Gosia Andrzejewicz, Mandaryna i Ina w utworze „Nie Będziesz Szła Sama”
Fot. YouTube HAH Records
O TYM SIĘ MÓWI

Gosia Andrzejewicz i Marta Wiśniewska nagrały cover Tatu dla Strajku Kobiet

Artystki nagrały protest song pt. „Nie Będziesz Szła Sama”

Dorota Falkowska 22 lipca 2021 09:16
Gosia Andrzejewicz, Mandaryna i Ina w utworze „Nie Będziesz Szła Sama”
Fot. YouTube HAH Records

Gosia Andrzejewicz zaprosiła do współpracy Mandarynę i Inę. Takiego trio jeszcze nie było! Artystki wspólnie nagrały utwór „Nie będziesz szła sama", który jest coverem piosenki „Ya Soshla S Uma” rosyjskiego zespołu Tatu. Wokalistki okazały tym samym wsparcie dla Strajku Kobiet i wyraziły swój sprzeciw przeciwko nietolerancji i naciskom władzy.

Gosia Andrzejewicz, Mandaryna i Ina w utworze „Nie Będziesz Szła Sama”

Fani Gosi Andrzejewicz już od kilku dni wiedzieli, że artystka w środę na platformie YouTube HAH Records opublikuje swój specjalny, muzyczny projekt. O najnowszej piosence, w której zaśpiewała razem z Iną i Martą Wiśniewską opowiedziała poprzez media społecznościowe. Już w samym teledysku można dostrzec kadry ze Strajku Kobiet, kobiety z transparentami i czarnymi parasolami. „Nie damy się stłamsić, o to walczymy” - rozbrzmiewają słowa piosenki.

Jak doszło do tej współpracy i co sprawiło, że taki utwór powstał? Artystki opowiedziały o tym dla portalu Plejada

„Do współpracy zostałyśmy zaproszone przez kluby HAH. Ich właściciel jest pomysłodawcą projektu. Do wzięcia udziału skłoniły nas wydarzenia w kraju. To, co dzieje się w Polsce, przekracza wszelkie granice przyzwoitości. To nasz artystyczny manifest w tej sprawie”, wyznała Marta Wiśniewska.

„Nie godzę się z brakiem tolerancji, brakiem szacunku, z brakiem przyzwolenia na bycie tym, kim chcemy być i życie tak, jak chcemy żyć. To są podstawowe prawa człowieka”, dodała. 

Gosia Andrzejewicz wyznała z kolei, że „niezabieranie głosu w dotyczących nas sprawach jest wyrazem akceptacji proponowanych rozwiązań czy ideologii”. Dodała, że jej udział w tym projekcie jest wyrażeniem sprzeciwu. 

Jak na utwór zareagowali internauci? 

„Ina supermocny głos, Marta megafajna barwa, chrypa dobra, Gosia bardzo delikatnie, bardzo dobre to”.

„Megapiosenka, słucham już trzeci raz i mam ciary”. 

„Dziewczyny! Wielki szacunek dla was. W kobietach siła. Walczmy o wolność” .

Jak Wam się podoba? 

Czytaj też: Mandaryna o relacjach z Michałem, dzieciach i swoim życiu. Czego żałuje i co planuje?

Gosia Andrzejewicz i Marta Wiśniewska nagrały cover Tatu dla Strajku Kobiet.
Fot. YouTube HAH Records

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?