Katarzyna Łaniewska
Fot. ONS
O TYM SIĘ MÓWI

Katarzyna Łaniewska walczy z chorobą

„Przyjmuję to z pokorą”, mówi gwiazda Kogla Mogla

Olga Figaszewska 31 lipca 2020 12:12
Katarzyna Łaniewska
Fot. ONS

Fani kultowej komedii nie wyobrażają sobie jej kontynuacji bez Katarzyny Łaniewskiej. Aktorka wraz z pozostałymi członkami ekipy, wróciła właśnie na plan czwartek części Kogla Mogla 4. Filmowa mama Katarzyny Solskiej zaraża pozytywną energią i humorem, chociaż zmaga się ostatnio z poważnymi problemami zdrowotnymi. Co jej dolega?

Katarzyna Łaniewska o stanie swojego zdrowia

Od pewnego czasu aktorka ma coraz poważniejsze problemy ze wzrokiem. Zmaga się ze zwyrodnieniem plamki żółtej w oku. To utrudnia jej przygotowania do roli w czwartej części kultowej komedii.

„Niestety, taki mój los. Widzę już tylko światło, zarysy postaci i przedmiotów. W domu poruszam się stała trasą, którą znam doskonale, a roli uczę się ze słuchu”, mówiła w rozmowie z Super Expressem.

Na szczęście Katarzyna Łaniewska może liczyć na wsparcie swojej rodziny! „Córka i wnuczek nagrywają mi dialogi na dyktafon, a ja to sobie potem odtwarzam i zapamiętuję. Rodzinę mam wspaniałą”, mówi gwiazda w rozmowie z dziennikiem.

Choroba, na która cierpi aktorka powoli doprowadza do utraty wzroku. Katarzyna Łaniewska próbowała już wielu metod leczenia, by opóźnić jej postęp. „Wydałam majątek na leczenie. Na początku pomagały mi zastrzyki, które przyjmuje się do oka, każdy kosztował ponad 3 tys. Przyjęłam ich prawie 30 ”, mówiła w Super Expressie.

„I cóż zrobić. Mam 87 lat... Nie rozpaczam, bo wiem, że Pan Bóg ma dla mnie taki plan. Przyjmuję to z pokorą i cieszę się, że mimo choroby wciąż mogę pracować ”, dodała.

Chociaż przygotowania do nowej roli są dla gwiazdy problematyczne, ale wszyscy są zgodni, że film bez niej nie istnieje. „Ten film bez babci Solskiej straciłby na wartości. Katarzyna Łaniewska to doświadczona aktorka i byłam pewna, że da sobie radę nawet w tej trudnej sytuacji”, cytuje wypowiedź Ilony Łepkowskiej Super Express.

Pani Katarzynie Łaniewskiej życzymy wszystkiego dobrego, a przede wszystkim dużo zdrowia! 

Jakie błędy popełnili?
Fot. Kadr z filmu "Kogel-mogel"

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.