John Lennon i Yoko Ono MT
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Historia najsłynniejszej pary XX wieku w końcu zostanie zekranizowana! Powstanie film o miłości Yoko Ono i Johna Lennona

Weronika Bruździak-Gębura 3 lutego 2017 15:35
John Lennon i Yoko Ono MT
Fot. Getty Images

Historia najsłynniejszej pary XX wieku w końcu zostanie zekranizowana! Powstanie film o miłości Yoko Ono i Johna Lennona. Oto szczegóły produkcji.

„Fabuła skupi się na dojrzałych i istotnych tematach miłości, odwagi i aktywizmu w Stanach Zjednoczonych. Zamiarem jest zainspirowanie dzisiejszych młodych do tego, aby stanęli w obronie wizji świata, na którym im zależy”, powiedział Michael de Luca w rozmowie z Deadline.com, który razem z Yoko Ono wyprodukuje film. De Luca ma na koncie kilka hitów, między innymi „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Blade: wieczny łowca”, „Social Network” i „Blow”.

Szczegóły dotyczące produkcji

Za scenariusz będzie odpowiadał Anthony McCarten, autor tekstu do „Teorii wszystkiego”, czyli historii  genialnego astrofizyka Stephena Hawkinga i jego żony, Jane. Obecnie McCarten pisze scenariusz do filmu o Freddym Mercurym. W „Bohemian Rapsody” artystę zagra Rami Malek.

W przypadku filmu o Yoko Ono i Johnie Lennonie na razie nie wiadomo nic ani o tytule, ani o obsadzie aktorskiej. Film ma skupić się nie tylko na związku muzyka i artystki, ale też na ich przekonaniach. Ono i Lennon słynęli z pacyfistycznych poglądów i głośno protestowali przeciwko wojnie w Wietnamie. Na tym właśnie ma skupić się film.

Najsłynniejsza para lat siedemdziesiątych

John Lennon i Yoko Ono byli jedną z najgorętszych par lat siedemdziesiątych. Poznali się w połowie lat 60. na wystawie prac artystki. Japonka i słynny Beatles od razu przypadli sobie do gustu. Pobrali się w 1969 roku. Mają 41-letniego syna, Seana. Ich 11-letni związek przerwało zabójstwo Johna Lennona w 1980 roku.

To nie pierwszy film o Johnie Lennonie. Wcześniej widzowie mogli poznać jego historię w obrazach „Rozdział 27” (gdzie Mark Chapman wystąpił jako słynny Beatles, a Jared Leto jako jego zabójca) oraz „John Lennon. Chłopak znikąd”, którego zagrał Aaron Taylor-Johnson.

Polecamy też: Poruszający apel Yoko Ono w rocznicę śmierci Johna Lennona. O co prosi artystka?

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.