John Lennon i Yoko Ono MT
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Historia najsłynniejszej pary XX wieku w końcu zostanie zekranizowana! Powstanie film o miłości Yoko Ono i Johna Lennona

Weronika Bruździak-Gębura 3 lutego 2017 15:35
John Lennon i Yoko Ono MT
Fot. Getty Images

Historia najsłynniejszej pary XX wieku w końcu zostanie zekranizowana! Powstanie film o miłości Yoko Ono i Johna Lennona. Oto szczegóły produkcji.

„Fabuła skupi się na dojrzałych i istotnych tematach miłości, odwagi i aktywizmu w Stanach Zjednoczonych. Zamiarem jest zainspirowanie dzisiejszych młodych do tego, aby stanęli w obronie wizji świata, na którym im zależy”, powiedział Michael de Luca w rozmowie z Deadline.com, który razem z Yoko Ono wyprodukuje film. De Luca ma na koncie kilka hitów, między innymi „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Blade: wieczny łowca”, „Social Network” i „Blow”.

Szczegóły dotyczące produkcji

Za scenariusz będzie odpowiadał Anthony McCarten, autor tekstu do „Teorii wszystkiego”, czyli historii  genialnego astrofizyka Stephena Hawkinga i jego żony, Jane. Obecnie McCarten pisze scenariusz do filmu o Freddym Mercurym. W „Bohemian Rapsody” artystę zagra Rami Malek.

W przypadku filmu o Yoko Ono i Johnie Lennonie na razie nie wiadomo nic ani o tytule, ani o obsadzie aktorskiej. Film ma skupić się nie tylko na związku muzyka i artystki, ale też na ich przekonaniach. Ono i Lennon słynęli z pacyfistycznych poglądów i głośno protestowali przeciwko wojnie w Wietnamie. Na tym właśnie ma skupić się film.

Najsłynniejsza para lat siedemdziesiątych

John Lennon i Yoko Ono byli jedną z najgorętszych par lat siedemdziesiątych. Poznali się w połowie lat 60. na wystawie prac artystki. Japonka i słynny Beatles od razu przypadli sobie do gustu. Pobrali się w 1969 roku. Mają 41-letniego syna, Seana. Ich 11-letni związek przerwało zabójstwo Johna Lennona w 1980 roku.

To nie pierwszy film o Johnie Lennonie. Wcześniej widzowie mogli poznać jego historię w obrazach „Rozdział 27” (gdzie Mark Chapman wystąpił jako słynny Beatles, a Jared Leto jako jego zabójca) oraz „John Lennon. Chłopak znikąd”, którego zagrał Aaron Taylor-Johnson.

Polecamy też: Poruszający apel Yoko Ono w rocznicę śmierci Johna Lennona. O co prosi artystka?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?