Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News
WSPOMNIENIE

Kim był Jerzy Woźniak, biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka?

„Jurek zawsze był z Piotrusia dumny...”

Redakcja VIVA! 28 sierpnia 2019 12:57
Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Piotr Woźniak-Starak, znany producent filmowy, zaginął na jeziorze Kisajno po tragicznym wypadku, kiedy wypadł ze swojej motorówki. Poszukiwania mężczyzny trwały kilka dni. Niestety, potwierdziły się najgorsze obawy zarówno rodziny i bliskich producenta, jak i wszystkich osób, obserwujących sprawę. Piotr Woźniak-Starak odszedł w wieku 39 lat.

Rodzice Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak był synem Anny Woźniak-Starak, byłej modelki Mody Polskiej, oraz Jerzego Woźniaka, niezwykle cenionego prawnika. Mecenas bronił opozycjonistów w głośnych procesach politycznych lat 70. i 80., a także udzielał bezpłatnych porad prawnych osobom związanym z Solidarnością. Bronił między innymi Jacka Kuronia i Adama Michnika. „To niezwykle istotna postać dla opozycji. Był obrońcą w ważnych sprawach. Spotykaliśmy się przez ponad 17 miesięcy w procesach kierownictwa KPN”, wspomina go scenarzysta Krzysztof Piesiewicz w rozmowie z Faktem.

W pewnym momencie Anna i Jerzy Woźniakowie postanowili przeprowadzić się do Stanów Zjednoczonych, stąd uwielbienie Piotra do USA. Niestety, biologiczny ojciec producenta filmowego zmarł w 1987 roku na raka. Piotr Woźniak-Starak miał wtedy 7 lat. „Jurek zawsze był z Piotrusia dumny, a ja przyznam, że uwielbiałem patrzeć na tę rodzinę. Niezwykle fajne małżeństwo, urocza, piękna żona, szczęśliwy ojciec i miłe dziecko. Tak to zapamiętałem”, wspomina Krzysztof Piesiewicz w Fakcie.

Po kilku latach Anna Woźniak wyszła za Jerzego Staraka, i w 1990 roku na świat przyszła siostra Piotra, Julia Starak. Miliarder ma również syna Patryka.

Msza żałobna odbędzie się w czwartek, 29 sierpnia. Następnego dnia urna z prochami Piotra Woźniaka-Staraka zostanie złożona w Fuledzie koło Giżycka, symbolicznym miejscu dla zmarłego.

Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?