O NIM JEST GŁOŚNO

Hugh Hefner zmarł w wieku 91 lat, jednak przyczyny jego śmierci są zaskakujące...

Weronika Kostyra 9 października 2017 11:00

27 września Hugh Hefner zmarł w wieku 91 lat w swojej luksusowej rezydencji. Wiadomość o zgonie skandalisty i milionera podała firma Playboy Enterprises. Są już znane przyczyny śmierci założyciela „Playboya”.

Na co umarł Hugh Hefner?

Bezpośrednią przyczyną śmierci  Hefnera były nagłe zatrzymanie krążenia i niewydolność oddechowa. Okazuje się jednak, że w ostatnich dniach przed śmiercią milioner zmagał się z zakażeniem bakterią e. coli, która prawdopodobnie doprowadziła do sepsy. Lekarz wyjaśnił, że infekcja u Hugh Hefnera była bardzo odporna na antybiotyki.

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy Hugh Hefner bardzo podupadł na zdrowiu. Już rok temu w mediach pojawiła się informacja, że jest na granicy życia i śmierci, jednak znany playboy nie mógł się z tym pogodzić i plotka głosi, iż zakazał swoim współpracownikom wypowiadać się na temat jego stanu zdrowia. Znajomi Hefnera w rozmowie z Radar Online zdradzili wówczas, że „Jest cieniem samego siebie”.

Legendarny kobieciarz umarł w swoim domu w Los Angeles, w którym przez lata organizowane były huczne imprezy. Izabella St. James, jeden z „króliczków”, powiedziała kiedyś w wywiadzie, że Hefner nie przykładał specjalnej wagi do spraw higieny i porządku w domu, „dywany nie były wymieniane od lat. Sytuacja się pogorszyła, gdy w domu zamieszkały dwa psy. Załatwiały swoje potrzeby w środku, bo nikt się nimi nie interesował”, powiedziała. Nowy właściciel zamierza teraz poddać posiadłość gruntownemu remontowi.

Hugh Hefner została pochowany 30 września na cmentarzu Westwood Village Memorial Park w Los Angeles podczas kameralnej uroczystości.

Zobacz także: Kto odziedziczy majątek Hugh Hefnera wyceniany na 43 miliony dolarów?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?