Grażyna Szapołowska, VIVA! październik 2016
Fot. Marlena Bielińska/Move
O tym się mówi!

Grażyna Szapołowska nie kryje smutku. Powiedziała co dalej z jej karierą

"Jestem już wypalona, zmęczona"

Aleksandra Frankowska 5 grudnia 2023 09:46
Grażyna Szapołowska, VIVA! październik 2016
Fot. Marlena Bielińska/Move

Grażyna Szapołowska jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Od lat jest podziwiana za swoje liczne role. W najnowszym wywiadzie ze smutkiem opowiedziała jednak, że czuje się wypalona. Naszły ją głębokie refleksje, dotyczące jej kariery. Czy to możliwe, że będzie chciała usunąć się w cień?

ZOBACZ TEŻ: Ralph Kamiński jest w żałobie. W poruszającym wpisie pożegnał bliską osobę

Grażyna Szapołowska o swojej karierze

Zagrała w ogromnej ilości filmów i przedstawień teatralnych. Jest znana ze swojej subtelności i gry aktorskiej. Grażyna Szapołowska od lat zachwyca na ekranach i deskach teatru. Mówi, że jest spełniona w tym, co robi, jednak czuje, że powoli się wypala.

"Myślę, że dałam wiele z siebie i wiele dostałam od tego zawodu. W tej chwili jestem już trochę wypalona, zmęczona, za dużo się już nie udzielam, ale czerpię radość ze spotkań z publicznością. Rozmawiam z ludźmi na temat moich ról, kina w ogóle, teatru, poezji, sztuki, śmierci" - mówiła w wywiadzie dla "Kultury mody".

Grażyna Szapołowska, córka Katarzyna Jungowska, wnuczka Karolina Matej, Grażyna Szapołowska, VIVA! 21/2023
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Grażyna Szapołowska o popularności

Szapołowska przez lata przyzwyczaiła się do popularności. Bycie aktorką to nie tylko jej praca, ale też pasja. Teraz znacznie bardziej lubi podróżowanie i czerpanie z dnia codziennego.

ZOBACZ TEŻ: Filip Chajzer w tragicznych okolicznościach stracił syna. Wrócił wspomnieniami do jego pożegnania

"Lubię pić szampana, jeździć do Monako i jeść śniadanie w łóżku. Lubię rozmawiać z ludźmi o życiu. Spotykam czasem ludzi albo oni do mnie przychodzą. Niektórzy mnie rozpoznają, inni nie. Siedzimy na ławeczce nad zatoką i gadamy. I okazuje się, że wszyscy mamy takie same problem" - mówiła.

Fot. Prończyk / Bujnowicz / AKPA

Popularność jest dla niej już codziennością. Jak sama twierdzi, nie wie czy ją lubi, czasami jej przeszkadza.

"Kocham ludzi i spotykam się z ich wielką sympatią, ale doświadczyłam też zazdrości. Niemniej jednak na swoją popularność pracowałam ciężko przez wiele lat, jest zasłużona" - wspomniała. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.