Dorota Wellman, Viva! 24/2018
Fot. MARTA WOJTAL
Z ŻYCIA GWIAZD

Poruszające wyznanie Doroty Wellman: „Słyszę o sobie „świnia”, „baleron”, „wieloryb”...”

Jak reaguje na bolesne komentarze?

Ksenia Krasko 28 czerwca 2020 09:45
Dorota Wellman, Viva! 24/2018
Fot. MARTA WOJTAL

Dorota Wellman jest jedną z najbardziej lubianych dziennikarek w kraju. Fanki i fani doceniają nie tylko jej zaangażowanie w sprawy ważne, ale też dystans do życia i samej siebie. Ma pozytywne nastawienie, ale jak sama przyznała w rozmowie z Agatą Młynarską, musiała zmierzyć się z przykrymi komentarzami na swój temat. Wskazała też, jak bardzo krzywdzące mogą być opinie innych.

Dorota Wellman czat z Agatą Młynarską

„Znakomita dziennikarka, koleżanka, osobowość. [...] Jej odważny głos, poczucie humoru, dystans, umiejętność mówienia bez pardonu i ściemy, bez obawy przed obciachem są niepodważalną wartością w naszych mediach. [...] Dziś spotkamy się, żeby porozmawiać między innymi o tym, co dobrego możemy zrobić, żebyśmy my, kobiety, czuły się lepiej, bezpieczniej, spokojniej, ciekawiej. Także same ze sobą” – tak Agata Młynarska zapowiedziała na swoim Instagramie rozmowę z Dorotą Wellman.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziś na instagramie @tvnstyle_official moim gościem będzie Dorota Wellman. Znakomita dziennikarka, koleżanka, osobowość. Jest telewizyjnym skarbem narodowym. Jej odważny głos, poczucie humoru, dystans, umiejętność mówienia bez pardonu i ściemy, bez obawy przed obciachem są niepodważalną wartością w naszych mediach. Pracowałyśmy razem, prowadziłyśmy pierwszy odcinek „Pytania na śniadanie”. Potem Dorota w parze z Marcinem Prokopem przeszła do TVN. Miała też piękną kartę w „Mieście kobiet” w TVN Style, tworząc znakomity duet z moją siostrą. Dziś spotkamy się, żeby porozmawiać między innymi o tym, co dobrego możemy zrobić, żebyśmy my, kobiety,czuły się lepiej, bezpieczniej, spokojniej, ciekawiej. Także same ze sobą. 🍀🍀🍀Dorota bardzo rzadko udziela wywiadów, czuję się zatem zaszczycona. Myślę jednak, że stara znajomość nie rdzewieje😎😎Będzie to debiut Doroty na instagramie. Zaprazamy zatem w kobiece strony TVN Style🌸🌸🌸 #dorotawellman #dorotawelmannwymiata #tvnstyle #feiends #szczererozmowy #memories #spolecznosckobiet #prawakobiet #dzieńdobrytvn #dziennikarka #lovemyjob #agatamłynarska #agatasiekreci @tvnstyle_official @dziendobrytvn @tvn.pl

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

Podczas czatu z cyklu #agatasiękręci w Stylach, prowadząca Dzień Dobry TVN przyznała, z jaką skalą hejtu musi się mierzyć. „Słyszę o sobie „świnia”, „baleron”, „wieloryb””, ujawniła. „Nie będę się wieszać z tego powodu, bo to jest dla mnie mało istotne. Ja wiem, kim jestem. A to, że ktoś lubi pluć, to niech sobie pluje. Myślę, że nie należy się tym przejmować”, stwierdziła dziennikarka.

Dorota Wellman nie ukrywa, że zmaga się z problemem zdrowotnym. „Moja waga to konsekwencja zaburzeń gospodarki hormonalnej, które będą ze mną do końca życia. Albo można było mieć dziecko, albo zaburzenia hormonalne, to ja już wybieram dziecko i nawet nie dyskutuję”, przyznała.

Jak dodała, wielokrotnie próbowała schudnąć. „I nie jest to dieta pod tytułem: „Teraz nie będę żarła, tylko piła zielone soki z dużą ilością jarmużu”. Ja się poddawałam wielokrotnie terapiom pod okiem lekarzy, dlatego udało mi się schudnąć przez wiele lat ponad 30 kilogramów, ale moja waga dalej już nie rusza”.

Podczas czatu z Agatą Młynarską słusznie podkreśliła, że o atrakcyjności kobiety nie świadczy jej wygląd zewnętrzny, ale zwróciła też uwagę na coś innego. Jak stwierdziła, to dzieciństwo ma duży wpływ na liczne kompleksy dorosłych kobiet. „Jeśli kobieta miałaby od taty czy brata takie wsparcie, mówiące „jesteś super!”, „zrobiłaś to kapitalnie”, „fajnie wyglądasz”, „świetnie się ubrałaś”, to z innym bagażem wyszłaby do świata”. 

Dorota Wellman, Viva! 24/2018
Fot. MARTA WOJTAL

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.