Z ŻYCIA GWIAZD

Izabela Janachowska: „Dziś świat nie sprzyja rodzeniu dzieci. Taka decyzja wymaga od nas, kobiet, odwagi”

„Bardzo chciałabym mieć jeszcze jednego malucha”

Gabriela Czernecka 22 grudnia 2020 12:44

Po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wiele gwiazd zabrało głos, dzieląc się poruszającymi historiami. Wśród nich była między innymi Izabela Janachowska, która opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie z czasów ciąży oraz wyznała, że swoją pierwszą ciążę nieszczęśliwie straciła. Dziś mówi wprost, że marzy o powiększeniu rodziny, ale obawia się zajść w ciążę... 

Izabela Janachowska o ciąży

„Nie spodziewałam się, że dziecko da mi tyle radości. Kiedy byłam w ciąży, tryskałam dobrą energią. Nawet trochę się bałam, że ciąża się skończy i to zniknie. Na szczęście tak się nie stało. To jest niesamowite, że masz serce tak przepełnione miłością. W moim przypadku od pierwszego momentu, gdy zobaczyłam i dotknęłam synka, poczułam, że to magia!”, mówiła o macierzyństwie w rozmowie z Katarzyną Piątkowską dla magazynu VIVA!. Wraz z mężem, Krzysztofem Jabłońskim zostali rodzicami w 2019 roku. Na świat przyszedł wówczas Christopher, którego fotografie często pojawiają się na social mediach byłej tancerki.

Izabela Janachowska, Viva!
Fot. Marta Wojtal

Izabela Janachowska świetnie sprawdza się w roli mamy, choć dla wielu, nawet dla jej męża, nie było to tak oczywiste: „W życiu nie pomyślałbym, że Iza będzie tak dobrą mamą. Jest najcudowniejszą mamą na świecie pod każdym względem. Przed narodzinami Christophera moja żona nie lubiła dzieci. Teraz to się zmieniło o 180 stopni. Nie ukrywam, że korzystamy z pomocy. Ale kiedy młody zapłacze, Iza biegnie pierwsza”, mówi mąż Izabeli Janachowskiej, Krzysztof Jabłoński.

Choć w synku Christopherze jest zakochana po uszy, wróciła do pracy chwilę po porodzie. Mimo to każdą wolną chwilę starała się spędzać z dzieckiem. Dziś w rozmowie z magazynem Flesz wyjawia, że marzy o rodzeństwie dla syna, ale jest pełna obaw: „Kiedy patrzę na mojego synka, to widzę, że jemu bardzo przydałoby się rodzeństwo. Chris uwielbia dzieci, na placu zabaw bierze je za rękę i chce się bawić. A ja bardzo chciałabym mieć jeszcze jednego malucha. Fajnie, żeby byli w podobnym wieku. Sama mam siostrę, która jest 12 lat ode mnie starsza i tak naprawdę czułam się wychowywana jako jedynaczka. Siostra zawsze wydawała mi się dorosłą kobietą”, mówi Izabela Janachowska. 

Izabela Janachowska, Viva! 16/2019
Fot. Marta Wojtal

Już po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego Izabela Janachowska pisała w sieci, że strata dziecka była doświadczeniem, jakiego nie życzy żadnej matce: „To przerażające w jakim kraju, w jakich czasach przyszło nam żyć”, kończyła swój poruszający wpis. W rozmowie z magazynem Flesz ponownie nawiązuje do wyroku TK i mówi wprost: „Dziś świat nie sprzyja rodzeniu dzieci. Taka decyzja wymaga od nas, kobiet, odwagi - zwłaszcza w czasie epidemii oraz w kontekście najnowszych obostrzeń Trybunału Konstytucyjnego. Myślę, że wiele kobiet, które planują powiększenie rodziny, czują się jak ja - boją się i są rozdarte. To trudny moment na podejmowanie decyzji o zajściu w ciążę”.

Izabela Janachowska, Viva! 16/2019
Fot. Marta Wojtal

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.