Weronika Bruździak-Gębura 21 kwietnia 2017 07:30
1/5
Julia Roberts MT
Copyright @Getty Images
1/5

Julia Roberts po raz piąty została uznana za „najpiękniejszą kobietę świata” według magazynu „People”. Piękny uśmiech, burza loków i… Zobacz, za co redaktorzy magazynu docenili aktorkę!

 

Julia Roberts po raz piąty wybrana najpiękniejszą kobietą świata

49-letnia Julia Roberts jest rekordzistką - nikt inny nie zdobył tego tytułu tak wiele razy. Kolejny na podium jest George Clooney, który na pierwszym miejscu w rankingu magazynu „People” znalazł się dwa razy. „Wspomnę o tym w mojej bożonarodzeniowej kartce do Clooneyów”, żartowała Julia Roberts, gdy dowiedziała się o kolejnym zwycięstwie. Dodała, że czuje się zaszczycona. Aktorka po raz pierwszy została wybrana „najpiękniejszą kobietą świata” w 1991 roku, czyli… 26 lat temu! Roberts miała wtedy 23 lata i była na ustach całego świata dzięki roli w kultowym filmie „Pretty Woman”. Później była wybierana w latach 2000, 2005 i 2010.

 

 

Uzasadnienie magazynu „People”

Jak swoją decyzję uzasadnili redaktorzy magazynu? „Kiedy nadszedł czas, by wybrać tegoroczną zwyciężczynię, uznaliśmy, że to czas Julii Roberts. W wieku 49 lat aktorka nigdy nie wyglądała lepiej. Jej piękno leży też w jej pewności siebie, inteligencji i poczuciu humoru. Doceniliśmy ją również za rozwój połączony z zachowaniem jej najlepszych cech. Jej talent do tworzenia kreacji aktorskich i opowiadania przeróżnych historii sprawia, że dzięki niej przenosimy się w inne miejsca. Doceniliśmy ją za to, że mimo wszelkich pokus, zawsze na pierwszym miejscu stawia rodzinę i nic tak nie wywołuje jej słynnego uśmiechu  jak zabawa z dziećmi”, powiedział Jess Cagle z magazynu „People”. Zgadzacie się z tym wyborem?

 

Julia Roberts od 2002 jest żoną operatora filmowego, Daniela Modera, z którym ma trójkę dzieci: 12-letnie bliźniaki: Hazel i Pinnaeus oraz 9-letniego Henry'ego. Roberts zagrała w prawie pięćdziesięciu filmach. Jej najsłynniejsze role to te w „Pretty Woman”, „Nothing Hill”, „Uciekającej Pannie Młodej” i „Erin Brokovich”. Za ten ostatni film w 2001 roku dostała Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Na koncie ma też trzy Złote Globy: za „Erin Brokovich”, „Pretty Woman” i „Stalowe Magnolie”.

 

W galerii pokazujemy okładki magazynu „People” z Julią Roberts z poprzednich lat. Bardzo się zmieniła?

 

Polecamy też: „Forbes’’ obliczył, kto jest najbardziej przepłacaną gwiazdą na świecie. Wyniki mogą zaskoczyć

2/5
Julia Roberts People 1991
Copyright @materiały prasowe
2/5

Na zdjęciu: Okładka magazynu „People” z 1991 roku, gdy Julia Roberts została okrzyknięta „najpiękniejszą kobietą świata”.

3/5
Julia Roberts People 2000
Copyright @materiały prasowe
3/5

Na zdjęciu: Okładka magazynu „People” z 2000 roku, gdy Julia Roberts została okrzyknięta „najpiękniejszą kobietą świata”.

4/5
Julia Roberts People 2005
Copyright @materiały prasowe
4/5

Na zdjęciu: Okładka magazynu „People” z 2005 roku, gdy Julia Roberts została okrzyknięta „najpiękniejszą kobietą świata”.

5/5
Julia Roberts People 2017
Copyright @materiały prasowe
5/5

Na zdjęciu: Okładka magazynu „People” z 2017 roku, gdy Julia Roberts po raz piąty została okrzyknięta „najpiękniejszą kobietą świata”. Wcześniej zdobyła ten tytuł w latach 1991, 2000, 2005 i 2010.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.