Hillary Clinton MT
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA POLITYKI

Hillary Clinton wreszcie przerwała milczenie i zdradziła swoje plany! Czy to jej wielki powrót do polityki?

Weronika Bruździak-Gębura 16 maja 2017 13:30
Hillary Clinton MT
Fot. Getty Images

Od kiedy Hillary Clinton w listopadowych wyborach prezydenckich przegrała z Donaldem Trumpem, słuch po niej zaginął. Była kandydatka Demokratów właśnie ujawniła, co zamierza robić dalej. Czy zostanie w świecie polityki?

 

Hillary Clinton zakłada nową organizację

„Miniony rok nie był takim, jaki sobie wymarzyłam, ale wiem, za co dalej walczę: za życzliwą, wielkoduszną, otwartą Amerykę” powiedziała Hillary Clinton w poniedziałek i ujawniła, że zamierza założyć nową organizację polityczną, Onward Together („Razem Naprzód”). 

Co Clinton robiła do tej pory? Zdradziła to na Twitterze:

„Przez kilka ostatnich miesięcy dużo myślałam, spędzałam czas z rodziną i tak, spacerowałam po lesie”. W ten sposób odniosła się do złośliwych komentarzy niektórych dziennikarzy, którzy żartowali, że po wyborach zaszyła się w lesie.

 

 

Hillary Clinton dla silnej demokracji

Onward Together ma wspierać organizacje, które działają na rzecz większego zaangażowania się obywateli w życie polityczne. „Od Marszu Kobiet przez lotniska w całym kraju - jest wiele społeczności, które są przychylne imigrantom i uchodźcom w naszym kraju. Amerykanie wyrażają swoje poglądy jak nigdy wcześniej”, napisała Clinton w mailu do swoich zwolenników. „Wierzę mocniej niż kiedykolwiek, że zaangażowanie społeczne obywateli ma zasadnicze znaczenie dla silnej demokracji”, dodała.

 

Wśród pierwszych organizacji, które Hillary Clinton zamierza wesprzeć, są: Swing Left (która stara się przekonywać wyborców niezdecydowanych stanów, by w następnych wyborach zagłosowali na Demokratów), Emerge America (organizacja prokobieca), Color of Change (działa na rzecz osób czarnoskórych), Indivisible (uczy obywateli, jak mają namawiać kongresmenów, by sprzeciwiali się decyzjom Donalda Trumpa) oraz Run for Something (wspiera młodych i zdolnych ludzi). Jednocześnie była kandydatka na prezydenta zapowiedziała, że niebawem dołaczą do nich kolejne. Wsparcie ze strony Clinton będzie polegało na pomocy finansowej lub w promowaniu haseł danej organizacji.

 

Polecamy też: Zaskakujący gest Hillary Clinton! W ten sposób wspiera swoją przyjaciółkę, Katy Perry...

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.