Krzysztof Kalczyński i Halina Rowicka
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Halina Rowicka i Krzysztof Kalczyński byli małżeństwem przez 46 lat...

Poznaj poruszającą historię ich miłości...

Weronika Kostyra 12 września 2019 18:55
Krzysztof Kalczyński i Halina Rowicka
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Śmierć Krzysztofa Kalczyńskiego to ogromny cios dla jego rodziny. Aktor zmarł 10 września w wieku 82 lat. Przez lata wystąpił w kilkunastu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Widzowie mogli go zobaczyć m.in. w serialach Klan, Plebania oraz Na Wspólnej. W poruszającym wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych ojca pożegnała dziennikarka Anna Kalczyńska. Pozostawił troje dzieci i swoją ukochaną żonę, Halinę Rowicką. Para była małżeństwem przez 46 lat. Poznaj wyjątkową historię ich miłości.

Historia miłości Haliny Rowickiej i Krzysztofa Kalczyńskiego

Para poznała się podczas obozu studenckiego w Olsztynku. Halina Rowicka właśnie skończyła pierwszy rok warszawskiej szkoły teatralnej, a 14 lat od niej starszy Krzysztof Kalczyński był instruktorem. To była miłość od pierwszego wejrzenia, początkująca aktorka zrobiła na nim bardzo duże wrażenie. Po powrocie nie mógł o niej zapomnieć i szukał sposobów, by lepiej ją poznać. Podczas imprezy, którą zorganizował, zaprosił ją do tańca i natychmiast się oświadczył. W 1973 roku wzięli ślub.

Od tamtej pory przez 46 lat byli nierozłączni. Oboje byli spełnionymi zawodowo aktorami i wychowali trójkę dzieci – znaną dziennikarkę Annę, a także Filipa i Marię. Dzieci były dla nich priorytetem. Zrobili wszystko, aby wychować je jak najlepiej. „Jako młoda dziewczyna mieszkałam w akademiku, potem w internacie i zawsze tęskniłam za domem. Brakowało mi bezpiecznej przystani. Dlatego starałam się ją stworzyć dzieciom”, powiedziała Halina Rowicka w rozmowie z Rewią.

Nie zawsze było jednak łatwo. „Miłość ma różne oblicza. Kiedy mija pierwsze zauroczenie, zaczyna się patrzeć na drugiego człowieka krytycznie. Wtedy potrzeba wiele tolerancji, żeby małżeństwo mogło trwać”, wyznała. Mieli zupełnie inne charaktery – ona jest impulsywna, a on był spokojny, ale uparty. „Jestem energiczna, na wiele rzeczy reaguję żywiołowo. Krzysztof jest bardziej stateczny i czasem narzeka, że wszystko robię pod prąd. Na dodatek na każdy temat mam własne zdanie”, mówiła aktorka. Z czasem jednak nauczyli się, jak żyć w zgodzie. Zawsze wspierali się wzajemnie i podziwiali swoje dokonania. Halina Rowicka zawsze doceniała też uczciwość, poczucie humoru oraz talent kulinarny męża 

Krzysztof Kalczyński i Halina Rowicka
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Krzysztof Kalczyński i Halina Rowicka
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!