Kuba Błaszczykowski, Agata Błaszczykowska
Fot. SKRABA/East News
Historia miłości

Zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia... Oto historia miłości Kuby i Agaty Błaszczykowskich!

Szczęśliwa para wspólnie wychowuje trójkę dzieci i udziela się charytatywnie

Marta Nawacka 23 stycznia 2022 17:00
Kuba Błaszczykowski, Agata Błaszczykowska
Fot. SKRABA/East News

Bez wątpienia tworzą jedną z najbardziej tajemniczych par sportu i show-biznesu. Ona zawsze u jego boku, niechętnie udzielająca wywiadów i chroniąca życie prywatne. On w błysku fleszy: na boisku i poza nim, ale zawsze udzielający się charytatywnie. Ona jest dla niego największym wsparciem, a on jej miłością od pierwszego wejrzenia... Kuba Błaszczykowski i jego żona Agata stanowią małżeństwo idealne! Jaki jest sekret ich związku? Poznaj historię ich miłości.

Agata Błaszczykowska - kim jest żona Kuby Błaszczykowskiego?

„To był bardzo grzeczny chłopak. Ale często zwalniał się z zajęć, tłumacząc się treningami lub zawodami. Koledzy z klasy usprawiedliwiali jego nieobecności, mówiąc, że jeszcze kiedyś o Kubie usłyszę. To tłumaczenie wydawało mi się podejrzane, bo w tamtym czasie moja córka była zawodową tenisistką i też często wyjeżdżała na turnieje, a szkoły nie opuszczała”, opowiadała w wywiadzie dla Show Barbara Koćwin, która uczyła Kubę Błaszczykowskiego chemii. Choć nie poświęcał zbyt wiele czasu nauce, to na boisku dawał z siebie wszystko. 

Szybko na trybunach dostrzegł piękną blondynkę. „Chodziła na mecze Rakowa. Pierwszy raz zobaczyła Kubę właśnie podczas meczu”, wspomina jedna z przyjaciółek Agaty. Młodsza o cztery lata od piłkarza dziewczyna zawróciła mu w głowie. Żona Jakuba Błaszczykowskiego wyznała w jednym z wywiadów, że zakochała się w nim niemal natychmiast. 

Czytaj też: Dziś obchodzi 34. urodziny. Oto 7 rzeczy, za które kochamy Kubę Błaszczykowskiego!

Jakub Błaszczykowski z żoną Agatą, Impreza Borussii Dortmund po finale LM, 26.05.2013
Fot. AP/East News

Jakub Błaszczykowski z żoną Agatą, Impreza Borussii Dortmund po finale LM, 26.05.2013

Agata i Kuba Błaszczykowscy - początek znajomości i ślub

„Poznaliśmy się przez naszego wspólnego znajomego. To było parę dni przed wylotem Kuby z Wisłą Kraków na obóz na Cypr. W sumie pierwsze nasze spotkanie było po powrocie”, wyznała Agata w rozmowie z Pytanie na  śniadanie. Dwa lata później Kuba Błaszczykowski oświadczył się ukochanej. Na ślub postanowili jednak dać sobie więcej czasu. 

W 2010 roku w małym kościółku nieopodal Ustronia w towarzystwie zaledwie 200 gości powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Zaledwie rok później Jakub i Agata Błaszczykowscy zostali rodzicami. Na świat przyszła córka Oliwia. Trzy lata później para znów została rodzicami. 26 czerwca 2014 roku urodziła się Lena, a w 2019 roku na świat przyszedł ich syn, Fabian. „Jest strasznie czułym ojcem (...) ale, co mnie zdziwiło, jest też cierpliwym tatą”, mówiła w jednym z wywiadów żona Kuby Błaszczykowskiego.

I choć piłkarz świetnie czuje w roli ojca, jak sam przyznaje, to Agata jest głównym dowodzącym w domu. „Z przyjemnością pomagam żonie przy dzieciach, przy domowych sprawach. Skłamałbym, gdybym powiedział, że „trzymam” dom. To robi Agata, ale nie uchylam się od odpowiedzialności”. 

Zobacz też: Jakub Błaszczykowski po raz trzeci został ojcem!

Jakub Błaszczykowski z żoną Agatą, 05.05.2012
Fot. imago sportfotodienst/EAST NEWS

Jakub Błaszczykowski z żoną Agatą, 05.05.2012

Życie Jakuba i Agaty Błaszczykowskich

Agata Błaszczykowska rzadko udziela się w mediach, w sieci również niechętnie dzieli się szczegółami życia prywatnego. Przede wszystkim zajmuje się domem i wychowywaniem dzieci. Jedno jest jednak pewne - urodą niczym nie ustępuje bardziej znanym WAGs. Często towarzyszy mężowi na trybunach, ale wywiadów udziela sporadycznie. Z kolei Jakub Błaszczykowski świetnie radzi sobie nie tylko na boisku, ale i poza nim. Udziela się charytatywnie, ma nawet własną fundację.

Ich receptą na udany związek jest przyjaźń i wzajemne wsparcie. To właśnie Agata pomogła mu stać się prawdziwym mężczyzną. Piłkarz nie miał łatwego dzieciństwa. W wieku 11 lat w tragicznych okolicznościach stracił matkę (zabił ją jego ojciec) i od tamtej pory jego największym marzeniem oprócz rozwijania kariery piłkarskiej, stało się stworzenie prawdziwej rodziny.  Ukochana kobieta pomogła Kubie Błaszczykowskiemu spełnić to marzenie. 

Agata i Kuba Błaszczykowscy o swoim życiu prywatnym mówią niewiele: „Nie jesteśmy celebrytami ani lwami salonowymi. Gdy mamy ochotę, idziemy na kolację, choć rzadko to się zdarza. Dom to nasze ulubione miejsce”, po czym dodają: „Nie ma nic piękniejszego, jak patrzeć na zdrowo dorastające dzieci”.  

Czytaj również: Kuba Błaszczykowski: „Podziękowania za gole kieruję w niebo, w stronę mamy”

Jakub Błaszczykowski z żoną Agatą, Jakub Błaszczykowski na koncercie z okazji 85. urodzin Wojciecha Kilara w Spodku, 24.09.2017
Fot. SKRABA/East News

Jakub Błaszczykowski z żoną Agatą, Jakub Błaszczykowski na koncercie z okazji 85. urodzin Wojciecha Kilara w Spodku, 24.09.2017

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.