Gosia Andrzejewicz, Mandaryna i Ina w utworze „Nie Będziesz Szła Sama”
Fot. YouTube HAH Records
O TYM SIĘ MÓWI

Gosia Andrzejewicz i Marta Wiśniewska nagrały cover Tatu dla Strajku Kobiet

Artystki nagrały protest song pt. „Nie Będziesz Szła Sama”

Dorota Falkowska 22 lipca 2021 09:16
Gosia Andrzejewicz, Mandaryna i Ina w utworze „Nie Będziesz Szła Sama”
Fot. YouTube HAH Records

Gosia Andrzejewicz zaprosiła do współpracy Mandarynę i Inę. Takiego trio jeszcze nie było! Artystki wspólnie nagrały utwór „Nie będziesz szła sama", który jest coverem piosenki „Ya Soshla S Uma” rosyjskiego zespołu Tatu. Wokalistki okazały tym samym wsparcie dla Strajku Kobiet i wyraziły swój sprzeciw przeciwko nietolerancji i naciskom władzy.

Gosia Andrzejewicz, Mandaryna i Ina w utworze „Nie Będziesz Szła Sama”

Fani Gosi Andrzejewicz już od kilku dni wiedzieli, że artystka w środę na platformie YouTube HAH Records opublikuje swój specjalny, muzyczny projekt. O najnowszej piosence, w której zaśpiewała razem z Iną i Martą Wiśniewską opowiedziała poprzez media społecznościowe. Już w samym teledysku można dostrzec kadry ze Strajku Kobiet, kobiety z transparentami i czarnymi parasolami. „Nie damy się stłamsić, o to walczymy” - rozbrzmiewają słowa piosenki.

Jak doszło do tej współpracy i co sprawiło, że taki utwór powstał? Artystki opowiedziały o tym dla portalu Plejada

„Do współpracy zostałyśmy zaproszone przez kluby HAH. Ich właściciel jest pomysłodawcą projektu. Do wzięcia udziału skłoniły nas wydarzenia w kraju. To, co dzieje się w Polsce, przekracza wszelkie granice przyzwoitości. To nasz artystyczny manifest w tej sprawie”, wyznała Marta Wiśniewska.

„Nie godzę się z brakiem tolerancji, brakiem szacunku, z brakiem przyzwolenia na bycie tym, kim chcemy być i życie tak, jak chcemy żyć. To są podstawowe prawa człowieka”, dodała. 

Gosia Andrzejewicz wyznała z kolei, że „niezabieranie głosu w dotyczących nas sprawach jest wyrazem akceptacji proponowanych rozwiązań czy ideologii”. Dodała, że jej udział w tym projekcie jest wyrażeniem sprzeciwu. 

Jak na utwór zareagowali internauci? 

„Ina supermocny głos, Marta megafajna barwa, chrypa dobra, Gosia bardzo delikatnie, bardzo dobre to”.

„Megapiosenka, słucham już trzeci raz i mam ciary”. 

„Dziewczyny! Wielki szacunek dla was. W kobietach siła. Walczmy o wolność” .

Jak Wam się podoba? 

Czytaj też: Mandaryna o relacjach z Michałem, dzieciach i swoim życiu. Czego żałuje i co planuje?

Gosia Andrzejewicz i Marta Wiśniewska nagrały cover Tatu dla Strajku Kobiet.
Fot. YouTube HAH Records

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.