Albert czy Arthur? Zagadka rozwiązana!

Gabriela Czernecka 27 kwietnia 2018 12:01

Dziś pałac Kensington podał oficjalnie imię trzeciego Royal Baby, które przyszło na świat w poniedziałek, 23 kwietnia 2018 roku w Londynie. Typowania bukmacherów sprawdziły się jedynie połowicznie. 

Imię trzeciego royal baby. Jakie imię wybrali dla dziecka Kate i William?

Na giełdzie nazwisk, gdy potwierdzono, że księżna Kate i książę William powitali na świecie chłopca, przewijały się dwa typy: Arthur oraz Albert. Okazało się jednak, że para podjęła zupełnie inną decyzję. Dziś oficjalnie potwierdzono, że trzecie royal baby będzie nosiło trzy imiona: Louis Arthur Charles.

Co ciekawe, to imię nie padało w typach  bukmacherów. Według przewidywań brytyjskich mediów, chłopcu miało zostać nadane imię Albert (tak jak ojciec królowej Elżbiety), Philip (jak jej mąż), Frederick, Arthur albo James. W zakładach bukmacherskich na pierwszym miejscu znajdowało się imię Arthur. Na liście znajdowało się także imię Charles, na część dziadka.

Imię syna Kate i Williama: Louis Arthur Charles

Trzeba też pamiętać, że dzieci brytyjskiej pary królewskiej otrzymują potrójne lub poczwórne imiona. Książę George to tak naprawdę George Alexander Louis, z kolei jego młodsza siostra to Charlotte Elizabeth Diana. Książę William ma aż cztery imiona: William (Wilhelm) Arthur Philip Louis, podobnie jak jego brat, Harry (Henry) Charles Albert David oraz ojciec, książę Karol Philip Arthur George. Jak twierdzą bukmacherzy, przy takim zapotrzebowaniu przynajmniej jedno z tych imion na pewno zostanie użyte. I mieli rację!

Czerwona sukienka Kate oburzyła internautów. Księżna zaliczyła spektakularną wpadkę? Sprawdź >>

Trzecie dziecko Kate i Williama będzie nosiło trzy imiona: Louis Arthur Charles - Ludwik Artur Karol. Louis to imię, które bardzo często wykorzystywano w ostatnich latach jako drugie bądź trzecie. Tak było w przypadku księcia George'a (którego trzecie imię to Louis) oraz księcia Williama (to jego trzecie). Z trzech imion nadanych dziecku Williama i Kate Ludwik od razu przywodzi na myśl Ludwika Mountbattena, czyli wuja księcia Filipa i ostatniego wicekróla Indii, który został zabity przez IRA w zamachu bombowym na jego jachcie.

Jego ojciec, książę Ludwik Battenberg był dla księcia Williama pra-pra-dziadkiem. Arthur to imię, które najczęściej typowano w zakładach bukmacherskich. Na liście znalazło się także trzecie imię syna Kate i Williama, Charles. To imię na cześć dziadka, księcia Karola. 

Podoba Wam się?  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…