Edward Miszczak, viva!
Fot. FOT. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

„25 lat w telewizji to cała epoka”. Edward Miszczak odchodzi z TVN

„W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany”

Olga Figaszewska 8 czerwca 2022 07:13
Edward Miszczak, viva!
Fot. FOT. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM

Edward Miszczak po 25 latach odchodzi z TVN. Dyrektor programowy był związany ze stacją od 1997 roku. Wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił powód swojej decyzji i podziękował za wspaniałą podróż. 

Edward Miszczak odchodzi z TVN

Wiadomość o tym, że Edward Miszczak żegna się ze stacją TVN podał serwis „Press”. Pracownicy telewizji mieli otrzymać maila od prezeski Warner Bros. Discovery w Polsce, Katarzyny Kieli. „Rozmawialiśmy z Edwardem od pewnego czasu na temat zmiany w naszej organizacji, jesteśmy więc do niego bardzo dobrze przygotowani”, przekazano w firmowym liście. Okazuje się, że w okresie przejściowym Edward Miszczak będzie pełnił funkcję dyrektora pionu programmingu.

Dotychczasowy członek zarządu i dyrektor programowy po pewnym czasie wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił powód decyzji. „25 lat w telewizji to cała epoka, a TVN było największą przygodą mojego zawodowego życia. Robiliśmy tu razem rzeczy, które wielu wydawały się niemożliwe, a nam wychodziły. TVN wyznaczał i wyznacza trendy. Zostawiam tu fantastyczny zespół, który towarzyszył mi w tej drodze. Ponadto Kasia Kieli i wszyscy odpowiedzialni za rozwój TVN każdego dnia udowadniają, że można robić telewizję, którą widzowie kochają, i która po prostu jest najlepsza”, napisał.

Czytaj też: Anna Cieślak po raz pierwszy opublikowała zdjęcie z mężem. Miała ku temu ważny powód

Edward Miszczak, Studio Dzień Dobry TVN, 2021
Fot. akpa

Edward Miszczak przed studiem Dzień Dobry TVN, 2021 rok

Czas spędzony w firmie był dla niego wyjątkowy. Przyszedł moment, w którym ta podróż dobiega końca, a przychodzi potrzeba zmiany i nowych wyzwań. „W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu”, dodał.

Edward Miszczak swoją zawodową ścieżkę rozpoczynał w rozgłośni Polskiego Radia w Krakowie w dziale sportowym, a także realizował reportaże o tematyce historycznej. W Radiowej Trójce prowadził programy Winien i ma czy Klub Trójki. Potem związał się z Radiem Kraków. Na początku lat 90. współtworzył stację RMF FM, gdzie prowadził program Radio, Muzyka, Fakty. Pełnił tam funkcję dyrektora anteny i zasiadał w zarządzie rozgłośni.  

Z TVN był związany od 1997 roku. Po roku Edward Miszczak został dyrektorem programowym stacji. Odpowiadał  m.in. za produkcję treści programowych, rozwój tematycznych kanałów rozrywkowych i kanał flagowy. W stacji prowadził m.in. programy: Cela, Urzekła mnie twoja historia czy Ludzie w drodze.

Gwiazdy TVN o decyzji Edwarda Miszczaka

Widomość o tym, że Edward Miszczak żegna się z TVN była zaskoczeniem dla gwiazd stacji. Małgorzata Rozenek-Majdan, Agnieszka Woźniak-Starak czy Katarzyna Kolenda-Zaleska mówią o końcu pewnej ery. 

„Edward Miszczak jest ojcem chrzestnym mojego sukcesu. Jest osobą, której zawodowo zawdzięczam najwięcej, jeśli nie wszystko, co osiągnęłam w telewizji. Uważam, że to jest koniec ery, bardzo ważnej ery w polskiej telewizji. Mam nadzieję, że pożegnanie takiego szefa, jakim był Edward, będzie na miarę jego wielkości”, wyznała prowadząca Projekt Lady w rozmowie z Plejadą.  Z kolei Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezeska Fundacji TVN podziękowała Edwardowi Miszczakowie za wszystko i pokazała prywatne zdjęcie z dyrektorem programowym.

„Mistrz Edward Miszczak. Koniec epoki. Koniec świata. Nikt tak ja Ty nie nauczył nas czym jest telewizja. Dziękujemy ci Edwardzie za wszystko!”, zwierzyła się.

A Agnieszka Woźniak-Starak dodała w swoim wpisie: „Świat się kończy! Ciężko sobie wyobrazić TVN bez Edwarda Miszczaka…”.

Źródło: Press 

Edward Miszczak, VIVA! 21/2017, VIVA! październik 2017
Fot. Zuza Krajewska/Laf AM

Edward Miszczak w sesji VIVY!, październik 2017 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.