Dorota Wellman, Viva! 24/2018
Fot. MARTA WOJTAL
Z życia gwiazd

Dorota Wellman jest mężatką od 36 lat. Wyjawiła zaskakującą prawdę o swoim małżeństwie

„To związek, w którym ciągle się gotuje”

Marta Nawacka 15 lutego 2024 15:53
Dorota Wellman, Viva! 24/2018
Fot. MARTA WOJTAL

Jest jedną z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Dużo ważniejsza od kariery jest jednak dla niej rodzina. Dorota Wellman od ponad trzech dekad jest szczęśliwą żoną Krzysztofa Wellmana, z którym doczekała się syna. Choć małżonkowie są ze sobą tak długi czas, to okazuje się, że ich związek nie zawsze był usłany różami... Prowadząca „Dzień Dobry TVN” zdradziła prawdę o swojej relacji z mężem.

Dorota Wellman mąż: jak się poznali?

Od lat możemy ją oglądać na ekranach, choć bez wątpienia największą rozpoznawalność i sympatię widzów zdobyła jako prowadząca „Dzień Dobry TVN” w duecie z Marcinem Prokopem. Prywatnie od ponad trzech dekad jest szczęśliwą żoną Krzysztofa Wellmana, z którym doczekała się syna Jakuba. Zakochani stronią jednak od mediów i pokazywania się publicznie na ściankach. Ukochany Doroty Wellman jest fotografem i operatorem filmowym. Współpracował między innymi z Krzysztofem Zanussi, Krzysztofem Kieślowskim czy Juliuszem Machulskim.

Dziennikarkę i Krzysztofa Wellmana połączyła właśnie... praca. Para poznała się na planie „Schodami w górę, schodami w dół”, gdzie Dorota Wellman była drugim reżyserem. „Ubrany był na zielono, miał duży nos i burzę ciemnych włosów. Był też duszą towarzystwa. Ludzie skupiali się wokół niego, a zwłaszcza kobiety”, wspominała w rozmowie z Faktem ich pierwsze spotkanie. W tamtym czasie mąż dziennikarki był w trakcie rozwodu i łączyła ich tylko przyjaźń. To uległo zmianie, kiedy jego poprzedni związek oficjalnie się zakończył...

Czytaj też: Kamil Bednarek rok temu zaskoczył wiadomością o ślubie, a tu takie wieści! Na scenie był szczery do bólu

Dorota Wellman mąż
Fot. Krzysztof Opaliński/Purple Talents

Dorota Wellman z mężem i synem w sesji dla magazynu VIVA!, 2011 rok

Dorota Wellman szczerze o małżeństwie

Krzysztof Wellman i jego wybranka wzięli ślub w 1988 roku i pragnęli jak najszybciej zostać rodzicami. W spełnieniu tego marzenia początkowo przeszkadzały komplikacje, na szczęście ostatecznie udało im się je spełnić i w 1993 roku na świat przyszedł syn małżonków, Jakub. Choć zakochani są ze sobą 36 lat, to okazuje się, że ich związek nie zawsze przypomina bajkę... Dorota Wellman nie ukrywa, że w dalszym ciągu zdarzają im się poważne kłótnie.

„Nieustannie toczymy walkę o dominację, choć nie rzucamy w siebie talerzami. Nie ma u nas cichych dni, pakowania walizek. To związek, w którym ciągle się gotuje, jak w tyglu, bo muszę czuć w mężczyźnie opozycję do mojej wariacji. Kogoś, kto mnie ściąga na ziemię. A Krzysztof taki jest. Męski, trochę despotyczny, dzielny, stanowczy”, wyznała w rozmowie z Faktem. Dorota Wellman podkreśla także, że zawsze od bycia żoną ważniejsze było dla niej bycie dobrą mamą.

„Dobrze mieć odpowiedniego faceta, ale żyć naprawdę warto dla dziecka. Dla mnie najważniejsze w życiu jest to, że mam dziecko. To jest moja rola na tym świecie. Innej, ważniejszej, nie mam. O moich programach ludzie szybko zapomną”, wyznała prowadząca „Dzień Dobry TVN”. Dziennikarka podkreśla również, że na niektóre rzeczy nie mamy wpływu i mogą się wydarzyć niezależnie od nas. Jednak w przypadku swojego męża jest przekonana, że nie znalazłby drugiej takiej kobiety jak ona. „Jeśli coś ma się zdarzyć, to się i tak zdarzy. Poza tym jestem naprawdę głęboko przekonana, że drugiej takiej jak ja nie będzie mieć”, wyjaśniła.  

Zobacz także: Ewa Kasprzyk szczerze o kompromisach w związku. „Postanowiłam udowodnić, że nie muszę z niczego rezygnować”

Dorota Wellman, Małgorzata Potocka, Krzysztof Wellman, wernisaż wystawy zdjęć Krzysztofa Wellmana, Warszawa, 03.02.2020 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Dorota Wellman, Małgorzata Potocka, Krzysztof Wellman, wernisaż wystawy zdjęć Krzysztofa Wellmana, Warszawa, 03.02.2020 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.