O NIM JEST GŁOŚNO

Hugh Hefner zmarł w wieku 91 lat, jednak przyczyny jego śmierci są zaskakujące...

Weronika Kostyra 9 października 2017 11:00

27 września Hugh Hefner zmarł w wieku 91 lat w swojej luksusowej rezydencji. Wiadomość o zgonie skandalisty i milionera podała firma Playboy Enterprises. Są już znane przyczyny śmierci założyciela „Playboya”.

Na co umarł Hugh Hefner?

Bezpośrednią przyczyną śmierci  Hefnera były nagłe zatrzymanie krążenia i niewydolność oddechowa. Okazuje się jednak, że w ostatnich dniach przed śmiercią milioner zmagał się z zakażeniem bakterią e. coli, która prawdopodobnie doprowadziła do sepsy. Lekarz wyjaśnił, że infekcja u Hugh Hefnera była bardzo odporna na antybiotyki.

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy Hugh Hefner bardzo podupadł na zdrowiu. Już rok temu w mediach pojawiła się informacja, że jest na granicy życia i śmierci, jednak znany playboy nie mógł się z tym pogodzić i plotka głosi, iż zakazał swoim współpracownikom wypowiadać się na temat jego stanu zdrowia. Znajomi Hefnera w rozmowie z Radar Online zdradzili wówczas, że „Jest cieniem samego siebie”.

Legendarny kobieciarz umarł w swoim domu w Los Angeles, w którym przez lata organizowane były huczne imprezy. Izabella St. James, jeden z „króliczków”, powiedziała kiedyś w wywiadzie, że Hefner nie przykładał specjalnej wagi do spraw higieny i porządku w domu, „dywany nie były wymieniane od lat. Sytuacja się pogorszyła, gdy w domu zamieszkały dwa psy. Załatwiały swoje potrzeby w środku, bo nikt się nimi nie interesował”, powiedziała. Nowy właściciel zamierza teraz poddać posiadłość gruntownemu remontowi.

Hugh Hefner została pochowany 30 września na cmentarzu Westwood Village Memorial Park w Los Angeles podczas kameralnej uroczystości.

Zobacz także: Kto odziedziczy majątek Hugh Hefnera wyceniany na 43 miliony dolarów?

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.