Fot. Keith Hamshere/Getty Images
z życia gwiazd

Izabella Scorupco - jedyna Polka, która zagrała dziewczynę Bonda. Jak dziś żyje?

Właśnie kończy 53 lata. Czas się dla niej zatrzymał!

Marcjanna Maryszewska 4 czerwca 2023 12:52
Fot. Keith Hamshere/Getty Images

Piękna, niezwykła, wszechstronnie utalentowana oraz kochana przez miliony - taka właśnie jest Izabella Scorupco. Rola partnerki Jamesa Bonda zapewniła jej międzynarodową rozpoznawalność. Do jej stóp momentalnie padł cały świat. Bardzo długo brylowała w świecie show-biznesu, a gazety rozpisywały się o jej życiu. Obecnie jednak polska dziewczyna Bonda ma zupełnie inne priorytety… Jak dziś wygląda życie Izabelli Scorupco? Przy okazji urodzin składamy najlepsze życzenia!

Droga na szczyt Izabelli Scorupco

Izabella Scorupco przyszła na świat 4 czerwca 1970 roku w Białymstoku jako córka lekarki i muzyka jazzowego. W Polsce spędziła zaledwie kilka lat swojego dzieciństwa, a po rozwodzie rodziców na stałe przeniosła się z mamą do Szwecji. Jako ośmioletnia dziewczynka nie wiedziała jeszcze, że przeprowadzka do innego kraju całkowicie odmieni jej życie…

Młoda Izabella została zauważona przez szwedzkiego reżysera Staffana Hildebarda, który zaangażował ją do melodramatu „Nikt tak nie kocha jak my”. Jednak największym przełomem w karierze młodej aktorki była rola w filmie o przygodach Jamesa Bonda „GoldenEye”. Jako partnerka legendarnego agenta zdobyła niesłychaną rozpoznawalność, a świat show-biznesu stanął przed nią otworem. Kolejną ważną rolą Izabelli Scorupco była postać Heleny Kurcewiczówny w adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza „Ogniem i mieczem”. 

Izabella Scorupco i Michał Żebrowski na planie "Ogniem i mieczem"

Izabella Scorupco - jedyna Polka, która zagrała dziewczynę Bonda. Jak dziś żyje?
Fot. Żyburtowicz/AKPA

Izabella Scorupco i Pierce Brosnan, „GoldenEye" 1995

Fot. Keith Hamshere/Getty Images

Piękna Polka zachwycała nie tylko na ekranie, ale również w najbardziej prestiżowych magazynach jak Vouge, Elle czy Glamour. W międzyczasie aktorka i modelka miała również epizod muzyczny. Izabella Scorupco doskonale odnajdywała się w świetle reflektorów, a swoją wszechstronnością wywalczyła sobie bardzo mocną pozycję w świecie show-biznesu.

Jednak z życia brała dokładnie tyle, ile chciała. Choć nie mogła narzekać na brak pracy, ona miała inne priorytety. „Po roli w "GoldenEye" zostałam zasypana różnymi propozycjami. Ale z niewielu z nich skorzystałam. Może nie umiałam, a może za bardzo mi nie zależało. Byłam wtedy skoncentrowana na swoim życiu prywatnym - zakochana, w ciąży. Poza tym nie jestem osobą, która za wszelką cenę chce zrobić karierę, nie ma we mnie agresji, chęci walki. Uwielbiam aktorstwo, ale nie będę robiła niczego wbrew sobie. Zagrałam w wielu filmach, wśród nich sporo było tzw. kina akcji. Znudziło mnie to. Ile można latać z pistoletem?” - mówiła przed laty w wywiadzie dla magazynu Pani.

„Mam ten komfort, że mogę kręcić jeden film rocznie. Nie zabiegam o role, przestałam chodzić na castingi. Jeśli ktoś będzie chciał mnie zatrudnić, na pewno mnie znajdzie”, dodawała wówczas. Był to rok 2010. Od tamtego czasu zmieniło się niewiele...

Czytaj także: Brad Pitt i Christina Applegate. Płomienny romans zakończony z hukiem po roku miłości 

Izabella Scorupco, „GoldenEye" 1995

Fot. Keith Hamshere/Getty Images

Życie prywatne Izabelli Scorupco - małżeństwa, dzieci

Dla aktorki błyskotliwa kariera w Hollywood nie była życiowym priorytetem. Nie była skandalistką, nie zabiegała o atencję. Rozpoznawalność i prestiż zdobyła przede wszystkim swoimi aktorskimi umiejętnościami. I choć o Izabelli Scorupco nie było głośno pod względem medialnych afer, jej życie prywatne wciąż budziło niemałe zainteresowanie. 

Rok po premierze „GoldenEye”, czyli 14 lipca 1996 roku wyszła za mąż za hokeistę Mariusza Czerkawskiego. Byli prawdziwą power couple lat 90. Para doczekała się córki Julii, która dziś w mediach budzi nie mniejsze zainteresowanie od swojej sławnej mamy. 27-latka jest oczkiem w głowie aktorki i udało im się stworzył bardzo głęboką więź. Widać to zresztą po zdjęciach, które często udostępniają w mediach społecznościowych.

Czytaj także: Maria Niklińska szczerze o relacjach z matką: „Każdy przechodzi okres buntu i negacji rodziców”

Izabella Scorupco i Mariusz Czerkawski, Warszawa 1997

Izabella Scorupco i Mariusz Czerkawski,  Warszawa 1997
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Małżeństwo z hokeistą rozpadło się po dwóch latach, a w 2003 roku aktorka poślubiła amerykańskiego PR-owca Jeffrey’a Reymonda. Mężczyzna miał przekonać ją, aby razem z nim przeprowadziła się do Los Angeles. Owocem tej miłości jest syn Jacob, który dziś ma 20 lat. Niestety i tym razem aktorka miała pecha w miłości - po dwunastu latach małżeństwa Izabella Scorupco znów była singielką. Na samotność nie musiała jednak narzekać zbyt długo!

Zobacz także: Ewa Pacuła udowadnia, że nigdy nie jest za późno na miłość! Po raz drugi odnalazła swoje szczęście

Jak dziś wygląda życie Izabelli Scorupco?

Po miłosnych niepowodzeniach Izabella Scorupco po raz trzeci stanęła na ślubnym kobiercu. Wybrankiem został szwedzki miliarder Karl Rosengren. Para zamieszkała na stałe w Los Angeles. Mimo wielkiej miłości, do tej pory nie wypowiedzieli się otwarcie na temat łączącego ich uczucia. Jednak gwiazda nie szczędzi swoim fanom ujęć z ukochanym oraz romantycznych opisów z których wynika, że odnalazła u boku biznesmena prawdziwe szczęście. 

Izabella Scorupco regularnie powraca do Szwecji, z którą jest związana zawodowo. Jednak to Los Angeles jest jej prawdziwym domem, w którym czuje się najszczęśliwsza. Od dawna nie pojawiała się publicznie, a w sieci pokazuje dokładnie tyle, ile chce. Wygląda na to, że aktorka nie narzeka na życie z dala od świateł reflektorów, jednak media nie pozwalają zapomnieć o jedynej polskiej dziewczynie Bonda! Ona sama na ekranie pojawia się już raczej sporadycznie, a w ostatnich produkcjach brała udział jeszcze przed pandemią. 

Aktorka obchodzi dziś 53.urodziny i wciąż zachwyca urodą, perfekcyjną sylwetką oraz młodym wyglądem. Wygląda, jakby zatrzymała się w czasie - od kiedy to wywracała światowy show-biznes do góry nogami praktycznie się nie zmieniła!  

Sprawdź również: Conrado Moreno: „Jako dziecko byłem wytykany palcami". Jak wyglądała jego droga do sławy?

Źródło: Styl.interia.pl, Styl.fm, O2.pl, Plejada.pl

Izabella Scorupco i Pierce Brosnan, „GoldenEye" 1995

Fot. Keith Hamshere/Getty Images

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.