Jerzy Stuhr, VIVA! styczeń 2012, 2/2012, czarno-białe
Fot. Ula Szczepaniak
Wspomnienie

Borykał się z problemami zdrowotnymi, odwoływał spektakle. Tak Jerzy Stuhr wyglądał jeszcze w kwietniu

Wtedy nic nie wskazywało na najgorsze

Aleksandra Frankowska 9 lipca 2024 13:46
Jerzy Stuhr, VIVA! styczeń 2012, 2/2012, czarno-białe
Fot. Ula Szczepaniak

Jerzy Stuhr nie żyje. Informację w rozmowie z Onetem przekazał syn aktora, Maciej Stuhr. W ostatnich latach Stuhr przeszedł zawał i cierpiał na problemy nowotworowe krtani. Jeszcze w lutym widziany był publicznie i nic nie wskazywało najgorszego. Najwyraźniej próbował nie dać po sobie poznać, jak czuje się w rzeczywistości. 

Ostatnie zdjęcia Jerzego Stuhra

Legendarny aktor ostatni raz pojawił się publicznie w lutym 2024 roku, podczas premiery spektaklu "Geniusz" w Teatrze Polonia. Gdy pojawił się na scenie, publiczność nagrodziła go gromkimi brawami. Mimo choroby uwielbiał pojawiać się w teatrze. Wówczas nikt nie spodziewał się, że to ostatni moment na spotkanie z aktorem. Na zdjęciach Jerzy Stuhr uśmiecha się i chętnie rozmawia z kolegami z branży, między innymi z Ewą Błaszczyk. Podczas wydarzenia towarzyszyła mu ukochana żona. 

ZOBACZ: On był gwiazdą, ona nieznaną piosenkarką. Stworzyli najdłużej śpiewający duet na polskiej scenie muzycznej 

Jerzy Stuhr
Fot. Radosław NAWROCKI / Forum

Jerzy Stuhr podczas premiery "Geniusza", luty 2024

W kwietniu na Instagramie Macieja Stuhra pojawiło się zdjęcie jego ojca, który pojawił się na próbie syna. Jest niezwykle wymowne, ukazując, jak zmęczony był już Jerzy Stuhr. Aktor na zdjęciu śpi, ale znajduje się w teatrze. Miejscu, które było jego prawdziwą oazą. Domem. Dosłownie wszystkim.

Jerzy Stuhr odwoływał spektakle

W czerwcu odwołane zostały spektakle z udziałem Jerzego Stuhra w Teatrze Polonia. Ostatnia sztuka, w której brał udział to "Geniusz".

"Drodzy Widzowie, z wielką przykrością informujemy, że z powodu choroby aktora musimy odwołać spektakl „GENIUSZ” w dniach 26, 27 i 28 czerwca oraz 1, 2 i 3 lipca 2024.”" - podano w komunikacie teatru.

ZOBACZ: Był nieobecnym ojcem, z synem wiele musieli sobie wyjaśnić. Jerzy Stuhr nie żyje

Ta zapowiedź była jednoznaczna z informacją, że chodzi o Jerzego Stuhra. Fani zadrżeli, jednak cierpliwie czekali na dalsze wieści. Poproszony o komentarz przez Plejadę Jacek Rakowiecki z działu PR Teatru Polonia, odmówił informacji. 

W ostatnich chwilach był z rodziną, ukochaną żoną, synem i córką. Nie pokazywał się publicznie. Do ostatniej chwili miał nadzieję, że uda mu się wrócić do ukochanego teatru. Niestety, życie napisało dla niego inny scenariusz. 

Nie żyje Jerzy Stuhr

Dziś rano Plejada powołując się na informację przekazaną do Onetu przez Macieja Stuhra, poinformowała, że Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat po długiej chorobie. Pozostanie w pamięci bliskich i swoich fanów, jako wyjątkowy artysta, zaskakujący kreatywnością, twórczością i optymizmem, a do tego niesamowitym poczuciem humoru.

Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Jerzy Stuhr, VIVA! styczeń 2012, 2/2012, czarno-białe
Fot. Ula Szczepaniak

Jerzy Stuhr, VIVA! styczeń 2012, 2/2012, czarno-białe
Fot. Ula Szczepaniak

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.