Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA
O TYM JEST GŁOŚNO

Dwa lata temu Stan Borys przeszedł udar. Jak się dziś czuje? 

Artysta opublikował utwór poświęcony ukochanej

Rafał Kowalski 23 lutego 2021 07:58
Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA

Dokładnie dwa lata temu dotarły do nas niepokojące informacje o tym, że Stan Borys przeszedł udar mózgu. Od chwili tego smutnego wydarzenia, żona muzyka regularnie informowała media o stanie zdrowia ukochanego. Niedawno para udzieliła wspólnego wywiadu, z którego dowiadujemy się, w jakiej kondycji jest ulubieniec publiczności.

Jak czuje się Stan Borys po udarze?

Nie jest tajemnicą, że poza udarem mózgu, Stan Borys musiał zmierzyć się też z przebytą w październiku operacją oczu. Bez zabiegu wokalista przestałby widzieć. Po obu tych wydarzeniach 79-latek chwilę dochodził do siebie. Dziś na szczęście czuje się na tyle dobrze, że kilka dni temu opublikował w sieci nową piosenkę.

Utwór Będę przy Tobie to rodzaj wyzwania miłości partnerce – Annie Maleady. „Nagrałem piosenkę jeszcze przed dwoma laty, dosłownie na tydzień, zanim dostałem udaru mózgu. Kiedy zobaczyłem tekst młodej poetki Moniki Turczyńskiej, od razu pomyślałem, że są w niej słowa, które chciałbym wypowiedzieć do mojej kochanej Ani”, mówił agencji PAP artysta. Dodał też, że dziękuje za wyrazy wsparcia od fanów z całego świata. „Dotyka mnie każde słowo, które ludzie przekazują, bo czuję się zdrowszy. Oczekuję każdego brzmiącego szczerze słowa z życzeniami powrotu do zdrowia”, słuchamy w wywiadzie dla PAP.

Partnerka Stana Borysa podkreśliła przy okazji, że muzyk czuje się coraz lepiej. Tak jak kiedyś dopadały do paraliże i niedowłady, tak dziś porusza się sam. Wciąż jednak przebywa w USA. „Trzeba za niego trzymać kciuki, żeby wrócił w pełni do zdrowia i mógł w przyszłości zrealizować swoje plany, a projektów ma dużo. Ze względu na pandemię jesteśmy uziemieni i nie możemy na razie wrócić do Polski” wyznała pani Anna agencji PAP.

Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA

Stan Borys o partnerze i udarze – archiwalne wypowiedzi

W rozmowie z Krystyną Pytlakowską w kwietniu 2020 roku Stan Borys przyznał, że nie przetrwałby trudnego czasu, gdyby nie wsparcie jego ukochanej. „Ona jest moim aniołem stróżem. Uspokajam ją gdy zaczyna się martwić i przewidywać najgorsze. Wspieramy się wzajemnie i dużo rozmawiamy”, mówił w VIVIE! o pani Annie i dodał, że zawsze trzeba skupiać się na dobrych emocjach. „Miłość jest bardzo ważna. Miłość do partnera, rodziny czy przyjaciół i ludzi wyzwala pozytywne emocje i daje siłę, która pozwala przejść przez najgorsze chwile. Kochajmy ludzi i uśmiechajmy się częściej do siebie bo nikt nie wie, kiedy nas już tu nie będzie”, mogliśmy przeczytać.

Panu Borysowi życzymy zdrowia oraz by jego najnowszy utwór dotarł do serc słuchaczy! 

Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA

TAGI #Stan Borys

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.