O NIM JEST GŁOŚNO

Hugh Hefner zmarł w wieku 91 lat, jednak przyczyny jego śmierci są zaskakujące...

Weronika Kostyra 9 października 2017 11:00

27 września Hugh Hefner zmarł w wieku 91 lat w swojej luksusowej rezydencji. Wiadomość o zgonie skandalisty i milionera podała firma Playboy Enterprises. Są już znane przyczyny śmierci założyciela „Playboya”.

Na co umarł Hugh Hefner?

Bezpośrednią przyczyną śmierci  Hefnera były nagłe zatrzymanie krążenia i niewydolność oddechowa. Okazuje się jednak, że w ostatnich dniach przed śmiercią milioner zmagał się z zakażeniem bakterią e. coli, która prawdopodobnie doprowadziła do sepsy. Lekarz wyjaśnił, że infekcja u Hugh Hefnera była bardzo odporna na antybiotyki.

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy Hugh Hefner bardzo podupadł na zdrowiu. Już rok temu w mediach pojawiła się informacja, że jest na granicy życia i śmierci, jednak znany playboy nie mógł się z tym pogodzić i plotka głosi, iż zakazał swoim współpracownikom wypowiadać się na temat jego stanu zdrowia. Znajomi Hefnera w rozmowie z Radar Online zdradzili wówczas, że „Jest cieniem samego siebie”.

Legendarny kobieciarz umarł w swoim domu w Los Angeles, w którym przez lata organizowane były huczne imprezy. Izabella St. James, jeden z „króliczków”, powiedziała kiedyś w wywiadzie, że Hefner nie przykładał specjalnej wagi do spraw higieny i porządku w domu, „dywany nie były wymieniane od lat. Sytuacja się pogorszyła, gdy w domu zamieszkały dwa psy. Załatwiały swoje potrzeby w środku, bo nikt się nimi nie interesował”, powiedziała. Nowy właściciel zamierza teraz poddać posiadłość gruntownemu remontowi.

Hugh Hefner została pochowany 30 września na cmentarzu Westwood Village Memorial Park w Los Angeles podczas kameralnej uroczystości.

Zobacz także: Kto odziedziczy majątek Hugh Hefnera wyceniany na 43 miliony dolarów?

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.