Elżbieta Zapendowska, Viva! 20/2015
Fot. Fot. Piotr Domagała/Purple Talents
O TYM SIĘ MÓWI

Zapendowska ostro o Edycie Górniak i Justynie Steczkowskiej

„Bardzo mi się to nie podoba. One nie są diwami”

Redakcja VIVA! 20 grudnia 2019 18:49
Elżbieta Zapendowska, Viva! 20/2015
Fot. Fot. Piotr Domagała/Purple Talents

Elżbieta Zapendowska stoi za sukcesem gwiazd polskiej estrady. Uczyła śpiewać Dodę, Edytę Górniak czy Łukasza Zagrobelnego. Lekcji śpiewu udzielała nawet samej Maryli Rodowicz. Zasiadała w jury  w programach „Idol”, „Jak oni śpiewają” czy „Must by the music. Tylko muzyka”. Elżbieta Zapendowska jest surowa i obiektywna w swoich ocenach. W najnowszym wywiadzie z Faktem wypowiedziała się na temat Justyny Steczkowskiej i Edyty Górniak. Co powiedziała?

Elżbieta Zapendowska o Edycie Górniak i Justynie Steczkowskiej

Elżbieta Zapendowska postanowiła zaapelowała na łamach Faktu, by nie określać Justyny Steczkowskiej i Edyty Górniak jako diw polskiej sceny muzycznej. „Amerykańska diwa a diwa polska to dwa zupełnie inne światy. W Polsce słowo diwa mówi o wszystkim, co najgorsze w wokalistkach: o fochach, kaprysach i tak dalej.

A w Ameryce tylko o talencie. Nie używałabym więc tych określeń w stosunku do Justyny Steczkowskiej czy Edyty Górniak. Bardzo mi się to nie podoba. One nie są diwami, ale po prostu wokalistkami! ”, wytłumaczyła ekspertka w rozmowie z dziennikiem.

W dalszej wypowiedzi wyjaśniła, że polska diwa jest karykaturą tej amerykańskiej. A obie wokalistki ceni za talent, głos i możliwości.

„Mamy zupełnie inne rynki i budżety. Żyjemy w Polsce i u nas nie ma diw! Jak się tak kogoś nazywa, jest to pejoratywne. Unikajmy tego, proszę”, dodała.

Zgadzacie się z jej opinią? 

Justyna Steczkowska, VIVA! marzec 2014, 6/2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.