WIDEO VIVY.PL

Barbara Nowacka o ostatnim spotkaniu z mamą: „Są rzeczy, których się nie zapomina...”

Co pani Izabela powiedziałaby o Polsce 2021?

Rafał Kowalski 26 marca 2021 15:15

Posłanka Lewicy i działaczka społeczna Izabela Jaruga-Nowacka zginęła 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej. Wspomnienia tego dnia są dla jej córki wciąż bardzo bolesne. Barbara Nowacka kontynuuje jednak dzieło mamy i w trudnych dla kobiet czasach walczy o ich prawa. Co na Polskę 2021 powiedziałaby pani Izabela?

Barbara Nowacka o ostatnim spotkaniu z mamą i Polsce

Podczas sesji zdjęciowej do VIVY! porozmawialiśmy z Barbarą Nowacką. Zapytana o ostatnie chwile spędzone z mamą mówi: „Myślę, że są rzeczy, których się nie zapomina. Wśród nich są też te ostatnie chwile, które wtedy absolutnie nie były ostatnimi. Były jednymi z błahych spotkań. Oczywiście, że to wraca. Ale ja wolę pamiętać chwilę jeszcze dawniejsze, gdy widmo tego, co zdarzyło się 10 kwietnia nie wisiało nad nami”.

Przed kamerą VIVY!.pl posłanka podkreśliła też, że dziś pani Izabela na pewno wsparłaby Strajk Kobiet. „Dzisiejsza Polska jest ciężka. Dla każdego, kto widział, jak idziemy do przodu, jak jesteśmy pro unijni, coraz bardziej otwarci… To zdarzenie z autorytarną władzą jest bolesne. […] Przyszli Ci, którzy chcą nas cofnąć do siedemnastego wieku […] Myślę, że i w mamie nie byłoby na to zgody i szłaby razem z nami w demonstracjach”, słyszymy.

Co jeszcze o dzisiejszej Polsce sądzi bohaterka nowej VIVY!? Sprawdź w naszym wideo oraz w magazynie, który już w kioskach. 

Barbara Nowacka, VIVA! 6/2021; Barbara Nowacka, VIVA! marzec 2021
Fot. Antoni Zamachowski Portret Izabeli Jarugi-Nowackiej/ WOJCIECH OLKUŚNIK/ AGENCJA GAZETA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.