Hanna Lis, VIVA! 15/2019, VIVA! lipiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/Move
Z ŻYCIA GWIAZD

Hanna Lis wspomina swój poród. Przyszła na świat dzięki ryzykownej decyzji lekarzy 

„Odznaczałam się urodą raczej wątłą i nienachalną”

Rafał Kowalski 29 lipca 2022 12:01
Hanna Lis, VIVA! 15/2019, VIVA! lipiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/Move

Za nami imieniny Anny i Hanny – panie obdarowane każdym z tych imion mają powody do świętowania dokładnie 26 lipca. Chwilę po tym wydarzeniu Hanna Lis opublikowała na swoim Instagramie wpis dotyczący jej imienia, a także porodu, który trwał wiele godzin i był pełen trudnych momentów.

Hanna Lis o genezie swojego imienia

Swój najnowszy post na Instagramie dziennikarka rozpoczęła od złożenia życzeń i przytoczenia zabawnej, rodzinnej anegdoty. „Imieninowe najlepszości i wszelkiej cudowności Aniom i Haniom! Ja świętuję podwójnie, bo całe życie byłam (i jestem) zarówno Anką, jak i Hanką. Szanowny Ojciec mój był przed laty tak poruszony moim przyjściem na świat, że nim dotarł do urzędu stanu cywilnego zapomniał, iż na imię miał mi dać (zgodnie z ustalonym z Mamą scenariuszem) Anna. I wyszła z tego Hanna”, napisała prezenterka w sieci.

„Był (rzekomo) pod przemożnym wrażeniem urody swojej nowonarodzonej córki, stąd roztargnienie i pomyłka”, dodała.

Czytaj teżHanna Lis potwierdziła rozwód z Tomaszem Lisem! Wydała oficjalne oświadczenie

Hanna Lis, VIVA! 15/2019, VIVA! lipiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/Move

Co to jest poród kleszczowy? Hanna Lis o swoim przypadku

Następnie wróciła wspomnieniami jeszcze wcześniej. Do dnia, w którym przyszła na świat. Poród trwał długi czas i komplikował się. Medycy musieli więc podjąć decyzję o przeprowadzeniu zabiegu wspomagającego, wykonywanego przy pomocy metalowych kleszczy położniczych. Ich kształt z wyglądu przypomina dwie wygięte łyżki, którymi chwyta się głowę dziecka i pomaga mu opuścić ciało mamy.

„Jako dzieciak z wielogodzinnego porodu kleszczowego odznaczałam się urodą raczej wątłą i nienachalną, ale nie zaprzeczam: Taty tłumaczenie całkiem przypadło mi do gustu”, napisała Hanna Lis. Warto dodać, że dzieci z porodu kleszczowego mogą mieć przez pewien czas siniaki czy odkształcenia na głowie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Córka Hanny Lis to prawdziwa piękność! Kim jest Anna Kozińska?

Przesyłamy gwieździe spóźnione, ale szczere imieninowe życzenia! 

Hanna Lis, VIVA! 15/2019, VIVA! lipiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/Move

TAGI #Hanna Lis

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…