Beata Tyszkiewicz, VIVA! 10/2009
Fot. Ryszard Horowitz
O TYM SIĘ MÓWI

Jak czuje się Beata Tyszkiewicz? Aktorka ma w tym trudnym czasie apel do seniorów

Te słowa są bardzo ważne!

Rafał Kowalski 20 marca 2020 10:48
Beata Tyszkiewicz, VIVA! 10/2009
Fot. Ryszard Horowitz

Jak czuje się 81-letnia Beata Tyszkiewicz w czasie pandemii? To pytanie zadawały sobie tysiące wielbicieli talentu aktorki. Portal Plejada.pl postanowił się zatelefonować do artystki, która nie tylko zdradziła, jak jej samopoczucie, ale i zaapelowała do swoich rówieśników.

Beata Tyszkiewicz o koronawirusie

Aktorka, która od kilku lat nie uczestniczy w życiu publicznym – nie gra w filmach, teatrze, zrezygnowała z udziału w Tańcu z gwiazdami – udzieliła krótkiego wywiadu, w którym opowiedziała, jak czuje się w czasie pandemii. Okazuje się, że bardzo dobrze. Podczas gdy na zewnątrz szaleje koronawirus, Beata Tyszkiewicz stara sobie znajdować kolejne zajęcia. „Ja jestem cały czas w domu, ale myślę, że ten obecny czas jest naprawdę wyjątkowy. Zawsze są książki. Mogę też coś pisać, coś oglądać w telewizji czy Internecie. Myślę, że zachowuję ogólnie taki spokój”, powiedziała legenda polskiego kina Plejadzie.

Przy okazji gwiazda zaapelowała do najstarszych osób, które zbyt często wychodzą do apteki czy sklepów. „Taki jest kłopot, że pokolenie seniorów jest bardzo odpowiedzialne. Oni czują się odpowiedzialni za wnuki. Właściwie bardzo często dzięki mamom i teściowym młodzi mogą pracować i teraz trudno jest powiedzieć seniorom, że nie mogą wyjść na spacer z dziećmi, że nie mogą mieć z nimi styczności”, powiedziała Beata Tyszkiewicz. „Seniorzy mają poczucie odpowiedzialności. Zawsze widziałam panie, które szły z siatkami, żeby ugotować obiad, zawieźć na angielski, posiedzieć przy chorym dziecku. I teraz oni mają nagle siedzieć i czytać książkę?! To jest dla nich bardzo trudne, bo nie przywykli do tego. Ja natomiast zachęcam ich do pozostania w domu i do tego, aby pomyśleli troszkę o sobie”, dodała w Plejadzie aktorka.

Zgadzacie się z nią? Pani Beacie życzymy ogromu zdrowia!

Beata Tyszkiewicz, VIVA! listopad 2009
Fot. Ryszard Horowitz

Beata Tyszkiewicz, Viva!
Fot. FOT. BARTEK WIECZOREK/LAF AM

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.