Jennifer Aniston
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Jennifer Aniston nie pozostała obojętna na sytuację osób LGBT w Polsce! 

Aktorka zareagowała na wydarzenia ostatnich dni

Redakcja VIVA! 10 sierpnia 2020 10:28
Jennifer Aniston
Fot. Getty Images

Narastające przypadki dyskryminacji osób LGBT, podpalanie tęczowych flag, a w końcu zatrzymania osób, które wyrażały na ulicach Warszawy wsparcie dla jednej z aktywistek kolektywu Stop Bzdurom – o tych wydarzeniach usłyszała nie tylko cała Polska, ale i świat. Okazuje się, że sama Jennifer Aniston wyraziła wsparcie dla wszystkich osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych, które nie czują się bezpiecznie w naszym kraju.

Jennifer Aniston skomentowała post Alexa Lubomirskiego

Kilka dni temu Anja Rubik zamieściła na swoim Instagramie post komentujący zatrzymania osób wspierających umieszczoną w areszcie aktywistkę Margot. Modelka należy do grupy osób, którym nie podobały się ani działania funkcjonariuszy, ani agresywny sposób ich wykonania. Gwiazda nawiązała też do pojazdów organizacji pro-life, które oklejone hasłami antyaborcyjnymi, hasłami anty-LGBT i przekłamaniami na temat statystyk dotyczących pedofilii, jeżdżą po Warszawie.  „Za każdym razem jak widzę furgonetki z homofobicznymi hasłami, muszę się mocno powstrzymywać, aby nie rzucić czymś w te napisy pełne nienawiści! Jak to możliwe, że w biały dzień promowane są kłamstwa i nietolerancja! Kiedy stało się to ok!? To, co dzieje się w tej chwili w Polsce, jest bardzo niebezpieczne!”, napisała modelka w sieci.

I dalej kontynuowała swój wpis. „Jeśli dziwicie się reakcji Margot czy protestom w całej Polsce… Oto cytat z dzisiejszego artykułu Wojciecha Czuchnowskiego. "Każda akcja rodzi reakcję. Publiczne wystąpienia i protesty osób LGBT oraz wspierających ich aktywistów nie wzięły się znikąd. Tęczowe flagi na pomnikach oraz inne formy ulicznej aktywności to reakcja na kampanię kłamstw, nienawiści i nietolerancji, którą obecna władza w ostatnich miesiącach podsyca i nakręca”.”, napisała na Instagramie Anja Rubik.

Jej wpis opublikował u siebie Alex Lubomirski – fotograf światowej klasy o polskich korzeniach. Artysta przekleił na swój Instagram cały post Anji Rubik, który modelka opublikowała po angielsku. Jego treść, a co za tym idzie sytuacja osób LGBT w Polsce, poruszyła samą Jennifer Aniston. Internauci odnotowali fakt, że aktorka umieściła w komentarzu emotikonę serca – prawdopodobnie na znak wsparcia.

Spodziewaliście się, że amerykańska aktorka zainteresuje się tym, co dzieje się w Polsce? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Repost @anja_rubik ・・・ Everytime I see vans with homophobic slogans, I have to hold myself back not to throw something at these words filled with hate! How is it possible that lies and intolerance are promoted in broad daylight! When did it start to be acceptable!? What is happening in Poland at the moment is very dangerous! If you don’t understand Margo's reaction or protests all over Poland… here is a short quote from today’s article by Wojciech Czuchnowski. “Public statements and protests by theLGBT people and activists supporting them did not come out of nowhere. Rainbow flags on monuments and other forms of street activity are a response to the campaign of lies, hatred and intolerance that the current government has been fueling and driving in recent months”. .👇 Today at 6:30 pm in Warsaw, at Plac Defilad, from the side of Marszałkowska Street, in solidarity with the repressed and all queer people in Poland. Let's shout our resistance together! Za każdym razem jak widzę furgonetki z homofobicznymi hasłami muszę się mocno powstrzymywać aby nie rzucić czymś w te napisy pełne nienawiści! Jak to możliwe, że w biały dzień promowane są kłamstwa i nietolerancja! Kiedy stało się to ok!? To co dzieje się w tej chwili w Polsce jest bardzo niebezpieczne! Jeśli dziwicie się reakcji Margo czy protestom w całej Polsce .. oto cytat z dzisiejszego artykułu Wojciecha Czuchnowskiego. „Każda akcja rodzi reakcję. Publiczne wystąpienia i protesty osób LGBT oraz wspierających ich aktywistów nie wzięły się znikąd. Tęczowe flagi na pomnikach oraz inne formy ulicznej aktywności to reakcja na kampanię kłamstw, nienawiści i nietolerancji, którą obecna władza w ostatnich miesiącach podsyca i nakręca”. Dziś o 18:30 w Warszawie na Placu Defilad od strony ulicy Marszałkowskiej solidarnie z represjonowanymi oraz wszystkimi osobami queer w Polsce. Wykrzyczmy wspólnie nasz opór!

Post udostępniony przez Alexi Lubomirski (@alexilubomirski)

Friends
Fot. getty images

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.