Martyna Wojciechowska z adoptowaną córką Kabulą
Fot. Instagram @martyna.world
O TYM JEST GŁOŚNO

Kabula ma powód do świętowania! Z tej okazji Martyna Wojciechowska opublikowała wyjątkowy wpis

Ich wspólne zdjęcie też nas rozczuliło...

Rafał Kowalski 4 czerwca 2019 17:17
Martyna Wojciechowska z adoptowaną córką Kabulą
Fot. Instagram @martyna.world

Już ponad cztery lata mijają odkąd Martyna Wojciechowska zaadoptowała Kabulę - bohaterkę programu Kobieta na krańcu świata, która choruje na albinizm. W Tanzanii, czyli tam, gdzie Kabula mieszka niestety jest to jednoznaczne z pewnego rodzaju wyrokiem. Miejscowa ludność wierzy bowiem, że eliksiry z kawałków ciał osób cierpiących na bielactwo przynoszą powodzenie. Na szczęście dziś życie Kabuli jest już pełne spokoju. A poza tym, przyszła pani prawnik obchodzi dziś 21. urodziny!

Urodzinowe życzenia dla Kabuli

Z tej okazji Martyna Wojciechowska opublikowała w sieci specjalny post, w którym złożyła najserdeczniejsze życzenia swojej adoptowanej córce. „Moja kochana KABULA MA DZISIAJ URODZINY!!!❤ Skończyła właśnie… 21 lat! Patrzę na Jej uśmiechniętą buzię na zdjęciach i nie mogę uwierzyć w to, jak wiele się zmieniło od naszego pierwszego spotkania w 2015 roku, kiedy przyjechałam do Tanzanii, żeby zrealizować film dokumentalny „The Ghost People”. Kiedyś tak bardzo skryta w sobie, odgrodzona od świata, pełna żalu za to, co Ją spotkało... Dzisiaj to zupełnie inna KOBIETA! Pełna marzeń, zapału do pracy, chęci pomocy innym… i radości! Moja adoptowana córka, dziewczyna, która zmieniła moje życie bardziej niż ja Jej. Tak się cieszę, że mogę być częścią Jej świata”, napisała podróżniczka na Instagramie.

Do wpisu dołączone zostało też wyjątkowo urocze zdjęcie obu pań, które zostało wykonane podczas wizyty 21-latki w Warszawie. A jak dziś radzi sobie Kabula? Martyna Wojciechowska zdradziła nam to kilka miesięcy temu. „U Kabuli doskonale. Jesteśmy w stałym kontakcie, na bieżąco dostaję świeże relacje i aktualne zdjęcia. Kabula czuje się zdecydowanie lepiej od kiedy ma przyrodnią siostrę – 15-letnią Tatu. Kabula dalej się uczy i niezmiennie z bardzo dobrymi wynikami kończy kolejne semestry. Wciąż jest jedną z najlepszych uczennic. W szkole jest starsza od swoich rówieśników, bo później zaczęła edukację, ale to sprawia, że jest świetnym przykładem dla swoich młodszych koleżanek z uczelni”, powiedziała nam Martyna w kwietniu i dodała, kilka słów na temat najbliższych planów dziewczynki. „Jest bardzo zdeterminowana żeby dostać się na studia prawnicze w stolicy Tanzanii. Mamy już zebrane na to środki – wszystko dzięki niezwykłej hojności widzów”, usłyszeliśmy od dziennikarki.

Przy okazji urodzin Kabuli składamy jej życzenia spełnienia marzeń, siły, determinacji i samych dobrych ludzi dookoła. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moja kochana KABULA MA DZISIAJ URODZINY!!!❤️ Skończyła właśnie… 21 lat! Patrzę na Jej uśmiechniętą buzię na zdjęciach i nie mogę uwierzyć w to, jak wiele się zmieniło od naszego pierwszego spotkania w 2015 roku, kiedy przyjechałam do Tanzanii, żeby zrealizować film dokumentalny „The Ghost People”. Kiedyś tak bardzo skryta w sobie, odgrodzona od świata, pełna żalu za to, co Ją spotkało... Dzisiaj to zupełnie inna KOBIETA! Pełna marzeń, zapału do pracy, chęci pomocy innym… i radości! Moja adoptowana córka, dziewczyna, która zmieniła moje życie bardziej niż ja Jej. Tak się cieszę, że mogę być częścią Jej świata❤️ Wpisujcie w komentarzach życzenia dla Kabuli! M. 📸 @gdziejestfotograf #Kabula #happybirthday #bestwishes #love #loveyoutothemoonandback #unaweza

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

Martyna Wojciechowska, Kabula, Marysia, córki Martyny Wojciechowskiej
Fot. Materiały prasowe/x-news

Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!