Emmanuel Macaron z żoną MT
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Francja oficjalnie ma już nowego prezydenta. Emmanuela Macrona i jego żonę dzieli spora różnica wieku...

BN 14 maja 2017 13:30
Emmanuel Macaron z żoną MT
Fot. Getty Images

Emmanuel Macron został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji. Tym samym został najmłodszą osobą w historii kraju, która objęła stanowisko głowy państwa. 

 

 

Polecamy też: Brigitte Macron i Bono spotkali się, by pomagać potrzebującym, ale internauci są oburzeni. Dlaczego?

 

Zaprzysiężenie odbyło się w niedzielę, w  Pałacu Elizejskim. Według ustalonych zasad, Macron w pierwszej kolejności spotkał się z Fracoisem Hollandem. Były prezydent, przekazał swojemu następcy  informacje dotyczące spraw wagi państwowej oraz zbliżających się wydarzeń na szczeblu międzynarodowym. Emmanuel Macron wejdzie w posiadanie kodów umożliwiających użycie broni nuklearnej. 

 

Polecamy też: Te wyznania wywołały we francuskich mediach istną burze. Co Brigitte Macron mówiła o seksie z mężem?

 

W pierwszym przemówieniu po zaprzysiężeniu, Emmanuel Macron, powiedział: „Świat potrzebuje Francji bardziej niż kiedykolwiek. Razem wzniesiemy się ponad nasze obawy i lęki. Od dzisiejszego wieczora zaczynam pracę. Nie żyje republika! Niech żyje Francja!”.

 

 

Emmanuel Macron,  został prezydentem Francji tydzień temu. Uzyskał 65% głosów, a jego kontrkandydatka, Marine Le Pen, 34%. Premier kraju, Bernard Cazeneuve, skomentował: "Obywatele Francji wybrali na prezydenta Emmanuela Macrona. Zdecydowali, że chcą utrzymać swoje miejsce w sercu Europy". 

Polecamy też: Kochanka rzuciła byłego prezydenta Francji. W czym się nie sprawdził?

 

Polecamy: Emmanuel Macron ukrywa, że jest gejem? Plotka o jego orientacji seksualnej wstrząsnęła Francją

Nowy prezydent jako dziecko rozwiedzionych rodziców w wieku 15 lat powiedział do swojej przyszłej, starszej od siebie o 23 lata żony Brigitte: „Rodzina została zrekonstruowana na nowo. Kocham panią”.

Zanim została jego żoną, była nauczycielką w jego liceum

Nikt nie ma wątpliwości, że żona zna jak nikt inny. Ich drogi życiowe po raz pierwszy skrzyżowały się w ekskluzywnym, katolickim liceum założonym przez jezuitów i nazwie, nomen omen, Opatrzność. Brigitte była profesorką francuskiego, ale wbrew „legendzie” nie uczyła Emmanuela. To jej córka Laurence, tak naprawdę po raz pierwszy opowiedziała jej o tym „szaleńcu”, koledze z ich liceum, który „wie wszystko o wszystkim”. Sama Brigitte potwierdza, że inni nauczyciele często opowiadali o młodym geniuszu. Zaintrygowana zaproponowała mu, żeby przyszedł na jej kółko teatralne. Młody geniusz miał wtedy 15 lat. Brigitte 37 lat. Była szczęśliwą żoną i matką trójki dzieci: dwóch córek i syna. Miłość, która na nich spadła była jak prawdziwe tornado.

Polecamy też: Najsłynniejszy kucharz świata Alain Ducasse otwiera pierwszą w historii restaurację w pałacu w Wersalu! Znamy szczegóły!

„Zniewolił mnie intelektem”, mówi Brigitte o Emmanuelu
 

Brigitte od lat konsekwentnie podkreśla, że po pierwsze Emmanuel nigdy nie był jej uczniem, po drugie nie nawiązali relacji seksualnej kiedy był nieletni. Lubi za to powtarzać, że niemal natychmiast zniewolił ją swoim intelektem. Potwierdza to jeden z kolegów szkolnych Emmanuela: „To było widać, że jest pod jego ogromnym wrażeniem. Na lekcjach nieustannie cytowała, co powiedział mądrego. A jego poezję, którą pisał w dużych ilościach, czytała na głos na forum całej klasy”.

Polecamy też: Ten XVIII-wieczny francuski pałac powoli zamienia się w... luksusowy, butikowy hotel!

Rodzina była przeciwna

Ich szczęście nie spotkało się ze zrozumieniem najbliższych. Rodzicie Emmanuela, oboje lekarze uważali, że ta relacja jest dla niego szkodliwa i zgubna. Byli do tego stopnia zdeterminowani, że zabrali Emmanuela z liceum w Amiens i wysłali do Paryża, żeby tam skończył naukę. Wyjeżdżając, w romantycznym porywie miłości, powiedział do Brigitte: „Cokolwiek pani zrobi, ja i tak panią poślubię”! I tak zrobił! Po kilku latach bolesnej separacji i trzęsienia ziemi w życiu Brigitte. „Ta miłość zmiotła wszystko po drodze i doprowadziła mnie do rozwodu. To było po prostu niemożliwe, żeby się jemu oprzeć”.

Pobrali się 20 października 2007. Jak żartują Francuzi, pan młody w prezencie ślubnym dostał troje dzieci z poprzedniego małżeństwa swojej żony. W ciągu kolejnych dziesięciu lat pojawiło się siedmioro wnuków w wieku od 11 lat do 18 miesięcy. Ale przede wszystkim dostał wielką, dozgonną miłość.

Polecamy też: Księżna Kate zadała szyku w Paryżu! Zobaczcie jej wyjątkowe stylizacje

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.