Bill Clinton, Hillary Clinton
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

„Romans z Moniką Lewinsky nie był nadużyciem władzy”

Po latach Hillary Clinton staje w obronie męża!

Sylwia Olech 16 października 2018 11:45
Bill Clinton, Hillary Clinton
Fot. Getty Images

Głośny seksskandal z udziałem Billa Clintona i  Moniki Lewinsky w latach 90. wstrząsnął Białym Domem. Młoda stażystka za romans z ówczesnym prezydentem zapłaciła wysoką cenę. W najnowszym wywiadzie Hillary Clinton zapytana o aferę sprzed lat stanęła po stronie męża! Co powiedziała?

Seksskandal w Białym Domu. Hillary Clinton staje w obronie męża

Prezydent Clinton przyznał się do tak zwanego „niewłaściwego” związku z Lewinsky w czasie kiedy pracowała jako stażystka w Białym Domu w latach jego kadencji od 1995 do 1997.

„Przez te wszystkie lata na każdym kroku podkreślałam, że nie byłam ofiarą. Zakochałam się w dużo starszym od siebie mężczyźnie, ale czułam, że ze wzajemnością. Obdarowywaliśmy się prezentami, dużo rozmawialiśmy o wspólnej przyszłości, mieliśmy jakieś plany”, opowiadała w ostatnim wywiadzie dla Vanity Fair. Clinton  próbował zakończyć związek z kochanką. Zrozpaczona Monica opowiedziała o wszystkim koleżance. Linda Tripp nagrała jej zwierzenia i przekazała niezależnemu prokuratorowi.

Wyznanie wywołało burzą medialną. 22-letnia Lewinsky znalazła się pod obstrzałem mediów. Prezydent pod przysięgą wyparł się jakichkolwiek relacji ze stażystką. Wkrótce potem okazało się, że prokuratura dotarła do informacji, jakoby prezydent uprawiał seks oralny z Moniką Lewinsky. Przyłapany na kłamstwie zasłaniał się tłumaczeniem, że miłość francuska nie może być przecież nazywana stosunkiem seksualnym. Clintona oskarżono o molestowanie seksualne, ale ostatecznie został uniewinniony. Były prezydent USA nie omieszkał opisać całej sytuacji w książce My life, która z rzędu stała się bestsellerem. Monica Lewinsky długo nie pozostała mu dłużna opisując tajemnice romansu. Wkrótce potem na rynku pojawiła się książka Living History.

Ta historia odbiła się na jej reputacji, życiu prywatnym. Monica Lewinsky przez lata była gnębiona, szydzono z niej. W szczerym wywiadzie tak mówiła o swojej codzienności: „Przez dwie dekady pracowałam nad sobą, moją traumą i uzdrowieniem. (...) Byłam sama. Tak. Bardzo. Sama. Publicznie sama, opuszczona przez większość kluczowych ludzi w tym kryzysie, którzy dobrze mnie znali. Możemy się zgodzić, że popełniłam błędy. Ale pływanie w tym morzu samotności było straszne”. 

Hillary Clinton w ostatnim wywiadzie została zapytana o romans męża sprzed ponad 20 lat! Okazuje się, że stanęła w obronie Billa Clintona. „Romans z Moniką Lewinsky nie był nadużyciem władzy ze strony Clintona. Nie uważam, żeby Bill powinien wówczas zrezygnować z fotela prezydenta, dobrze, że dokończył kadencję. Lewinsky była dorosła”, mówiła Hillary w rozmowie z CBS Sunday Morning. 

Hillary Clinton, urodziny
Fot. Getty Images

Bill Clinton i Monica Lewinsky
Fot. Getty Images, East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.