Grzegorz Markowski, VIVA! maj 2010
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
Z ŻYCIA GWIAZD

A jednak! Grzegorz Markowski wraca na scenę! Wokalista chce pobić rekord świata

Niedawno muzyk ogłosił, że nigdy nie wystąpi już z Perfectem

Rafał Kowalski 16 czerwca 2021 11:05
Grzegorz Markowski, VIVA! maj 2010
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Czterdzieści lat po założeniu Perfectu Grzegorz Markowski kończy przygodę z zespołem. O tym, że wokalista nie zagra już z kapelą żadnego koncertu (nawet w ramach zaplanowanej jubileuszowej trasy), 67-latek poinformował pod koniec kwietnia. Powodem był pogarszający się stan zdrowia lidera Perfectu, który źle znosił ostatnie długie podróże, grę w wielkich halach i życie w trasie. Okazuje się jednak, że jeśli mowa o solowych występach, to ojciec Patrycji Markowskiej nie powiedział ostatniego słowa.

Grzegorz Markowski zagra na Gitarowym Rekordzie Świata

Gitarowy Rekord Świata to cykliczna impreza podczas której bity jest rekord Guinnessa w jednoczesnym graniu utworu Hey Joe. W tym roku wydarzenie odbędzie się już po raz dziewiętnasty. Część uczestników pojawi się tradycyjnie we Wrocławiu, inni zaś zasiądą przed ekranami swoich komputerów.

I to właśnie wirtualnie zagra też Grzegorz Markowski. Jego minikoncert z nową wersją piosenki Nie płacz Ewka (z akompaniamentem 1000 gitar) został zaplanowany na 19 czerwca po godzinie 14:00. Poza Markowskim na scenie bądź zdalnie zaśpiewają też: Patrycja Markowska czy Grzegorz Skawiński. Dwie godziny później wszyscy zebrani gitarzyści będą bić rekord świata.

Mamy nadzieję, że forma dopisze liderowi Perfectu, a występ zachęci go do coraz częstszego koncertowania – nawet jeśli w pojedynkę i wirtualnie.

ZOBACZ TEŻ: Grzegorz Markowski odszedł z Perfectu. Jego córka ujawniła nowe fakty!

Grzegorz Markowski wraca na scenę, gitarowy rekord świata
Fot. VIPHOTO/East News

Dlaczego Grzegorz Markowski odchodzi z Perfectu?

Przypomnijmy, że w pierwszym oświadczeniu, które zaskoczyło nawet członków zespołu Perfect, Grzegorz Markowski pisał o złym stanie zdrowia. „Nie mogę udawać, że nic się nie zmieniło i że jestem w stanie zagrać z zespołem dla Was tak jak grałem przez lata. Nie mogę zagrać koncertów, które wiem, że nie będą nawet w połowie takie jak kiedyś. Jest to dla mnie bardzo trudna decyzja”, komunikował muzyk w oficjalnym oświadczeniu.

Te słowa zasmuciły fanów i sprawiły, że zaczęto snuć domysły o tym, na co może chorować 67-latek. To, że sytuacja nie jest tak poważna musieli potem dementować agenci gwiazdora i córka. „On nie ma siły grać wielkich tras. Bardzo długie grali koncerty z Perfectem, wycieńczające fizycznie. Tata nigdy nie stał przy mikrofonie, to było zawsze szaleństwo. Także to był ogromny wysiłek”, prostowała słowa taty Patrycja Markowska w TVN.

Życzymy dużo zdrowia. 

Grzegorz Markowski
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.