Kazik Staszewski
Fot. FORUM
O TYM SIĘ MÓWI

Piosenka Twój ból jest lepszy niż mój powstała w wyjątkowych okolicznościach...

Wiemy też, jakie plany Kazikowi i jego żonie pokrzyżowała pandemia

Rafał Kowalski 5 czerwca 2020 16:55
Kazik Staszewski
Fot. FORUM

Piosenka Twój ból jest lepszy niż mój uzyskała ogromny rozgłos po tym, jak anulowano notowanie Listy Przebojów Radiowej Trójki, w której właśnie ten utwór Kazika Staszewskiego zajął pierwsze miejsce. Dyrekcja rozgłośni uznała, że wyniki głosowania zostały zmanipulowane. Cała sytuacja nie powinna martwić samego artysty, bo dzięki ogromnemu zamieszaniu jego najnowszą piosenkę – odwołującą się do nadużyć polskiej władzy  - usłyszały setki tysięcy ludzi. Jak powstał Twój ból jest lepszy niż mój i cała nowa płyta artysty? Okazuje się, że koronawirus co innego Kazikowi dał, a co innego zabrał…

Kazik o nowej płycie, pandemii i żonie Annie

W najnowszym wywiadzie dla NaTemat.pl Kazik Staszewski przyznał, że w pewnym momencie pandemii zaczęła doskwierać mu nuda. W związku z tym poprosił muzyków Kultu, by nagrali z nim kolejną płytę kapeli. Odbyło się nawet jedno spotkanie kolegów. „Ekipa nie była zachwycona owym pomysłem chociażby dlatego, że w trakcie pandemii zamykanie się w dziewiątkę w ciasnym pomieszczeniu nie jest zbyt rozsądne. Cóż, z niewolnika nie ma pracownika, odpuściłem”, powiedział Kazik i dodał, że niedługo później nawiązał współpracę z producentem i kompozytorem Wojciechem Jabłońskim. Okazało się, że to właśnie z nim 57-latek może stworzyć nowy krążek. Z tym, że swój autorski… „Wszystko na totalnym spontanie; nie mieliśmy jeszcze żadnej muzyki i tekstów. Po prostu, śpiewałem a capella do wystukiwanego przez Wojtka rytmu, później podkładał pod to jakieś instrumenty, a ja oceniałem, czy o to mi chodziło. Udało się dogadać, chociaż nie jestem wykształconym muzykiem, nie znam nut, skal i harmonii”, opowiadał Kazik o procesie powstania Twój ból jest lepszy niż mój, jak i całej nowej płyty Zaraza, której dziś jest premiera.

Dziennikarz NaTemat zapytał wokalistę, czy ten chciałby spotkać się z Jarosławem Kaczyńskim. To jego postawa skłoniła muzyka do napisania tekstu utworu Twój ból jest lepszy niż mój. Kawałek nawiązuje do sytuacji, kiedy w trakcie pandemii państwo zakazało odwiedzin bliskich na cmentarzach, ale dla prezesa PiS otwarto całe Powązki. „Co do owej postaci: nie chciałbym ani do niej podchodzić, ani z nią rozmawiać. Zresztą od dawien dawna trzymam się konsekwentnie pewnej zasady: nie gadam z politykami, nie zadaję się z takimi personami. Niezależnie od tego, jaką frakcję reprezentują…”, zapewnił w wywiadzie Kazik Staszewski.

Kim jest żona Kazika, Anna Staszewska?

Znacznie więcej zainteresowania i ciepła lider Kultu daje swojej żonie Annie Staszewskiej. Para jest ze sobą od 1984 roku. Muzyk napisał o ukochanej jedną z najbardziej znanych piosenek swojego zespołu – to utwór Do Ani. Kim dla ulubieńca tłumów jest jego druga połówka? „Nie wyobrażam sobie życia bez Ani. Myśmy się właściwie stali jednym. Z tym, że czasami to zszycie aż się szarpie i pęka, to normalna rzecz. Nie wierzę, by ktoś mógł przeżyć 50 lat razem w nieustającej idylli”, mówił Kazik o żonie dwa lata temu w rozmowie z redakcją Urody życia.

Para co roku spędza kilka miesięcy na Teneryfie. W tym roku zakochani chcieli odwiedzić jeszcze inne miejsce, ale niestety przez koronawirusa się to prawdopodobnie nie uda. „Zorientowałem się, że dezaktualizują się nie tylko sprawy zawodowe, ale i prywatne, wciśnięte pomiędzy kolejne występy – mieliśmy z żoną zrealizować nasze wielkie marzenie, czyli polecieć do Izraela, chciałem też odwiedzić Teneryfę, żeby pouczestniczyć w przepięknych procesjach wielkopiątkowych. No ale cóż...”, powiedział Kazik Staszewski portalowi NaTemat.pl.

Para doczekała się dwóch synów i dwóch wnuczek. Znaliście wokalistę od takiej prywatnej strony? 

Kazik Staszewski z żoną, Anna Staszewska
Fot. FORUM

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ePlakat (@eplakat.com.pl)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.