Grażyna Szapołowska, Viva! październik 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
Z ŻYCIA GWIAZD

Grażyna Szapołowska podzieliła się na Instagramie zdjęciem z wnuczką. 22-letnia Karolina poszła w ślady babci 

"Piękno w genach!", komentowali internauci 

Dorota Falkowska 29 listopada 2022 08:56
Grażyna Szapołowska, Viva! październik 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Grażyna Szapołowska uważana jest za symbol klasy i elegancji w polskim kinie. Popularność przyniosły jej takie produkcje jak  "Lata dwudzieste... lata trzydzieste...", "Bez końca", "Krótki film o miłości", "Pan Tadeusz" czy "Magnat". 69-letnia aktorka postanowiła iść z duchem czasu i ku radości swoich fanów, jest aktywna w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się kadrami ze swojego życia. Tym razem na Instagramie gwiazdy znalazło się zdjęcie z 22-letnią wnuczką Grażyny Szapołowskiej, Karoliną Matej. 

Grażyna Szapołowska na zdjęciu z wnuczką. Fani zachwyceni podobieństwem 

69-letnia aktorka nie stroni od dzielenia się ze swoimi obserwującymi zdjęciami z życia prywatnego, gdzie pokazuje m.in. swoich bliskich. Osobą, która regularnie pojawia się na profilu gwiazdy, jest jej wnuczka. Grażyna Szapołowska o 22-letniej Karolinie pisze z wielką czułością. Ostatnie zdjęcia z wnuczką opatrywała podpisem: "Przyjaźń". Najnowsze zdjęcie obu pań Grażyna Szapołowska podpisała krótko: Grandma and Karla <3 @karolina.matej. 

Pod kadrem nie zabrakło komentarzy od zachwyconych fanów aktorki, którzy wskazują na duże podobieństwo babci i wnuczki. "W pani przypadku powiedzenie: "Kobieta jest jak wino..." jest bardzo trafne", "Piękno w genach", "Niczym Siostry", czytamy pod postem. 

Uderzające podobieństwo dało się zauważyć już rok temu, kiedy Karolina Matej na swoim profilu na Tik-Toku opublikowała wideo, gdzie odtwarzała słynne sceny filmowe z Grażyną Szapołowską

Od lewej: Katarzyna Jungowska, Grażyna Szapołowska, Karolina Matej

90-lecie Juraty: Katarzyna Jungowska, Grażyna Szapołowska i Karolina Matej
Fot. Kurnikowski / AKPA

Wnuczka Grażyny Szapołowskiej: jakie relacje łączą ją z babcią?

Wnuczka i jej znana babcia poza zjawiskową urodą, mają ze sobą wiele wspólnego. 22-letnia Karolina Matej poszła w ślady Grażyny Szapołowskiej i dziś jest studentką aktorstwa w jednej z warszawskich szkół filmowych. Dziewczyna po słynnej babci odziedziczyła po babci także talent muzyczny — pojawiła się nawet gościnnie w albumie Szapołowskiej zatytułowanym „Kochaj mnie” - zaśpiewała tam piosenkę „Go Your Own Way”.

Przyszła aktorka twierdzi, że wspólna pasja zbliżyła ją do babci jeszcze bardziej. Dziś łącząca je więź jest głębsza niż kiedykolwiek. "Z babcią mam bardzo dobre relacje. Nawet śmiałabym powiedzieć, że może troszeczkę lepsze niż z mamą. Babcia traktuje mnie jak swoją córkę i codziennie się z nią widuję, gotuje mi. Jestem z nią bardzo blisko", wyznała przed dwoma laty Karolina. 

O najbliższych planach i zagraniu w jednym filmie panie opowiedziały nam niedawno podczas pokazu Macieja Zienia. Zobacz całe wideo.

Zobacz też: Wnuczka Grażyny Szapołowskiej w The Voice of Poland! Kim jest Karolina Matej?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.