Fot. Eastnews/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Nowe fakty w sprawie wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Dlaczego będzie mu towarzyszyć córka, Ivanka Trump?

Weronika Kostyra 5 lipca 2017 12:45
Fot. Eastnews/Getty Images

Już dzisiaj prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump odwiedzi Polskę. Późnym wieczorem na lotnisku w Warszawie wyląduje legendarny Air Force One, czyli Boeing 747. Kilkunastogodzinna wizyta jest jedynie przystankiem w podróży na szczyt G20 w Niemczech, lecz jest pilnie strzeżona i wiele jej elementów jest tajnych. Część informacji wyszła jednak na jaw...

Ivanka Trump w Polsce

Na kilka godzin przed przyjazdem amerykańskiej głowy państwa okazało się, że na liście oficjalnej delegacji wśród 20 osób, poza żoną prezydenta, Melanią Trump, widnieje także jego córka, Ivanka Trump. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ pełni ona obowiązki asystentki prezydenta i często podróżuje z ojcem w sprawach służbowych. Była z nim już m.in. podczas oficjalnej wizyty na Bliskim Wschodzie. Ivanka jest także wiceprezesem The Trump Organization, a jej mąż, Jared Kushner, jest doradcą teścia.

Nie wiadomo jeszcze, co Ivanka Trump będzie robiła podczas wizyty w Warszawie. Delegacja wyląduje 5 lipca wieczorem i zostanie przetransportowana do hoteli. Następnego dnia jej ojciec, prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump spotka się z Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim podczas śniadania. Będzie to bezpośrednia rozmowa w cztery oczy. Następnie głowy państw wezmą udział w konferencji prasowej. O godzinie 13:00, prezydent wygłosi 30-minutowe przemówienie na pl. Krasińskich przy Pomniku Powstania Warszawskiego. Co ciekawe, było to jego osobistą decyzją. „Mamy nadzieję, że przyjdzie wiele osób, by posłuchać prezydenta”, mówił amerykański ambasador w Polsce - Paul W. Jones.   Plac zostanie otwarty dla wszystkich chętnych. W związku z niecodzienną wizytą, zorganizowano piknik polsko-amerykański przed Stadionem Narodowym, nad którym patronat objęło Ministerstwo Obrony Narodowej. Amerykańska delegacja opuści Polskę o godzinie 14:00.

Z kolei Melania Trump spotka się z polską Pierwszą Damą, Agatą Kornhauser-Dudą. Razem udadzą się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie spotkają się z dziećmi, a następnie odwiedzą oddział położniczy w szpitalu im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej.

Zobacz także: Donald i Melania Trumpowie w Warszawie. Poznajcie nieznane szczegóły tej wizyty

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?