoma rzeczami, nie chce  znów wprowadzać do swojego życia niczego, co będzie jej przypominało o przeszłości. Teraz tworzy dla siebie nowe własne lokum. Takie urządzone z sercem.„Chyba będę musiała urządzić jakąś wielką wyprzedaż”, tłumaczy.

 

Polecamy też: Katarzyna Figura wygrała z mężem w sądzie sprawę o naruszenie dóbr osobistych! Zaczęło się od wywiadu w VIVIE!

 

Katarzyna Figura o swoim życiu

Ostatnio Katarzyna Figura rzadko pojawia się na ekranie. Przez lata była na szczycie, grała bardzo dużo i bardzo dużo różnorodnych ról u najlepszych: Kieślowskiego, Wajdy, Polańskiego... Zasłynęła rolami komediowymi w filmach Kiler i Kilerów 2-óch. Uznanie krytyków przyniosły jej kreacje w Ajlawju, Żurku, Ubu król. Zaznacza w wywiadzie, że dziś kino nie ma na nią pomysłu i przyjęła to do wiadomości. „Byłoby śmieszne, gdybym teraz bazowała na tym, że 30 lat temu zagrałam w Kingsajz i dlatego bardzo proszę na podstawie tego proponować mi dziś role. To już przeszłość. Nie ma we mnie żalu, rozpamiętywania”, tłumaczy. Docenia wszystko to, co jej się przydarzyło, a uroda i umiejętności zostały zarejestrowane przez kamerę. Teraz możemy ją podziwiać w filmie Marka Koterskiego „7 uczuć”.

 

Chociaż zdarzają jej się dziś chwile słabości - jest szczęśliwa. Jest otwarta na miłość. „Niczego w życiu nie odhaczam. Ani nowej roli, ani mieszkania, ani podróży, ani też partnera. Będzie co ma być, to moje motto życiowe”, dodaje.

 

Katarzyna Figura
Fot. East News

 

Polecamy także: Katarzyna Figura z synem Aleksandrem Chmielewskim - piękna sesja zdjęciowa matki i syna.

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.