RANDOM, Julia Wieniawa, Maciej Musiałowski
Fot. fot. Michał Stańczyk
O TYM SIĘ MÓWI

Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski połączyli siły w niezwykłym projekcie!

Miłość, młodość, pandemia... O co chodzi?

Rafał Kowalski 2 marca 2021 10:11
RANDOM, Julia Wieniawa, Maciej Musiałowski
Fot. fot. Michał Stańczyk

Już od 14 lutego fani Julii Wieniawy i Macieja Musiałowskiego mogą cieszyć się kolejnym projektem z udziałem tej dwójki uzdolnionych artystów. Aktorzy wzięli tym razem udział w zainspirowanym lockdownem innowacyjnym serialu łączącym słuchowisko i film. Random to opowieść o miłości w czasach pandemii dostępna na stronie Storytel. Poznajcie szczegóły.

Kim są bohaterowie projektu Random grani przez Julię Wieniawę i Maćka Musiałowskiego?

Bohaterowie poznają się przez przypadek i komunikują się jedynie poprzez internetową aplikację głosową. Ona ma ksywkę Jantar91. On posługuje się nickiem Buka12. Dziewczyna wchodzi na Randoma z nudów i nie może opędzić się od coraz dziwniejszych i irytujących ją użytkowników. Chłopak korzysta z aplikacji, ponieważ czuje się samotny po zerwaniu z „miłością swojego życia”. Nie widząc siebie nawzajem, rozmawiają o codziennych problemach, pasjach i pragnieniach, zbliżają się do siebie.

RANDOM, Julia Wieniawa, Maciej Musiałowski
Fot. fot. Michał Stańczyk

Oddaleni od siebie o setki kilometrów, uwięzieni we własnych mieszkaniach, nawiązują niezwykłą znajomość. Znajomość, którą zaledwie jeden krok dzieli od miłości. Jednak czy uczucie rodzące się w sieci ma szansę przetrwać w zderzeniu z rzeczywistością?

Historia Nataszy Parzymies przedstawiona w formie audio jest dostępna w serwisie Storytel. Koniec tej opowieści można z kolei zobaczyć na kanale YouTube (lub na końcu tekstu).

RANDOM, Julia Wieniawa, Maciej Musiałowski
Fot. fot. Michał Stańczyk

„Miłości nie da się opisać słowami. Widzimy ją oczami wyobraźni, czujemy. Dlatego słuchowisko wydało mi się idealnym pretekstem do opowiedzenia o uczuciu, które wisi gdzieś pomiędzy bohaterami oddalonymi od siebie o setki kilometrów. Wszystko kryje się między słowami - w za długich pauzach, zawahaniach i szczerych wyznaniach. Jantar91 i Buka12 nie widzą się, nie znają nawet swoich prawdziwych imion, ale to co rodzi się między nimi jest prawdziwsze niż niejedno uczucie w realnym świecie.”, zachęca Natasza Parzymies.

Zachęcamy do posłuchania i obejrzenia! A to jeszcze nie koniec niespodzianek... Już za kilka dni w sieci pojawi się promujący słuchowisko utwór w wykonaniu Macieja Musiałowskiego i Julii Wieniawy - jest na co czekać. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…