Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News
WSPOMNIENIE

Kim był Jerzy Woźniak, biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka?

„Jurek zawsze był z Piotrusia dumny...”

Redakcja VIVA! 28 sierpnia 2019 12:57
Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Piotr Woźniak-Starak, znany producent filmowy, zaginął na jeziorze Kisajno po tragicznym wypadku, kiedy wypadł ze swojej motorówki. Poszukiwania mężczyzny trwały kilka dni. Niestety, potwierdziły się najgorsze obawy zarówno rodziny i bliskich producenta, jak i wszystkich osób, obserwujących sprawę. Piotr Woźniak-Starak odszedł w wieku 39 lat.

Rodzice Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak był synem Anny Woźniak-Starak, byłej modelki Mody Polskiej, oraz Jerzego Woźniaka, niezwykle cenionego prawnika. Mecenas bronił opozycjonistów w głośnych procesach politycznych lat 70. i 80., a także udzielał bezpłatnych porad prawnych osobom związanym z Solidarnością. Bronił między innymi Jacka Kuronia i Adama Michnika. „To niezwykle istotna postać dla opozycji. Był obrońcą w ważnych sprawach. Spotykaliśmy się przez ponad 17 miesięcy w procesach kierownictwa KPN”, wspomina go scenarzysta Krzysztof Piesiewicz w rozmowie z Faktem.

W pewnym momencie Anna i Jerzy Woźniakowie postanowili przeprowadzić się do Stanów Zjednoczonych, stąd uwielbienie Piotra do USA. Niestety, biologiczny ojciec producenta filmowego zmarł w 1987 roku na raka. Piotr Woźniak-Starak miał wtedy 7 lat. „Jurek zawsze był z Piotrusia dumny, a ja przyznam, że uwielbiałem patrzeć na tę rodzinę. Niezwykle fajne małżeństwo, urocza, piękna żona, szczęśliwy ojciec i miłe dziecko. Tak to zapamiętałem”, wspomina Krzysztof Piesiewicz w Fakcie.

Po kilku latach Anna Woźniak wyszła za Jerzego Staraka, i w 1990 roku na świat przyszła siostra Piotra, Julia Starak. Miliarder ma również syna Patryka.

Msza żałobna odbędzie się w czwartek, 29 sierpnia. Następnego dnia urna z prochami Piotra Woźniaka-Staraka zostanie złożona w Fuledzie koło Giżycka, symbolicznym miejscu dla zmarłego.

Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.